Kredi Haber
İnistanbul Gala
0

İstanbul Avrupa Yakası Topkapı ilçesinde hayata geçirilecek olan İnİstanbul Gala projesinde fiyatlar daire tipi, büyüklüğü ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor.

1.140 konutun bulunduğu ve teslimlerin Mart 2018’de yapılması planlanan İnİstanbul Gala projesi daire fiyatları 469 Bin TL’den başlıyor.

İstanbul en köklü ve değerleri arazilerinden birine inşa edilen proje 25 bin 564 metrekare arsa alanına sahip. İçerisinde ticari alanlarında bulunduğu projenin konsepti yurt dışında hazırlandı. 4 farklı projenin bulunacağı alanda yaklaşık 3 bin konut olacak. Proje ayrıca İnistanbul Konsept, İnistanbul Hayat ve İnistanbul Lokal’ın bulunacağı projenin ilki olma özelliğini taşıyor. Belirli zaman aralıkları birlikte diğer projelerin de satışlarına başlanılacak. Ticari alanlar projelerin ileri ki aşamalarında oluşacak ve satışa açılacak. NEF ve İŞ GYO gibi iki önemli markanın güçlerini birleştirdiği proje vatandaşlar tarafından beklentinin büyümesine neden oldu.

35 bine yakın işletme ve 400 binden fazla çalışanı ile tam bir merkez olan ve günde 1.3 milyon insanın ziyaret ettiği Topkapı bölgesi İstanbul’un gözde yerleşim merkezlerine yakınlığı ile öne çıkıyor. İnİstanbul projesi, İstanbul’un her köşesine rahatlıkla ulaşabileceğiniz metro hattının hemen yanında olması sayesinde E-5, tramvay ve metrobüse doğrudan bağlantı sağlıyor.

İnistanbul Gala

Fiyatlar

İnİstanbul Gala projesi 48 ile 308 metrekare büyüklüğe sahip dairelerden oluşuyor. Büyüklük ve özelliklerine göre fiyatlar 469 Bin TL ile 1 Milyon 429 Bin TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Daire Tipi Fiyatlar
1+1 Daireler 469 Bin TL’den Başlayan Fiyatlar
2+1 Daireler 681 Bin TL’den Başlayan Fiyatlar
3+1 Daireler 1 Milyon 14 Bin TL’den Başlayan Fiyatlar
4+1 Daireler 1 Milyon 429 Bin TL’den Başlayan Fiyatlar

İnİstanbul Gala ne zaman teslimİŞ GYO ve NEF güvencesi ile İstanbul’un Topkapı ilçesinde inşa edilecek olan projede teslimlerin Mart 2018’de yapılması hedefleniyor.

İletişim

  • Adres: Maltepe Mahallesi Davutpaşa Caddesi No: 42 Topkapı Zeytinburnu – İstanbul
  • Telefon Numarası: 444 72 21
  • Mail Adresi: info@nef.com.tr
  • İnternet Adresi: inistanbultopkapi.com

İnistanbul Gala

İnİstanbul Gala Nerede

İnİstanbul Gala, İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alan Topkapı ilçesinde hayata geçiriliyor. Topkapı konut bölgesi sosyo-ekonomik durumu “B” olan bireylerin ağırlıklı olarak yaşadığı ilçe konumunda. Yaklaşık 290 bin nüfusa sahip olan ilçenin yaş ortalaması 31. İlçenin yüzde 51’ini erkek yüzde 49’unu bayan nüfus oluştururken yüzde 7’lik kısım üniversite mezunu.

Davutpaşa metro istasyonuna 100 metre, Terazidere metro istasyonuna ise sadece 400 metre mesafede olan, şehrin her iki yakasındaki merkezi yerlere ulaşabilen, Cevizlibağ metrobüs durağına ve İstanbul’un en işlek hattı olan E-5’e 1 kilometre, Marmaray’a 3.2 kilometre, Yenikapı hızlı feribot iskelesine 5 kilometre ve TEM’e 7 kilometre mesafede bulunan konut projesi böylece Bakırköy’den Zincirlikuyu’ya kadar uzanan aksta çalışanlar için cazip bir yaşam alanı olarak diğer projelerden ayrışıyor. Zincirlikuyu’ya 8 kilometre, Çağlayan Adliyesi’ne 6.5 kilometre, Bakırköy Adliyesi’ne 3.6 kilometre, Ataköy’e 7 kilometre ve Atatürk Havalimanı’na 10 kilometre yakınlıkta yer alan proje İstanbul’un tüm merkezi lokasyonlarına rahatça ulaşımın sağlanacağı önemli bir noktada yer alıyor. Ayrıca 2016 yılının sonunda tamamlanan Avrasya Tüneli sayesinde Zeytinburnu’ndan Kadıköy’e 15 dakikaya geçiş fırsatı bulunuyor.

Topkapı Konut Piyasası

5 yıl aradan sonra konut değer artışlarının enflasyon rakamlarının altında olduğu Türkiye’de 2017 yılında konut fiyatları ortalamada %9,9 oranında artış sağladı. Kentsel dönüşümün en yoğun olarak yaşandığı şehir İstanbul’da ise konut fiyatlarında %6,1 oranında düşüş meydana geldi. Başkent Ankara ise %4,5 ile en çok değer kaybeden ikinci şehir oldu. İstanbul konut piyasasında Topkapı ilçesi son bir yılda satılık konut fiyatlarında %1,28 artış göstererek yatırımcıların ilgi gösterdiği bölgelerden biri oldu. Bölgedeki konutların metrekare birim fiyatları 3.714 TL olurken, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 19 yıl olarak öngörülüyor.

İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Topkapı ilçesinde ortalama 100 metrekare büyüklüğe sahip olan konut fiyatları konumu, özellikleri, sosyal olanakları gibi özelliklere bağlı olarak 280 Bin TL ile 475 Bin TL arasında değer buluyor. 5 yıl önce Topkapı’da metrekare birim fiyatları 1.632 TL iken, günümüzde ortalama 3.714 TL seviyelerinde seyrediyor. Konut kira fiyatlarının 1.200 TL ile 2.000 TL arasında olduğu ve İnİstanbul Gala projesinin hayata geçirildiği bölgedeki konut projelerinde daire fiyatları son 5 yıl içinde %10 oranında artış gösterirken, konut kira fiyatları ise %14 artarak yatırımcıların yüzünü güldürdü. İstanbul genelinde ise konutların ortalama metrekare birim fiyatları 5 yıl içerisinde %113 artış gösterdi ve 3.832 TL oldu. Ülke genelinde ise artış oranı %82,5 oldu.

NEF ve İŞ GYO ortaklığında İstanbul’un merkezi Topkapı’da hayata geçirilen konut projesinde satışlar tüm hızıyla sürüyor. Ön talep toplama sürecinin ilk haftası 4 bin talebe ulaşan İnİstanbul Gala yatırımcısına büyük fırsatlar sunuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ