Kredi Haber
Kiptaş Ev Fiyatları ve Kiptaş Başvuru Şartları
0

Kiptaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Yalova Belediyesi yönetimleri altında faaliyet göstermekle birlikte İstanbul ile Yalova’da yaşamakta olan vatandaşların konut ihtiyaçlarını gidermeye yönelik konut projeleri inşa etmektedir. Peki Kiptaş ev fiyatları ne kadar, Kiptaş başvuru şartları neler?

Günümüzde ev sahibi olmak artık çağın gereklerinden biri haline gelmiş olmakla birlikte aynı zamanda hem devletler hem de bireyler açısından bu gereğin yerine getirilmesi büyük önem taşımaktadır. Sosyal devletin bu doğrultuda üstlenmiş olduğu görevi İstanbul’da yerine getiren Kiptaş 1987 yılında kurulan ve amacı şehre uygun imar ve çevre planlaması ile bireylerin ev sahibi olmalarına yönelik projeler üretip, hayata geçirmektir.

Bu noktada İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bir kuruluş olan kurum, modern şehir mimarisine uygun misyonlarını yerine getirmek üzere faaliyetlerine devam etmektedir. Böylelikle İstanbul gibi kalabalık ve yoğun bir şehirde modern bir şehirleşmeyi gerçekleştirmenin yanı sıra uzun vadeli kalkınmaya da katkı sağlanmış olmaktadır.

Kiptaş Nedir?

İlk olarak 1987 yılında kurulan ve kurulduğu ilk yıl İmar Weidleplan ismi anılan kurum daha sonra İstanbul Konut İmar Plan Sanayi ve Ticaret A.Ş ile tekrar yapılanmış, bugün ise bilinen ismi olan Kiptaş olarak bilinmektedir. Kiptaş’ın kurulma amacı 1987’den bu yana modern şehir mimarisi ile şehirleşme sağlamak ve şehirleşmeye uygun imar planlarını hayata geçirmektir. Bu noktada Konut İmar Plan Sanayi ve Ticaret A.Ş deyince:

  • Özellikle İstanbul gibi büyük bir şehirde çarpık ve düzensiz kentleşmeyi önlemek,
  • Herkese uygun bir bütçe ile yerleşim yerleri oluşturmak, konutlar üretmek,
  • Plansız şehirleşmeden dolayı ortaya çıkabilecek muhtemel sorunların önüne geçmek,
  • Şehirleşmeyi modern bir şekilde uygulayarak, ulaşımdan alt yapıya, sanayiden eğitime kadar birçok alanda bölgeyi geliştirecek eylemleri de hayata geçirmek,
  • Sadece yerleşme değil aynı zamanda sit alanlarının korunmasını sağlayarak, özellikle tarihi olarak büyük bir değere sahip olan İstanbul’da en uygun imar planı ile şehirleşmeyi gerçekleşmesine katkı sağlamak şeklinde bir görev tanımı bulunmaktadır.

Kiptaş Başvuru Şartları

Hem modern şehirleşmenin sağlanması hem de İstanbul’da ikamet eden birçok kişinin uygun bir fiyat ile ev sahibi olmasına yönelik faaliyetler yürüten Kiptaş tarafından İstanbul genelinde birçok yeni proje hayat geçirilmektedir. Bu doğrultuda kurumun sunmuş olduğu fırsatlar ile projelere başvurmak için öncelikle sağlanması gereken birtakım şartlar olmakla birlikte bunlardan ilki İstanbul’da ikamet ediyor olmaktadır.

Bunun yanı sıra üzerinde gayrimenkul bulunmaması gibi şartları sağlayan herkes Kiptaş’ın bu projelerine başvurabilmektedir. Başvuru yapmak için ise öncelikle ön kayıt yapmak gerekmektedir. Ön müracaat bedeli anlaşmalı bankalara yatırıldıktan sonra ön kayıt için belirlenen müracaat adresinden kayıt yaptırılmaktadır. Kayıt yaptırırken ise mutlaka ilgili belgeler kişinin yanında olmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ