Kredi Haber
İstova
0

İstanbul Avrupa Yakası Kağıthane ilçesinde hayata geçirilecek olan İstova projesinde fiyatlar daire tipi, büyüklüğü ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor.

500 konutun bulunduğu ve teslimlerin Aralık 2018’da yapılması planlanan İstova projesi daire fiyatları 440 Bin TL’den başlıyor.

Prestijli sosyal olanakları, estetik tasarımı, farklı alternatiflerde daire seçenekleri ve yuvanıza artı değer katacak olan merkezi lokasyonu ile düşlediğiniz hayat İstova’da. Şehrin merkezi noktalarından birinde hayata geçirilecek olan proje, alışveriş merkezlerine, eğitim ve sağlık kurumlarına kısa mesafede olmanın sağladığı fırsatlarla şehrin ayrıcalıklı dünyası ile tanışacaksınız. 7 gün 24 saat alanında uzman güvenlik sistemleri ile huzurlu ve konforlu yaşamın kapılarını aralayacaksınız.

İstova

Fiyatlar

İstova projesi 1+1’den  5+1 büyüklüğe sahip dairelerden oluşuyor. Büyüklük ve özelliklerine göre fiyatlar 440 Bin TL ile 1 Milyon 150 Bin TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Daire Tipi Fiyatlar
1+1 Daireler 440 Bin TL’den Başlayan Fiyatlar
2+1 Daireler 620 Bin TL’den Başlayan Fiyatlar
3+1 Daireler 1 Milyon 150 Bin TL’den Başlayan Fiyatlar

İstova ne zaman teslimYamaç Yapı güvencesi ile İstanbul’un Kağıthane ilçesinde inşa edilecek olan projede teslimlerin Aralık 2018’da yapılması hedefleniyor.

İletişim

  • Adres: Hamidiye Mahallesi Dilaver Sokak No:9 Kağıthane İstanbul
  • Telefon Numarası: 0212 295 72 95
  • Mail Adresi: info@istova.com
  • İnternet Adresi: istova.com

İstova Nerede

İstova, İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alan Kağıthane ilçesinde hayata geçiriliyor. Kağıthane konut bölgesi sosyo-ekonomik durumu “B-” olan bireylerin ağırlıklı olarak yaşadığı ilçe konumunda. Yaklaşık 430 bin nüfusa sahip olan ilçenin yaş ortalaması 31. İlçenin yüzde 51’ini erkek yüzde 49’unu bayan nüfus oluştururken yüzde 8’lik kısım üniversite mezunu.

1+1’den 5+1’e farklı daire tiplerinden meydana gelen proje 80 bin metrekare arsa alanı üzerinde inşa edilecek. 100 adet ticari alanın da yer alacağı İstova konut projesi önemli iş merkezlerinin bulunduğu Levent ve Beşiktaş ilçelerine 5 dakika, yapımı devam eden 3. Havalimanı’na ise 20 dakika uzaklıkta yer alıyor.

İstova

Kağıthane Konut Piyasası

5 yıl aradan sonra konut değer artışlarının enflasyon rakamlarının altında olduğu Türkiye’de 2017 yılında konut fiyatları ortalamada %9,9 oranında artış sağladı. Kentsel dönüşümün en yoğun olarak yaşandığı şehir İstanbul’da ise konut fiyatlarında %6,1 oranında düşüş meydana geldi. Başkent Ankara ise %4,5 ile en çok değer kaybeden ikinci şehir oldu. İstanbul konut piyasasında Kağıthane ilçesi son bir yılda satılık konut fiyatlarında %0,75 artış göstererek yatırımcıların ilgi gösterdiği bölgelerden biri oldu. Bölgedeki konutların metrekare birim fiyatları 3.655 TL olurken, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 19 yıl olarak öngörülüyor.

İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Kağıthane ilçesinde ortalama 100 metrekare büyüklüğe sahip olan konut fiyatları konumu, özellikleri, sosyal olanakları gibi özelliklere bağlı olarak 275 Bin TL ile 460 Bin TL arasında değer buluyor. 5 yıl önce Kağıthane’de metrekare birim fiyatları 1.727 TL iken, günümüzde ortalama 3.655 TL seviyelerinde seyrediyor. Konut kira fiyatlarının 1.200 TL ile 2.000 TL arasında olduğu ve İstova projesinin hayata geçirildiği bölgedeki konut projelerinde daire fiyatları son 5 yıl içinde %85 oranında artış gösterirken, konut kira fiyatları ise %67 artarak yatırımcıların yüzünü güldürdü. İstanbul genelinde ise konutların ortalama metrekare birim fiyatları 5 yıl içerisinde %113 artış gösterdi ve 3.832 TL oldu. Ülke genelinde ise artış oranı %82,5 oldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ