Kredi Haber
Garanti Kredi Hesaplama – Garanti Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?
0

Garanti Bankası ülkemizde hizmet veren en önemli bankalardan birisidir. Sundukları temel hizmetler arasında insanların maddi ihtiyaçlarını karşılamak için başvurdukları Garanti kredi hizmeti bulunmaktadır. Bu krediler ihtiyaç, araç ve ev konut kredisi olarak birbirinden ayrılmaktadır. En uygun kredi arayışında olan, kredi hesaplama ve banka faiz oranlarını araştıran kullanıcılarımız için Garanti kredi başvurusu nasıl yapılır sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Garanti Bankası Kredi

Her birey bankaya giderek gerekli başvuruyu yaparak kredi alma şansına sahiptir. Tabi banka bunu sağlamak istese de BDDK tarafından belirlenmiş olan kurallara da uymak zorundadır. Kredi notunuz gerekli seviyenin altında olan ve çekeceğiniz krediyi ödeyeceğinize dair bir gelir kaynağı göstermemeniz halinde başvurunuz geçersiz kabul edilecektir. Ancak geliriniz varsa ve kredi notunuz yeterliyse endişelenmenize gerek yoktur.

Garanti Kredi Nasıl Hesaplanır?

Garanti Bankası’nın sunmuş olduğu krediye başvuru yapmadan önce alacağınız miktar karşılığında size sunulan ödeme koşulları hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Bunun için bankanın internet sitesinde bulunan Bireysel bölümünde krediler sayfasına giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Tabi bu işlemlerden anlamıyorsanız en yakın garanti şubesine giderek de bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz. İsterseniz hesaplamanızı kredi tutarı üzerinden isterseniz de aylık ödeyebileceğiniz maksimum tutar üzerinden yapabilirsiniz.

20 bin TL kredi çekecek ve bunu 24 ayda ödeyecekseniz hesaplamanızı çekeceğiniz kredi tutarı üzerinden yapabilirsiniz. Aylık maksimum 1.000 TL ödeyebilecek gücünüz varsa ve borcunuzu 24 ay içerisinde ödemek istiyorsanız ne kadar kredi çekebileceğinizi de bu sistem sayesinde öğrenebilirsiniz.

Bu şekilde alacağınız bilgiler sizi tatmin ederse, başvurunuzu bankanın istemiş olduğu gerekli evrakları sağlayarak yerine farklı yolları tercih ederek kolayca yapma şansınız var.

Garanti Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Kredi başvurusunu yapmadan önce bankanın sizden isteyeceği iki temel belge bulunmaktadır.

Garanti Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Bunlar nüfus cüzdanı ve gelir belgesidir. Bu iki belgeyi sunmayan insanların başvurusu kabul edilmeyecektir.

Bu belgeleri hazırladıktan sonra başvurunuzu bankanın size sunmuş olduğu kanallardan bir tanesini seçerek kolayca yapmak mümkündür. Günümüz iletişim çağı göz önüne alındığında bankanın bu konuda yeterli hizmeti müşterilerine sunduğu görülmektedir.

İnternet sitesine giriş yaptıktan sonra “Başvur” bölümünden kredi ve ihtiyaç kredisi üzerinden başvurunuzu gerçekleştirmeniz mümkündür. Garanti Cep uygulamasına sahip olanlar başvurularını bu uygulama üzerinden Bankacılık İşlemleri bölümünde ki Başvurular kısmına tıklayarak kolayca yapabilirler.

Kredi başvurunuzu yaparken karşınızda bir muhatap olmasını isteyenler 444 0 335 numaralı hattı arayarak başvurularını gerçekleştirebilirler. Eski usul olarak kabul edilen başvuru içinse Garanti Bankası’nın herhangi bir şubesine giderek başvurunuzu formu doldurarak gerçekleştirmeniz mümkündür.

Başvurunuzu yaptıktan sonra banka sizin bilgilerinizi incelemeye alacak ve krediye uygun olup olmadığınıza karar vermeye çalışacak. Bu süreç zarfında kredi durumunuzu merak ediyorsanız yapmanız gereken 444 0 335 numaralı destek hattını arayarak başvuru durumunu rahatça sorgulama şansına sahipsiniz.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ