Kredi Haber
Faizsiz Kredi – Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?
0

Faizsiz kredi bankalar tarafından belirli şartlar oluştuğu durumlarda verilen bir kredi çeşididir. Faizsiz kredi katılım bankaları tarafından sunulan finansman için örnek gösterilse de bu şekilde işlem yapan bankalar için unutulmaması gereken en önemli detay kar oranı adı altında fark almaları olmaktadır.

Bu türden kredi genellikle kamu bankaları tarafından belirli şartlar ile sunulmaktadır. Çiftçileri, emeklileri, hayvancılıkla uğraşanları desteklemek amacıyla bu türden kredi verilmektedir. Bu kredilerin belirli limitleri aşmaması ve belirli bir vade içerisinde ödenmesi gerekmektedir. Bu detayların ışığında göz önüne alarak hareket etmenizde fayda var. Ziraat bankası, Halk Bank, Vakıfbank bu türden kampanyalar düzenlenmektedir.

Emekliye Faizsiz Kredi

Emekliler ihtiyaçlarını karşılamak için bankalara başvurduklarında sıfır faizli verilen kredilerden birisini alabilecekleri gibi çok düşük faiz oranları veren bankalar ile iletişime geçebilirler. Faizsiz bir şekilde emeklilere kredi veren bankalar arasında Ziraat, Vakıf, Kuveyt Türk, Türkiye Finans ve Albaraka Türk yer almaktadır. Diğer bankalarda düşük faiz oranları ile kredi sunmaktadır.

Kredi çekmek isteyen emeklilerin belirli şartları sağlaması gerekiyor. Öncelikle 75 yaş sınırını aşmamaları gerekiyor. Maaşınız ile farklı bir banka üzerinden kredi çekmemiş olmanız gerekiyor. Talep edeceğiniz kredi miktarının ödemesinin aylık maaş tutarınızın %70’ini aşmaması gerektiğini ekleyelim. Bu detayları sağlamayı başaramayan emeklilere kredi verilmemektedir.

Ayrıca emeklilere 3 maaş avans verilebilecektir. İsteyenlere 10 maaşa kadar sıfır faizli kredi imkanı sunan bankalarda bulunmaktadır.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Ülkemiz sınırları içerisinde müşterilerine finansman sağlayan tüm bankalar belirli kampanya dönemlerinde müşterilerine faizsiz kredi vermektedir. Bu yıla göre, devlet desteğine göre farklılık göstermektedir. Faizsiz kredi denildiğinde bazı insanlar katılım bankaların vermiş olduğu krediyi düşünmektedir.

Ancak bu bankalarda kar oranı adı altında belirli bir fark almaktadır. Faizsiz kredi denildiğinde akla gelinmesi olan bankanın size belirli bir vadede vermiş olduğu krediyi sadece masrafları geri alacak şekilde talep etmesidir. Bu şekilde sunulan krediler için doğru bankaları tercih etmek gerekmektedir.

Faizsiz krediyi Helal kredi olarak sunulan hizmetle karıştırmamak gerekmektedir. Çünkü helal kredide amaç alınan paranın ve sağlanan kredinin kaynağının açık bir şekilde belirtiliyor olmasıdır. Karşılığında bir ev veya araç alınması gerekmektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ