Kredi Haber
Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar
0

Kredi sicili ile ilgili sıkıntı yaşayanların en merak ettiği konuların başında şüphesiz kara listede olanlara kredi veren bankalar geliyor. Özellikle yaz dönemlerinde kişilerin ve evlerin ihtiyacı bir hayli artmaktadır. Bu yüzden yapılan ilk iş bazı bankalara gitmek ve kredi kullanmak oluyor. Ancak kredi notu olarak adlandırılan KKB puanı düşük olan veya kara listede olan kişilerin bankalardan kredi alması neredeyse imkansızdır. Bunun nedeni ise bankaların gözünde güvenli müşteri değil ödemelerini geciktirecek yahut hiç yapmayacak müşteri konumunda olmanızdır. Bunun da sebebi ise özellikle gençlik zamanlarında alınan kredi kartlarının ödenmemesidir. Kara listede olanlara kredi veren bankalar çok fazla olmasa da yine de mevcuttur.

Kara Listede Olanlara Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

N Kolay Kredi

Çoğu zaman sigorta ve maaş bordrosu gibi evrak istemeyen, internetten anında kredi alabileceğiniz bankalardan bir tanesidir. Aktif Bank ile beraber çalışan N Kolay Kredi, onların aracılığını yapan bir şirkettir. Bu site aracılığı ile alacağınız kredi miktarı en az 2.000₺ olmak şartıyla anında başvuruda bulunabilir, olumlu yahut olumsuz dönüş alabilirsiniz.

OdeaBank

Kara listede olanlara kredi veren bankalar arasında bir de OdeaBank mevcuttur. Özellikle Vatan Bilgisayar’ın anlaşmalı olduğu ve taksitli cep telefonu, bilgisayar gibi elektronik ürünlerinde kullandığı bankadır. OdeaBank internet sitesi üzerinden online olarak anında kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Garanti Bankası

Kuruluşu çok eski yıllara dayanan özel bir banka olan Garanti Bankası, genç yaştaki insanlara kredi kartı vermesi ile daha çok tanınmış ve bilindik bankalar listesine girmiştir. Kara listede olanlara kredi veren bankalar arasında bulunan Garanti Bankası, internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden yapılan başvuruların tamamını detaylı olarak değerlendiriyor.

ING Bankası

Elektronik ürünlere gelen taksit yasağı ardından ING Bankası ile anlaşmalı çalışan Teknosa, cep telefonlarına yaptığı uygun taksit oranları ile tanınmaktadır. Bu durumdan yola çıkarak ING Bankası internet bankacılığı üzerinden kredi başvurusunda bulunarak şansınızı deneyebilirsiniz.

Kara Listeden Nasıl Çıkılır?

Bu durumdan sıkılmış ve artık hiçbir maddi sıkıntısı olmayan kişiler, kara listeden çıkmak için nelerin yapılması gerektiğini araştırıyorlar. Burada yapmanız gereken aslında düzenli olarak kredi kartı kullanmaktır ancak muhtemelen kredi kartı bu kişilerde bulunmuyor. Bundan dolayı ilk olarak hattınızı faturalı hatta taşıyarak düzenli ödeme yapın. Kara listeden çıkmak için hangi banka ile sorun yaşamış iseniz o bankanın hesap kartını aktif olarak kullanın. Hatta mümkün ise maaşınızı o banka üzerinden alın ve faturalarınıza düzenli ödeme talimatı verin. Ortalama 4 – 6 ay kadar bu şekilde kullanın ve bir kredi kartı almak için çalışın. Kredi kartını düzenli kullanmak ve düzenli ödemek, kredi notunu yükselten en önemli faktörler arasındadır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ