Kredi Haber
Faizsiz Konut Kredisi Nedir? Nasıl Alınır, Kimlere Verilir?
0

Konut kredisi almak son yıllarda ev sahibi olmak için ilk gerekliliklerden biri olarak sayılmaktadır. Bu durumun nedenlerinin başında ise insanların artık toplu para birikimini kolay şekilde gerçekleştirememesi bulunmaktadır. Para birikimi sağlamak isteyenler ortalama bir aile ise uzun yıllar beklemek zorunda kalmaktadır.

Ancak konut kredileri de yüksek faiz oranları üzerinden verilmektedir. Bundan ötürü bireyler avantajlı çekimler için faizsiz kredi sistemlerini denemek zorunda kalmaktadır.

Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar

Bankaların kredi sistemleri ve kredi faiz oranları birbirine göre belli farklılıklar göstermektedir. Faizsiz konut kredisi veren bankalar bu bağlamda nadir olarak kendilerini göstermektedir. Ancak kredi faiz oranlarında belli indirimler yapan bankaların sayısı oldukça fazladır. Bu neden yüzünden kredi çekiminden önce detaylı bir araştırma süreci geçirilmesi faydalı olacaktır.

Ayrıca faiz ödemeksizin ev satın almak için yeni sistemler olan yardımlaşma esasına yönelik çalışan firmaların tercih edilmesi de mümkündür.

Faizsiz Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Bireylerin faizsiz konut kredisi almak açısından içine düştükleri belli başlı hatalar bulunmaktadır. Bu hataların başında ise genel olarak acele etmek gerekmektedir. 0 faizle kredi imkânı elde edildiğinde aynı özelliklere sahip olan birkaç banka yetkilisi ile görüşme sağlamak yerinde bir karar olacaktır. Bundan ötürü en son tercih edilen bankaya kredi başvurusunda bulunmak uygun görülmektedir.

Günümüzde kredi başvuruları şubelerden yapıldığı gibi bankaların mobil uygulamalarından ve internet bankacılık sistemlerinden de gerçekleştirilebilmektedir. Her halükarda kredinin onaylanmasından sonra kredi alınabilmektedir.

Faizsiz Konut Kredisi Kimlere Verilir?

Bankalarda 0 faiz konut kredisi alımlarında belli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Ne yazık ki günümüzde pek çok kişi, kredi sicillerini temiz tutamamaktadır. Özellikle geçmiş dönemlerde çekilen ve ödenmeyen krediler, yeni kredi alımlarına mani olmaktadır. Bundan dolayı pek çok banka, sicillerinde sıkıntı olan kişilerin kredi taleplerini onaylamamaktadır.

Kredi alımlarında ödeme gücü, kefil ya da belli teminatlar istenmektedir. Bankalara göre değişik olan istemlerin yerine getirilmesinden sonra istenen kredilere sahip olunması mümkündür. Üstelik krediler kısa sürede kullanıma hazır şekilde temin edilmektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ