Kredi Haber
Facebook Giriş Nasıl Yapılır? Kayıt ve Şifre Unutma İşlemleri
0

Sosyal medya kullanımının her geçen gün arttığı ülkemizde Facebook kullanıcı sayısının dünya üzerinde 1 Milyar üzerinde olduğunu açıklamak istiyoruz. Dünya üzerinde her 7 kişiden birinin bu sosyal medya uygulamasını kullandığını düşündüğümüz zaman aslında ne kadar büyük bir kullanıcı sayısının olduğunu görmezden gelemeyiz. Bu yüzden de Facebook’u olmayan ve yeni hesap açmak isteyenlerin merak etmiş olduğu detaylar hakkında sizlere bilgiler sunmak istiyoruz.

Facebook Giriş Nasıl Yapılır? Kayıt ve Şifre Unutma İşlemleri

Facebook kayıt nasıl yapılır?

Öncelikli olarak bunun yapmanız gereken kendinize ait bir mail adresinizin bulunması ve daha önce Facebook açmak için kullanmadığınız bir cep telefonu numaranızın bulunması gerekmektedir. Bu ikisinin olması durumunda yapmanız gereken Facebook resmi sayfası facebook.com‘da yer alan “Üye Ol “ menüsüne giriş yaparak burada sizlerden istenen bilgileri doldurmanız yeterli olacaktır. Bilgilerin doldurulmasından sonra artık sizlerde bir Facebook kullanıcısı olma hakkını kazanarak bu sosyal medya deneyimini yaşama şansını yakalamış olacaksınız.

Facebook şifremi unuttum?

Günümüzde Facebook kullanıcılarının birçoğunun başına gelen durumlar arasında şifre unutma gelmektedir. Birçok sosyal medya hesabı olan ve hepsine farklı şifreler seçerek işlem yapan müşterilerin şifre unutma olayları çok sık karşımıza çıkan bir durum olduğundan dolayı sizlerde Facebook hakkında şifrenizi hatırlamak için belirttiğimiz yöntemleri tercih ederek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Üye olduğunuz sırada sizlerden istenen cep telefonu veya email bilgilerinizi eğer hatırlıyorsanız, Facebook resmi sayfasına giriş yaptıktan sonra “ Şifremi Unuttum “ bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir. Bu bölümde yer alan boşluk içerisinde Facebook adresinde kayıtlı olan cep telefonu numaranızı veya kayıtlı olan email adresinizi girmeniz durumunda sistem otomatik olarak sizlere yeni bir şifre gönderecektir. Geçici olarak gönderilecek olan bu şifreden sonra yeniden giriş yapmak istediğiniz zaman geçici şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Geçici şifrenizi girdikten sonra yeniden şifre oluşturarak işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Facebook hesap silme

İki türlü hesap silme işleminin bulunduğunu belirtmek istiyoruz. Özellikle birinde hesap silme olarak değil de, kullanmadığınız Facebook sayfalarını dondurma işlemi yapabilirsiniz. Yani Facebook’u uzun bir süre kullanmayacaksanız ve bu yüzden geçici olarak kapatılmasını istiyorsanız, Ayarlar menüsü içerisinden arama motoruna giriş yaparak, bu bölüm içerisinde “ Hesabımı silmek istiyorum ” yazdıktan sonra sizleri ilgili makale bölümüne aktaracak ve burada bulunan hesap silme linkine tıkladıktan sonra sizlerde hesabınızı silme şansını yakalamış olacaksınız. Hesabı sil dedikten sonra sizlere kullanmakta olduğunuz hesap şifresini isteyecek olan sistem üzerine şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. Şifreyi girdikten sonra sizlerin robot olup olmadığı konusunda resimli bir ekran ile sizlere bazı şeyleri seçmenizi isteyecektir. Bunu da yaptıktan sonra Facebook hesabınız geçici süreliğine dondurulacak ve hesabınızın 14 gün içerisinde kapatılması sağlanacaktır. Ancak bu 14 gün içerisinde eğer sizler sisteme giriş yaparsanız tekrardan bu işlemi yapmak zorunda kalacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ