Kredi Haber
İTO Firma Sorgulama
0

Ülkemiz ekonomisin can damarı olarak görülen İstanbul’da bulunan ticaret odası bünyesinde oluşturulan sınıflandırma kategorisiyle bu bölgede iş yapan firmaları aramak mümkündür. İTO yani İstanbul Ticaret Odası web sitesi üzerinden farklı şekillerde kolay bir şekilde arama yapılmasına imkan tanımaktadır.

Sorgulama için öncelikle bu işlemin yapıldığı sayfaya ulaşmanız gerekiyor. Yazımızın alt kısmında vereceğimiz linke tıklayarak bu sayfaya direkt olarak gitmeniz mümkündür.

Arama ekranı karşınıza çıktığında yapmanız gereken ilk olarak aramayı nasıl yapacağınıza karar vermek olacaktır. Ticaret unvanı, eski unvanına ve işletme adına göre arama yapabilirsiniz. Tabi bu bir arama seçeneğidir.

Ayrıca ticaret sicil numarası, oda sicil numarası, NACE kodunu kullanarak, meslek grubuna göre aramalar yapmakta mümkündür. Bu noktada tercihinizi yaparken sizin elinizde olan bilgi önemli olacaktır. Tek bir bilgi ile bulmak istediğiniz şirkete ulaşmak bu bölüm sayesinde size yardımcı olacaktır.

İTO tarafından sunulan bu arama hizmetini tüm yıl boyunca 7/24 kesintisiz bir şekilde değerlendirme şansınız var.

İTO Firma Sorgulamasının Avantajları

İTO tarafından kayıt altında olan ve ticari faaliyetlerini sürdüren 350 binin üzerinde firma bulunmaktadır. Bu sayı bölgenin dünyanın en büyük ticaret alanlarından birisi olmasını sağlamaktadır. Ticaret yapanlara yüksek kar getirmekle birlikte aynı zamanda yüksek risk taşımaktadır.

Özellikle yüksek bedelli işler yapanlar açısından çok fazla dikkat gösterilmelidir. Sadece 2018 yılında karşılıksız çek sayısının yarım milyondan fazla olduğu bilinmektedir. O nedenle ticaret yapacağınız firmayı burada sorgulatarak onun hakkında daha net bilgi alabilirsiniz.

Finansal kanallarla yapılan sorgulamalardan farklı olarak hızlı ve net bir sonuç vermesi sistemi daha değerli bir hale getirmektedir. Sorgulama yapmanız için sisteme üye olmanız veya bir ücret ödemeniz de gerekmediğini söylemeliyiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ