Kredi Haber
Kira Öder Gibi Ev Nasıl Alınır?
0

Banka kuruluşlarının sunmuş olduğu konut kredileri ile ev sahibi olma hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Belirli dönemlerde uygun faiz oranları ile sunulmakta olan konut kredilerinden faydalanarak konut sahibi olmanız mümkün. Peki en uygun kredi ile ev sahibi olmanız için nelere dikkat etmek lazım?

Öncelikle konut kredisi kullanarak ev almayı düşünüyorsanız yaşayacağınız eve karar vermeniz gerekli. Konut kredisi çekebilmek için bankalar sizden teminat isteyecektir. Bundan dolayı banka kuruluşları krediyi vermeden önce çekeceğiniz kredi karşılığında borcunuz bitene kadar alacağınız evi ipotek altına almaktadır. Bu sebepten dolayı kredi başvurusu gerçekleştirmeden önce satın almayı düşündüğünüz eve karar vermeniz gerekiyor.

“Kredi ile ev almadan önce kampanya gerçekleştiren konut projelerini de araştırmanız sizin açınızdan faydalı olacaktır. Firma bünyesinde taksit seçenekleri ile daha uygun koşullarla ev sahibi olabilirsiniz.”

“Kredi çekip ev alacağım” demekle iş bitmiyor. Başvuru yapmadan önce kredi notu öğrenmeniz önemli. Siciliniz bozuk ya da yeterli seviyede değilse banka onay vermeyebilir. Hemen hemen tüm banka kuruluşları ev sahibi olmak isteyenler için farklı oranlarda konut kredisi hizmeti vermekte. Çok sayıda seçenek arasından kesenize en uygun banka faiz oranına ve uygun ödeme koşullarına sahip bankayı bulmak zorlu bir sürece sahne oluyor. Ancak bu konuda hizmet veren çok sayıda web sitesi mevcut. Çekeceğiniz kredi tutarı, taksit sayısı gibi seçenekleri girdikten sonra hangi bankada ne kadar faiz oranı var kolay bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kredi Çekmeden Ev Sahibi Olmak Mümkün Mü?

Günümüz ekonomik şartlarında konut kredisi ile ev sahibi olmak beraberinde yüksek tutarlarda ödeme yükümlülüklerini de beraberinde getiriyor. Yüksek faiz oranlarından dolayı aldığınız satılık dairenin 2-3 katı kadar ödeme yapmak durumunda kalabilirsiniz. Bu konuda insanların yüksek faiz bedelleri ödemeden ev sahipleri olmalarını sağlayan sistemlerin yer aldığı firmalar açılmakta. Temelinde dayanışma ve tasarruf olan bu kuruluşlardan Fuzulev ve Birevim hakkında bilgilere yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Fuzulev, FPK Ev Alma Sistemi

Fuzulev, FPK Ev Alma Sistemi

Son zamanlarda tv reklamlarında dikkati çeken Fuzulev, faizsiz, peşinatsız ve kredisiz bir şekilde ev sahibi olmanın kapılarını aralıyor. Ev alma sistemi şu aşamalardan oluşuyor;

 • İlk etapta almak istediğiniz evin değerini ve ödeyeceğiniz taksit sayısını belirliyorsunuz. (Örneğin 200.000 TL’lik bir ev alacaksınız ve 1.000 TL x 200 taksit)
 • Bayanların gerçekleştirmiş olduğu altın günü mantığı ile konut sahibi olmak isteyen kişilerin bir araya geldiği gruplara dahil olursunuz.
 • Her ay noter huzurunda gerçekleşen çekilişler sonrasında sisteme dahil olan yüzlerce aile hayalini kurduğu eve sahip olur.
 • Taksit ödemelerinizin yarısını gerçekleştirdiniz ancak sıra size hala gelmediyse ev sahibi olma hayaliniz yine gerçekleşir. 200 taksitlik bir gruba dahil oldunuz ve 100. taksit ödemesini gerçekleştirdiyseniz eviniz teslim edilir. Kalan taksit ödemelerinizi yeni evinizde otururken gerçekleştirirsiniz.
 • 27 yıldır sektörde hizmet veren ve binlerce kişiyi faizsiz bir şekilde ev sahibi yapan Fuzulev, kredisiz bir şekilde, peşinat ve ara ödeme gerçekleştirmeden ev sahibi olmanızı sağlar.

Birevim’de Faiz ve Başka Farklar Yok

Birevim’de Faiz ve Başka Farklar Yok

Bir evin olsun istiyorsan sloganı ile sektöre hızlı bir giriş yapan Birevim, 312 TL’den başlayan taksitlerle ev sahibi olmanıza olanak sağlıyor. 60-80-120-180-240-360 ya da 480 kişilik tasarruf gruplarına girerek hayalini kurduğunuz evin sahibi olabilirsiniz. Sisteme dahil olanlar aylık ödemek istedikleri taksit tutarlarını kendileri belirleyip, almak istedikleri konuta hiçbir fark ödemesi gerçekleştirmeden sahip olur. Peşinat ödemesi gerçekleştiren kullanıcıların daha erken sürede ev sahibi oldukları Birevim sistemi ile Türkiye’nin dilediğiniz her yerinden beğendiğiniz ve arzu ettiğiniz evi satın alabilirsiniz.

Birevim’in Avantajları

 • Faiz ya da başka farklar ödemek zorunda kalmazsınız.
 • Taksit tutarlarınızı ödeme gücünüze göre belirlersiniz.
 • Borçlarınız olması gerektiğinden çok daha erken sürede biter.
 • Dilerseniz peşinat vermeden sisteme dahil olabilirsiniz.
 • Kredi çekmediğiniz için banka faizi ödemediğinizden evinizi daha ucuza mal etmiş olursunuz.
 • Tüm Türkiye’den dileyen herkese sisteme dahil olabilir.

Ev sahibi olmak isteyenler için son önerimiz Toki evleri olacak. Ancak burada yerine getirmeniz birkaç koşul olacak. Özellikle dar gelirlilerin ev sahibi olması planlanan kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmak için satilikdairekonut.com/category/toki kategorisindeki içerikleri takip edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ