Kredi Haber
İzmirim Kart Başvuru ve Bakiye Sorgulama Yükleme
0

İzmir şehir içerisinde seyahat etmek için sunulan tüm toplu taşıma araçlarında kullanılmak için hazırlanmış olan İzmirim Kart, kullanım kolaylığı sunmasıyla dikkat çekmektedir. Bu proje sayesinde iki farklı ulaşım aracı arasında 90 dakika içerisinde aktarma yapılması halinde ikinci bir ödeme yapmak zorunda kalmıyorsunuz. Metro, vapur, otobüs ve banliyö hizmetlerinde bu kart kullanılabilmektedir.

Sadece ulaşım araçlarında değil aynı zamanda İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından işletmeciliği yapılan Doğal Yaşam Parkı, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Buz Pisti ve Akıllı Tuvaletlerde bu kart kullanılmaktadır.

İzmirim Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmirim Kart ilk başvurusunu hizmet için oluşturulmuş web sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Kişiye özel olarak hazırlanan bu kart sayesinde öğrenci, öğretmen ve 65 yaş üstü insanların şehir içi ulaşımlarını daha kolay bir şekilde yapması sağlanmaktadır.

Online işlemler ekranından “İlk Kart Başvurusu” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Burada ki bilgilendirme ekranını devam etmek için tıklayınız noktasına basarak geçiyorsunuz. Başvuru tipinizi seçtikten sonra kimlik numaranızı, baba adınızı ve doğum yılınızı yazmanız gerekiyor. Kutucuğu gerekli sayıları yazdıktan sonra, kişisel verilerin korunması hakkında ki sözleşmeyi okuyup sorgulama tuşuna basmalısınız. Bu sorgulama ile kartı alıp alamayacağınız anında size bilgi olarak aktarılacaktır.

Başvuru ekranının ardından, fotoğrafınızı da ekleyip, kayıt işleminizi yaparak İzmirim Kart başvurunuzu tamamlamış olacaksınız. Bu sistem için özel olarak belirlenen hususlara okumadan başvuru yapmamanız tavsiye edilmektedir.

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama

İzmirim Kart’ı aldıktan sonra düzenli olarak kullanırken aklınızda ne kadar bakiyeniz olduğu sorusu gelecektir. Bunun için internet hizmetlerinden yararlanmanız mümkündür. Eshot’a ait online işlemler bölümüne girerek ya da İzmirim Kart bakiyenizi kolay bir şekilde sorgulayabilirsiniz.

Sorgulamayı yapmanız için sizden istenilen bilgi akıllı kart numarasını girmek olacaktır. Bu numarayı girip, aynı ekranda yer alan güvenlik kodunu doğru şekilde yazarak devam et tuşuna basarak kısa bir şekilde bakiye sorgulamanızı yapmanız mümkün olacaktır. Akıllı Kart Numarası elinizde ki kartın sağ alt tarafında 11 haneden oluşan numaradır.

İzmirim Kart Bakiye Nasıl Yüklenir?

İzmirim Kart bakiye yüklemeyi de aynı sayfa üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. İlk olarak sorgulama da olduğu gibi akıllı kart numaranızı doğru şekilde giriş yapmanız gerekiyor. Bu girişi yaptıktan sonra sistem devam et tuşuna basmanız ile birlikte sizi ödeme bilgisi ekranına yönlendirecektir.

Bu ekranda yüklemek istediğiniz miktarı tercih etmeniz gerekiyor. Kart sistemi size en az 1 TL en fazla 200 TL yükleme yapmaya izin vermektedir. Yükleme işlemi kredi kartı ile yapılırken 3D Secure güvenlik tedbiri ile yapılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ