Avrupa Yakası Konut Projeleri Başakşehir Konut Projeleri İstanbul Konut Projeleri

Kuzey Yakası ProjesiKuzey Yakası Projesi


Emlak Konut olarak, Türkiye’nin geleceğini inşa etmenin sürdürülebilir şehirler tasarlamaktan geçtiğine inanıyoruz. 64 yıldır durmadan bu amaç için çalışıyoruz ve Türkiye’nin sadece bugününü değil yarınlarını da düşünüyoruz. Sürdürülebilir şehirler misyonumuzla şimdi de ülkemizin en büyük şehri İstanbul’a büyük bir bölge parkı kazandırmanın onurunu yaşıyoruz. 3. köprü ve 3. havalimanıyla önemi daha da artan Başakşehir’de yer alan Kuzey Yakası’yla, geniş çimenlik alanlardan hayvanat bahçesine, kaykay pistinden koku bahçesine pek çok ayrıcalığı bir arada sunuyoruz. Kuzey Yakası’nda ayrıca, yatay mimariyle inşa edilmiş ferah ve modern ofisler de sizleri bekliyor. Şimdi sizi İstanbul’da kuş sesleri arasında eşsiz bir iş hayatına davet ediyoruz.

Başakşehir, 3. köprü ve 3. havalimanı gibi projelerle günden güne İstanbul’da daha da önemli bir konum haline geliyor. Biz de Emlak Konut olarak, daha önce hayata geçirdiğimiz Başakşehir Evleri, Park Mavera, Evvel İstanbul, Avrupa Konutları ve Nidapark Kayaşehir satılık daire konut projelerimizle Başakşehir’in değerini artırıyor, Kuzey Yakası projemizle de bölgeyi taçlandırıyoruz. İstanbul’un yeni yakası Kuzey Yakası ile Başakşehir’e bölgenin en büyük parkını kazandırıyor, onu bir cazibe merkezi haline getiriyoruz. Projenin içerisinde bulunan otel, spor kompleksi, kongre merkezi, 5.000 kişi kapasiteli cami, AVM, çocuk oyun alanları ve yatay mimariye sahip ofis bloklarıyla sadece bir proje değil, gece gündüz yaşayan bir bölge inşa ediyoruz.

İş Hayatının En Doğal Hali

Ofis hayatı denilince akla genellikle sıkıcı ve yeşilden uzak bir ortam gelir. Oysaki ofisinizin dışından neşeli çocuk sesleri gelse, pencereden baktığınızda karşı plazayı değil yemyeşil geniş çimenlik alanları ve ağaçları görseniz, ofisinizden dışarıya adım attığınızda sizi egzoz kokusu değil çiçeklerin mis gibi kokusu karşılasa ne güzel olurdu, dedik ve şehir merkezinin yanı başında Kuzey Yakası’nı hayata geçirdik. Artık ofis hayatı eskisi gibi değil, artık ofisinizin bahçesi bir bölge parkı. Şimdi iş çıkışında spor yapma, öğle yemeğini parkta yeme zamanı. Şimdi İstanbul’da bambaşka bir ofis hayatı yaşama zamanı. Tüm bunların yanında iş hayatında ihtiyacınız olabilecek; 600 kişilik konferans salonu, 143 kişilik toplantı ve 83 kişilik seminer salonu da Kuzey Yakası’nda sizi bekliyor.

Yeşilin En Doğal Hali

İstanbul satılık daire konut piyasası gibi hareketli metropollerde yeşil alanlar her zaman durup bir nefes almak için ihtiyaç olmuştur. Biz de bu ihtiyaçtan yola çıkarak geniş çimenlik alanları, içinizi ferahlatacak koku bahçesini, basketboldan tenise spor alanlarını ve sosyal yaşamın merkezi haline gelecek etkinlik çayırını Kuzey Yakası’nda sizinle buluşturuyoruz. Ayrıca masmavi bir gölet de bu projede sizi bekliyor.

Sosyalleşmenin En Doğal Hali

Sosyalleşme kavramının değişerek sanallaştığı günümüzde, sosyalleşmenin en doğal hali Kuzey Yakası’nda sizi bekliyor. Projede yer alan 209.000 metrekare yeşil alanda ailenizle ve arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirebilir, spor alanlarında günün stresini atabilir, 11.617 metre uzunluğundaki yaya yolunda sohbet eşliğinde yürüyüş yapabilirsiniz. Ayrıca, siz arkadaşlarınızla doğanın tadını çıkarırken çocuklarınız da çocuk oyun alanında eğlenceli vakit geçirebilir.

İstanbul’un En Doğal Hali

İstanbul’un en doğal hali, İstanbul’un merkezine yakın konumda. Önemli lokasyonlara kolay ulaşım sağlanabilecek konumda olan Kuzey Yakası; 3. köprü ve 3. havalimanına yakın mesafede, Olimpiyat Stadı’na 4 km, Atatürk Havalimanı’na 18 km, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne ise sadece 32 km uzaklıkta. İstanbul tüm doğallığıyla bu projede sizi bekliyor.

Peyzaj

“Doğal ve ekolojik” sloganıyla tasarlanan bölgenin en büyük parkı, içinde barındırdığı fauna ve flora zenginlikleriyle ön plana çıkıyor. “Aktif ve sportif” ilkesinin benimsendiği park, içinde barındırdığı onlarca aktivite ve spor alanlarıyla kullanıcılarına sağlıklı bir yaşam vadediyor. “Huzurlu ve eğlenceli” ortamıyla çocuklar özgürce doğanın ve eğlencenin tadına varırken siz de kuş sesleri eşliğinde şehrin karmaşasından uzak, meditatif yaşam ortamının tadını çıkarabilirsiniz. Alana ulaşım kuzey, doğu ve batı yönlerinde 3 noktadan girişle (Gingko Meydanı, Sığla Meydanı ve Erguvan Meydanı) sağlanmaktadır. Alanın merkezinde çeşitli organizasyonları gerçekleştirmek için geniş çim alan düzenlenmiş ve “Etkinlik Çayırı” olarak tanımlanmıştır. Etkinlik Çayırı ve etrafını çevreleyen amfiler, birçok kültürel ve sosyal etkinliğin yapılabileceği büyüklükte tasarlanmıştır. Ayrıca meydan niteliği taşıyan alan, uçurtma alanı ve festival alanı olarak da kullanıma açıktır. Park alanında bulunan hayvanat bahçesi, yürüyüş parkurları, bisiklet yolları, kaykay pisti, piknik ve oturma alanları, gölet ve havuzlar, açık spor alanları, koru, farklı konseptteki bahçeler, etkinlik çayırları ve çocuk oyun alanlarıyla Kuzey Yakası tüm beklentilerinizi karşılıyor.

Ekolojik omurga boyunca; yaya yolu devam ederken şifalı bahçeler, ses, renk ve kelebek bahçeleri düzenlenmiş, yaya yolu boyunca bitkilendirme aksı oluşturulmuştur. Mini hayvanat bahçesi olarak kurgulanan alan, farklı türdeki birçok bitkiyle zenginleştirilerek botanik bahçelerle bütünleştirilmiştir. Park alanının büyük bir kısmını oluşturan biyolojik gölet; ahşap terasların, ahşap köprülerin, yürüyüş ve dinlenme alanlarının çevreleyeceği şekilde kurgulanmıştır. Bütün bu düzenlemeler alan boyunca çeşitli bitki türlerinin sergilendiği koru alanlarının içinde yer almaktadır. Alanın etkinliklerden uzak ve daha sakin olduğu güney tarafındaki koru bölgesinde pergolalar yerleştirilmiştir. Alanda 3 farklı yerde otopark planlanmıştır.

İnşaat

  • Mevcut yönetmelik ve standartlara uygun olarak depreme dayanıklı bina tasarımı yapılmıştır.
  • Betonarme taşıyıcı sistem, konvansiyonel kalıp yöntemiyle yapılacaktır.
  • Yangın Yönetmeliği’ne uygun olarak dış cephede proje ve teknik şartnamelere uygun ısı yalıtımları yapılacaktır.

KUZEY YAKASI PROJESİ GALERİ

Kuzey Yakası Projesi

KUZEY YAKASI PROJESİ İLETİŞİM

Adres: Kayabaşı Mahallesi, Evliya Çelebi Caddesi, Emlak Konut Başakşehir Evleri 1.Etap 2.Kısım D Blok No:1 Başakşehir / İstanbul

Telefon: 0212 801 43 11

Web: http://www.emlakkonut.com.tr/tr-TR/kuzey-yakasi

Mail: info@emlakkonut.com.tr

KUZEY YAKASI PROJESİ TANITIM FİLMİ

1 Yorum

Yorum Yap - Soru Sor