Kredi Haber
İŞKUR İş Arayan Girişi Nasıl Yapılır? İŞKUR İş İlanları
0

İŞKUR İş Arayan Girişi İş İlanları sayfası ülkemizde istihdamın korunmasına yönelik hizmet vermektedir. İşkur iş arayan girişi ve iş ilanları sayfasında dikkat edilmesi gereken noktaları kullanıcılarımız için derledik…

İŞKUR yani Türkiye İş Kurumu, ülkemizde iş arayanların ilk başvurularını yapacakları nokta olma özelliğine sahiptir. Tabi bu sistemi kullanabilmek için öncelikle giriş yapılması gerekiyor. Giriş işlemini yaptıktan sonra iş ilanlarını aramalı, kayıt işlemini tamamlamalısınız.

İşkur iş arayan girişi ve iş ilanları ile ilgili Bu işlemlerin tamamı kurumun web sitesi üzerinden basit bir şekilde yapılabilmektedir. Sorun yaşanması halinde iletişim kanallarını kullanarak ya da yaşadığınız şehirde ki ofislerine giderek iletişime geçmeniz mümkündür.

İŞKUR Giriş

İŞKUR giriş işleminizi işveren veya iş arayan olarak yapma şansınız bulunmaktadır. Bunun için burada paylaşacağımız linke tıklayarak ya da İŞKUR’a ait ana sayfada yer alan “Bireysel” sekmesine tıklayarak gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

Tabi giriş işleminizi yapmak için öncelikle sisteme üye olmanız gerekiyor. Üyeliğiniz varsa, yukarıda paylaşmış olduğunuz sitenin linkine tıklayarak direkt olarak erişim sağlayabilirsiniz. Bu ekranda işveren veya iş arayan bölümlerinde ki “Giriş” butonuna basarak işleminiz gerçekleştirebilirsiniz. Sisteme e-devlet üzerinden de giriş yapmanız mümkündür.

İŞKUR İş İlanları

İŞKUR sistemine giriş yaptıktan sonra ilk amacınız iş alanlarına bakmak olaraktır. Bunun kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Giriş ekranında bireysel kullanıcılar için hazırlanmış çok sayıda özel seçenek bulunmaktadır.

Özgeçmiş başta olmak üzere iş ilanları, bana uygun işler, iş başvurularım ve favori ilanlarım gibi bölümler bulunmaktadır. Siz iş ilanları sekmesine tıklayarak aramak istediğiniz işi bulabileceğiniz bölüme giriş yapabilirsiniz.

Arama işleminizi çalışmak istediğiniz yere, ülkeye, ile, ilçeye göre yapabilirsiniz. Aramalarınızı tümü, son 24 saat, son 1 hafta ve son 15 gün olarak sınırlayabilirsiniz. Meslek grubu, öğrenim durumu, iş yeri türü, vardiya, engelli durumuna göre de yapmanız mümkündür.

Aramanızı yaptıktan sonra çıkacak olan ilanlarda son başvuru tarihi bilgisi size verilecektir.

İŞKUR Kayıt Nasıl Yapılır?

İŞKUR sistemine giriş yapabilmeniz için öncelikle kayıt olmanız gerekiyor. İşveren ve iş arayan olanlar farklı şekillerde kayıt olmalıdır. Yukarıda vermiş olduğumuz linke tıkladığınızda, karşınıza çıkacak ekran üzerinden “Üye Ol” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Burada karşınıza üyelik sözleşmesi çıkacaktır.

Devam etmek için ‘Onaylıyorum’ noktasına tıklamanız gerekiyor. Açılan ekranda kimlik numarası, ad, soyad, baba adı ve doğum tarihi alanlarını doldurmanız gerekiyor. Güvenlik kontrolü yaptıktan sonra gerekli kutucuğu işaretleyip ileri tuşuna basarak kayıt işleminizi gerçekleştirmeniz mümkündür.

İşveren kayıt işleminde daha kapsamlı bir şekilde giriş yapılması istenmektedir. Çok sayıda bilginin eksiksiz bir şekilde kayıt bölümünde doldurulması ile kayıt işlemi tamamlanabilmektedir. Bu sayede oturduğunuz yerden evrak işleriyle uğraşmadan kayıt işleminizi tamamlamanız mümkün olacaktır.

İŞKUR İş Arayan Girişi

İŞKUR iş arayan girişi, kurumun web sitesinden yapılabilmektedir. Ana sayfada ye alan “Bireysel” sekmesine tıklayarak giriş için ilk adımı atabilirsiniz. Açılacak olan ekranda iş arayan bölümünde yer alan “Giriş” sekmesine tıklamalısınız.

Kimlik numaranızı ve şifrenizi yazdıktan sonra “İş Arayan Giriş” sekmesini tıklamanız giriş için yeterli olacaktır. Eğer bu bilgilerinizi unuttuysanız E-Devlet ile giriş sekmesini tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ