Kredi Haber
Kadıköy Kiralık Daire Rehberi
0

İstanbul Anadolu yakasında bulunan Kadıköy kiralık ev fiyatları ne kadardan başlıyor?

Kadıköy, İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan bir ilçesidir. Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) 2018 yılı verilerine göre 458 bin 638 nüfus yoğunluğuyla, İstanbul’un en kalabalık 12. semtidir. Kadıköy’de; Göztepe, Kozyatağı, Merdivenköy, Erenköy, Bostancı, 19 Mayıs, Sahrayıcedit, Acıbadem, Feneryolu, Suadiye, Caferağa, Caddebostan, Fenerbahçe, Hasanpaşa, Rasimpaşa, Eğitim, Dumlupınar, Fikirtepe, Osmanağa, Zühtüpaşa ve Koşuyolu olmak üzere toplam 21 mahalle yer alır. İstanbul’luların en uğrak yeri olmayı başaran Kadıköy; Haydarpaşa Garı, Kadıköy-Moda arasındaki nostaljik tramvayı, Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu, kitapçıları ve sinema salonlarıyla emlak yatırımcılarının da yakın takibe aldığı en yoğun semtlerden olmayı başarmıştır. Pek çok önemli mahallesi bulunan Kadıköy’de, herkesin bütçesine uygun gösterecek kiralık daire ve satılık ev bulması mümkündür? Peki, Kadıköy kiralık ev fiyatları ne kadardan başlıyor? Kadıköy’ün en kalabalık ve en az nüfuslu mahallelerinde kiralık daire fiyatları ne kadar? Kadıköy’ün en uygun fiyata kiralık evlerin bulunduğu mahallesi hangisidir? İşte, Kadıköy’de kiralık daire arayanlar için önemli bilgiler…

Kadıköy kiralık daire fiyatları 1.643 TL’den başlıyor!

Kadıköy, İstanbul’un en gözde semtlerinden biridir. Nüfus yoğunluğunun artmasıyla birlikte, bölgedeki kiralık ev ihtiyacı da artış göstermektedir. Zingat.com Bölge Raporu 2019 Haziran ayı verilerine göre, Kadıköy’de kiralık ev fiyatları 1.643 TL’den başlıyor. 100 metrekare kiralık dairelerin maksimum fiyatı, 2.739 TL iken, bölgedeki ortalama kiralık daire fiyatlarının 2.191 TL olduğu görülmektedir. Satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatlarının yüzde 0.68 azalma görülen Kadıköy’de, kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi, bir diğer deyişle amortisman süresi 27 yıl olarak hesaplandı. İlçedeki ortalama konut metrekare fiyatlarının da 7 bin 179 TL olduğu görülmektedir.

Kadıköy Kiralık Daireler

Kadıköy’ün en kalabalık ve en az nüfuslu mahallelerinde kiralık daire fiyatları ne kadar?

Göztepe, 37 bin 13 nüfus yoğunluğuyla Kadıköy’ün nüfus yoğunluğu en fazla olan mahallesidir. Zingat.com Bölge Raporu 2019 Haziran ayı verilerine göre Göztepe’de kiralık ev fiyatları 1.659 TL’den başlıyor. Bölgedeki 100 metrekare kiralık evlerin maksimum fiyatı 2 bin 765 TL iken, ortalama kiralık daire fiyatlarının 2 bin 212 TL olduğu görülmektedir. Göztepe mahallesinde ortalama konut metrekare fiyatları 7 bin 412 TL olurken, kiraya verilen bir konutun geri dönüş süresi 28 yıl olarak hesaplanmaktadır.
Koşuyolu, 7 bin 694 nüfus yoğunluğuyla Kadıköy’ün en az nüfuslu mahallesidir. Zingat.com Bölge Raporu 2019 Haziran ayı verilerine göre, mahalledeki ortalama 100 metrekare kiralık dairelerin minimum fiyatı 1.427 TL’dir. 100 metrekare kiralık dairelerin maksimum fiyatı 2 bin 378 TL iken, ortalama fiyatın 1.902 TL olduğu görülmektedir.

Kadıköy’ün en uygun fiyatlı kiralık evlerin bulunduğu mahallesi: Sahrayı Cedit

Sahrayı Cedit, 30 bin 901 nüfus yoğunluğuyla Kadıköy’ün en kalabalık 7. mahallesidir. Zingat.com Bölge Raporu 2019 Haziran ayı verilerine göre bölgedeki kiralık ev fiyatları 1.224 TL’den başlıyor. 100 metrekare kiralık daireler maksimum 2 bin 40 TL iken, ortalama fiyatların 1.632 TL olduğu görülmektedir. Sahrayı Cedit mahallesinde ortalama konut metrekare fiyatları 5 bin 818 TL olurken, kiraya verilen bir dairenin geri dönüş süresi, bir diğer ifadeyle amortisman süresi 30 yıl olarak hesaplanmaktadır.

Kadıköy’de yer alan kiralık daireleri yakından incelemek istiyorsanız, tüm Kadıköy kiralık daireler için tıklayın!

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ