Kredi Haber
Kiptaş Silivri Konutları
2

İstanbul Avrupa Yakası Silivri ilçesinde hayata geçirilecek olan Kiptaş Silivri projesinde fiyatlar daire tipi, büyüklüğü ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor.

1508 konutun bulunduğu ve teslimlerin Nisan 2020’de yapılması planlanan Kiptaş Silivri projesi daire fiyatları 195 Bin TL’den başlıyor.

Kiptaş Silivri Konutları 3. Etap, yaklaşık 174 bin metrekare arsa alanı üzerinde İstanbul Silivri ilçesinde inşa ediliyor. 1.508 adet konutun yer alacağı proje 2+1 ve 3+1 daire tiplerinden oluşacak. Dar gelirli ve orta gelirli ailelere yönelik gerçekleştirilecek olan projede 2+1 daireler 92 metrekare, 3+1 daireler ise 112 metrekare büyüklükte olacak. Ev sahibi olmayanların başvuru yapabileceği Kiptaş Silivri Konutları 3. Etap talepleri 18 Nisan tarihine kadar devam edecek.

Kiptaş Silivri Konutları

Fiyatlar

Kiptaş Silivri projesi 92 ile 112 metrekare büyüklüğe sahip dairelerden oluşuyor. Büyüklük ve özelliklerine göre fiyatlar 195 Bin TL ile 215 Bin TL ‘den başlıyor.

Daire Tipi Büyüklük Fiyatlar
2+1 Daireler 92 m² 195 Bin TL’den Başlayan Fiyatlar
3+1 Daireler 112 m² 215 Bin TL’den Başlayan Fiyatlar

195 Bin TL’den başlayan fiyatlar ile satışa çıkarılacak olan projeden konut sahibi olmak isteyenlere 36 ay vade olanağı sunuluyor. Diğer yandan yüzde 20’si peşin kalan tutar 120 ay banka kredisi şeklinde ödenebilecek.

Kiptaş Silivri ne zaman teslimKiptaş güvencesi ile İstanbul’un Silivri ilçesinde inşa edilecek olan projede teslimlerin Nisan 2020’de yapılması hedefleniyor.

İletişim

  • Adres: Silivri – İstanbul
  • Telefon Numarası: 0212 414 98 98
  • Mail Adresi: info@kiptas.com.tr
  • İnternet Adresi: kiptas.istanbul

Kiptaş Silivri Nerede

Kiptaş Silivri, İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alan Silivri ilçesinde hayata geçiriliyor. Silivri konut bölgesi sosyo-ekonomik durumu “C” olan bireylerin ağırlıklı olarak yaşadığı ilçe konumunda. Yaklaşık 155 bin nüfusa sahip olan ilçenin yaş ortalaması 33. İlçenin yüzde 55’ini erkek yüzde 45’ini bayan nüfus oluştururken yüzde 8’lik kısım üniversite mezunu.

E-5 Karayolu ile TEM Otoyolu’na yakın bir lokasyonda hayata geçirilecek olan proje, Silivri’nin merkezinde konumlanıyor.

Kiptaş Silivri Konutları

Silivri Konut Piyasası

5 yıl aradan sonra konut değer artışlarının enflasyon rakamlarının altında olduğu Türkiye’de 2017 yılında konut fiyatları ortalamada %9,9 oranında artış sağladı. Kentsel dönüşümün en yoğun olarak yaşandığı şehir İstanbul’da ise konut fiyatlarında %6,1 oranında düşüş meydana geldi. Başkent Ankara ise %4,5 ile en çok değer kaybeden ikinci şehir oldu. İstanbul konut piyasasında Silivri ilçesi son bir yılda satılık konut fiyatlarında %0,73 artış göstererek yatırımcıların ilgi gösterdiği bölgelerden biri oldu. Bölgedeki konutların metrekare birim fiyatları 2.408 TL olurken, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 22 yıl olarak öngörülüyor.

İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Silivri ilçesinde ortalama 100 metrekare büyüklüğe sahip olan konut fiyatları konumu, özellikleri, sosyal olanakları gibi özelliklere bağlı olarak 180 Bin TL ile 300 Bin TL arasında değer buluyor. 5 yıl önce Silivri’de metrekare birim fiyatları 997 TL iken, günümüzde ortalama 2.408 TL seviyelerinde seyrediyor. Konut kira fiyatlarının 650 TL ile 1.250 TL arasında olduğu ve Kiptaş Silivri projesinin hayata geçirildiği bölgedeki konut projelerinde daire fiyatları son 5 yıl içinde %92 oranında artış gösterirken, konut kira fiyatları ise %60 artarak yatırımcıların yüzünü güldürdü. İstanbul genelinde ise konutların ortalama metrekare birim fiyatları 5 yıl içerisinde %113 artış gösterdi ve 3.832 TL oldu. Ülke genelinde ise artış oranı %82,5 oldu.

Kiptaş Silivri’den ev sahibi olmak isteyenlerin konut sahibi olmamaları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları ve İstanbul’da yaşamaları gerekiyor. Konut sahibi olan vatandaşlar 2 yıl boyunca dairelerini satamayacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 2 Yorum Var)
  1. Sümeyye dedi ki:

    İki artı bir daire arıyoruz sümeyye çakır

  2. Mikail dedi ki:

    Devredebilirim çıkarsa

BİR YORUM YAZ