Kredi Haber
İncek Prestij
0

Ankara Çankaya ilçesinde hayata geçirilen İncek Prestij projesinde fiyatlar daire tipi, büyüklüğü ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor.

765 konutun bulunduğu ve teslimlerine başlanan İncek Prestij projesi daire fiyatları 385 Bin TL’den başlıyor.

Genel Olarak

İncek’in en büyük projelerinden biri olan İncek Prestij 60 bin m² alan üzerinde yükseliyor. Projede 1+1’den 6+2’ye değişen daire seçenekleri ile Yalı Loftlar, Prestij Blokları ve Prestij Kule olmak üzere farklı bina tipleri yer almakta. Toplam 765 konutu bünyesinde barındıran projede 1+1 daireler 72 m² büyüklüğe sahipken 6+2 dairelerin alanı 600 m²’yi bulmakta.

Mimari

Ankara’nın merkezinde gerek süs havuzları gerekse yemyeşil bahçeleri ile sizlere pencereden dışarı baktığınızda bir tatil köyü havası yaşatmaya aday olan İncek Prestij’de daire tasarımları yapılırken dairelerde atıl bir m² bile kalmaması için azami özen gösterilmiş. Yalı blokları boyunca uzanan süs havuzları da ayrı bir görsel şölen oluşturuyor.

Sosyal İmkanlar

İncek Prestij’de genişçe bir alan üzerinde kurulmanın avantajı kullanılmış ve sosyal alanlara oldukça fazla yer ayrılmış.

Yazın güneşlenip yüzmeye elverişli açık yüzme havuzunun yanı sıra kışın Ankara ayazlarını sizlere unutturmaya aday kapalı yüzme havuzu da bulunan projede sağlıklı ve formda bir yaşam için fitnes merkezi ile basketbol sahaları bulunuyor. Hiçbir spora ilgi duymasa bile temiz havada biraz yürüyüp stres atmak isteyenler için yürüyüş parkuru da düşünülmüş.

Dostlarınızla ister çay kahve içerken kafede sıcak sohbetlere dalın, isterseniz restoranda yer alan yemeklerin tadına bakarken aslında kimin daha iyi aşçı olduğunu konuşun. Ziyaretinize gelen misafirlerinizi resepsiyon karşılayıp size yönlendirebileceği gibi lobide onlarla evinizin dışında buluşmanızı da sağlayabilir.

İncek Prestij

Fiyatlar

İncek Prestij projesi 71 ile 599 metrekare büyüklüğe sahip dairelerden oluşuyor. Büyüklük ve özelliklerine göre fiyatlar 385 Bin TL ile 3 Milyon 200 Bin TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Daire Tipi Büyüklük Fiyatlar
1+1 Daireler 71 m² 385 Bin TL – 475 Bin TL
2+1 Daireler 98 m² – 183 m² 507 Bin TL – 1 Milyon 313 Bin TL
3+1 Daireler 153 m² 635 Bin TL – 722 Bin TL
4+1 Daireler 180 m² – 306 m² 650 Bin TL – 1 Milyon 450 Bin TL
5+2 Daireler 299 m² – 429 m² 1 Milyon 250 Bin TL – 1 Milyon 891 Bin TL
6+2 Daireler 599 m² 2 Milyon 990 Bin TL – 3 Milyon 200 Bin TL

İncek Prestij ne zaman teslimDema İnşaat güvencesi ile Ankara’nın Çankaya ilçesinde inşa edilen konut projesinde teslimler başladı.

İletişim

  • Adres: Alacaatlı Mahallesi 3341 Sokak No:1 İncek Çankaya – Çankaya
  • Telefon Numarası: 444 97 65
  • Mail Adresi: info@incekprestij.com
  • İnternet Adresi: incekprestij.com

İncek Prestij Nerede

İncek Prestij, Ankara’nın Çankaya ilçesinde hayata geçiriliyor. Çankaya konut bölgesi sosyo-ekonomik durumu “A+” olan bireylerin ağırlıklı olarak yaşadığı ilçe konumunda. Yaklaşık 810 bin nüfusa sahip olan ilçenin yaş ortalaması 36. İlçenin yüzde 48’ini erkek yüzde 52’sini bayan nüfus oluştururken yüzde 36’lık kısım üniversite mezunu.

Konum

Son yıllarda Ankara’nın gözde semtlerinden biri haline gelen İncek semtine yer alan İncek Prestij projesi sadece kendisi gibi lüks konut projelerine değil pek çok önemli merkeze de komşu.  Proje aynı zamanda Beytepe Devlet Hastanesi, Lösev Çocuk ve Yetişkin Hastanesi gibi sağlık kuruluşları, Bahçeşehir, Doğa ve Mektebim Okulları, Mehmet Zakir Ekni Anadolu Lisesi, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi ile Ufuk ve Atılım Üniversitesi gibi eğitim kurumlarına da birkaç dakikalık mesafede yer alıyor.

Eskişehir yoluna ve Ankara Çevre Yoluna birkaç dakikalık mesafede bulunan projeden Ankara’nın hemen her yerine ulaşım sorun olmaktan çıkıyor.

İncek Prestij

Çankaya Konut Piyasası

5 yıl aradan sonra konut değer artışlarının enflasyon rakamlarının altında olduğu Türkiye’de 2017 yılında konut fiyatları ortalamada %9,9 oranında artış sağladı. Kentsel dönüşümün en yoğun olarak yaşandığı şehir İstanbul’da ise konut fiyatlarında %6,1 oranında düşüş meydana geldi. Başkent Ankara ise %4,5 ile en çok değer kaybeden ikinci şehir oldu. Ankara konut piyasasında Çankaya ilçesi son bir yılda satılık konut fiyatlarında %0,51 düşüş göstererek yatırımcıların beklentilerinin altında kalan bölgelerden biri oldu. Bölgedeki konutların metrekare birim fiyatları 2.487 TL olurken, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 20 yıl olarak öngörülüyor.

Ankara’nın Çankaya ilçesinde ortalama 100 metrekare büyüklüğe sahip olan konut fiyatları konumu, özellikleri, sosyal olanakları gibi özelliklere bağlı olarak 185 Bin TL ile 310 Bin TL arasında değer buluyor. 5 yıl önce Çankaya’da metrekare birim fiyatları 1.541 TL iken, günümüzde ortalama 2.487 TL seviyelerinde seyrediyor. Konut kira fiyatlarının 800 TL ile 1.300 TL arasında olduğu ve İncek Prestij projesinin hayata geçirildiği bölgedeki konut projelerinde daire fiyatları son 5 yıl içinde %16 oranında artış gösterirken, konut kira fiyatları ise %19 artarak yatırımcıların yüzünü güldürdü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ