Kredi Haber
İstanbul’da Metro Ulaşımına Yakın İlçelerde Konut Fiyatları Ne Kadar?
0

Özellikle başta büyükşehirler olmak üzere ulaşım imkanları gelişmiş olan bölgelerde yaşamak, hayatı ciddi derecede kolay bir hale getiriyor. İstanbul şehrinde gitmek istediğiniz bölgeye ulaşımı daha rahat ve kolay bir hale getiren toplu taşıma aracı metro çalışmaları ile ilgili projeler arttıkça ve gelişmeye başladıkça, metro güzergahında olan bölgelerde ki evlere olan talep sayısı da doğru oranda artmakta. İnsanların genel davranışları dikkate alındığında kiralık veya satılık daire arayışında olan kişilerin başlıca kriterlerinin ilk sıralarında ulaşım olanakları yer alıyor.

Bu ve benzeri kriterlere bakıldığına İstanbul şehrinin Avrupa ile Anadolu Yakası’nda yer alan ve metro ulaşımına yakın bölgelerde satılık konut fiyatları ne kadar?

Metro Olan İlçeler

Anadolu Yakası

Üsküdar

Beykoz, Ümraniye, Ataşehir ve Kadıköy ilçelerine komşu olan ve batı bölümü İstanbul Boğazı ile çevrili olan Üsküdar ilçesinde ortalama büyüklüğü 100 metrekare olan satılık konutların metrekare birim fiyatları 4 bin 693 liradan başlıyor. Bölgede ki konutların geri dönüş süresi ise 23 yıl olarak öngörülüyor. Son dönemlerde bölgede hayata geçirilen konut projeleri arasında Nef Kandilli ve Validebağ Konakları yer alıyor.

Ümraniye

İstanbul’da dördüncü ve Anadolu Yakası’nda ise en kalabalık birinci ilçe olan Ümraniye; Üsküdar, Ataşehir, Sancaktepe, Çekmeköy ve Beykoz ilçelerine komşu lokasyonda yer alıyor. Ortalama büyüklüğü 100 metrekare olan satılık konutların metrekare birim fiyatları 3 bin 639 liradan başlıyor. Bölgede ki konutların geri dönüş süresi ise 22 yıl olarak öngörülüyor. Sinpaş Finans Şehir ve Nef Çamlıtepe, bölgede dikkat çeken konut projelerinin başında yer alıyor.

Çekmeköy

Önceleri Ümraniye’ye bağlı olan Çekmeköy ilçesi Beykoz, Şile, Ümraniye, Sancaktepe ve Pendik ilçelerine komşu lokasyonda yer alıyor. Sinpaş Gökorman ve Nef Çekmeköy gibi markalı konut projelerinin hayata geçirildiği Çekmeköy ilçesinde ortalama büyüklüğü 100 metrekare olan konutların satış fiyatları 2 bin 906 liradan başlıyor ve geri dönüş süresi ise 22 yıl olarak öngörülüyor.

Avrupa Yakası

Bağcılar

İstanbul’un en kalabalık ve nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu semtlerinden biri olan ve önceleri Bakırköy’e bağlı olan Bağcılar, konum itibari ile E-5 ve TEM Otoyolu arasında kalan lokasyona sahiptir. Bahçelievler, Küçükçekmece, Başakşehir, Güngören ve Esenler ilçelerine komşu olan ilçede ortalama büyüklüğü 100 metrekare olan konutların satış fiyatları 3 bin 47 liradan başlıyor. Son zamanlarda doğu ve güneydoğu bölgelerinden çok sayıda göç alan Bağcılar ilçesinde bir konutun geri dönüş süresi 19 yıl olarak öngörülüyor. Nef Basın Ekspres gibi çok sayıda marka konut projeleri Bağcılar ilçesinde son dönemde hayata geçirildi ve bölgenin değerini artırdı.

Kağıthane

İstanbul en hareketli ve değerli bölgelerinden Sarıyer, Beşiktaş, Şişli, Beyoğlu ve Eyüp ilçelerine komşu lokasyonda yer alan Kağıthane’de konutların geri dönüş süreleri 19 yıl olarak öngörülüyor. 100 metrekare büyüklüğe sahip satılık konutların metrekare birim fiyatlarının 3 bin 750 liradan başladığı Kağıthane ilçesi Avangart İstanbul ve Kordon İstanbul gibi konut projelerine ev sahipliği yapıyor.

Zeytinburnu

E-5 karayolunun hemen yanı başında ve Fatih, Eyüp, Bayrampaşa, Güngören, Bakırköy, Esenler ilçelerine komşu lokasyonda konumlanan Zeytinburnu ilçesinde 100 metrekare büyüklüğe sahip konutların metrekare birim fiyatları 3 bin 864 liradan başlıyor. Geri dönüş süresinin 17 yıl olduğu bölgede son dönemlerde deniz manzaralı olan ve lüks segmentte tasarlanan Yedi Mavi ve Büyükyalı İstanbul projeleri dikkat çekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ