Kredi Haber
Evora İzmir
0

Evora İzmir, Teknik Yapı, Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ve Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı güvencesi ile hayata geçiriliyor.

İnşaat sektörünün öncü kuruluşlarından olan Teknik Yapı, Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ve Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı güvencesi ile inşa edilecek olan Evora İzmir konut projesinde satışlar başladı. Ekonomiye ve İzmir şehrine yeni bir soluk getirmesi düşünülen projede konut satışlarının başladığı bilgisi açıklandı.

İzmir’in Alsancak ilçesinde yükselecek olan proje, eşi benzeri olmayan lokasyonu ile dikkat çekiyor. 25 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek basın tanıtımı ile birlikte detayların açıklanması beklenen proje Kordon ile Kültürkpark’a komşu lokasyonda bulunan proje konut konseptine sahip olacak. Teknik Yapı – Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ve Emlak Konut güvencesi ile hayata geçirilecek olan Evora İzmir, Ege Bölgesi’nin önemli şehirlerinden İzmir’in Alsancak ilçesinde yer alıyor.

Teknik Yapı ile Emlak Konut tarafından garanti edilerek başlanan Evora İzmir şehrin en önemli projeleri arasında yer alıyor. Bulunduğu konum itibariyle birçok merkezi noktaya yakın olan proje içerisinde 1049 adet konut bulunması birçok ailenin bu konfordan yararlanmasına imkan tanıyor. Toplam 35600 metrekare arsa alanına sahip olan proje içerisinde farklı konut tipler yer alıyor. Konut tipleri arasında 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 6+1 daire seçenekleri insanlara sunulacak. Bu da satış için ön talep toplanan proje içerisinde herkes için uygun konutların yer aldığını bizlere gösteriyor.

Evora İzmir sadece konut değil aynı zamanda rezidans olarak inşa ediliyor. Teslim tarihinin 2021 yılının ekim ayı olarak söylenen proje içerisinde ki evlerin metrekare alanları 60 ile 320 arasında değişiyor. Bu konut projesi de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından desteklenen Türkiye İçin Kazanç Vakti konut kampanyasına dahil olmuştur. Bu kampanya sayesinde tüm konutlarda %10’luk bir indirim sunuluyor. Bu indirime ek olarak konut kredi faiz oranları ise 10 yıla kadar %0,98 ile sunuluyor. Bu iki özellik dahi ev almak isteyenlere büyük avantajlar sağlıyor. Kampanya içerisinde yer alan diğer önemli detaylar arasında 12 ile 24. aylarda ödenecek olan ara ödemelerde yapılan %15’lik indirim olduğunu eklemeliyiz. Uzun vadeler ile ev almak isteyenler için bu kampanyanın kaçırılmaması gereken çok önemli bir fırsat olduğunu ekleyelim.

İzmir’de yapımına başlanan proje HALK GYO ve Teknik Yapı’nın ortak projesi olarak sunuluyor. İzmir’in en büyük projeleri arasında yer alan Evora İzmir’in Emlak Konut tarafından güvence veriliyor. Farklı bir yaşam alanı sunmak için hazırlanan proje içerisinde ön çalışmalar yapılarak yıl içerisinde lansmanı yapılarak duyurusu yapıldı. Toplam 8 blok ile hazırlanan proje içerisinde birçok farklı özellikle yer alıyor. 500 kişi kapasiteli geniş bir konferans salonu, 121 odası bulunan bir otel, 41 adet ticari alan, sanat galerisi ve 500 kişiyi ağırlayabilecek balo salonu dikkat çeken noktalar arasındadır.

Kaliteli bir şekilde yaşamak isteyenlerin bu projede yer almaları doğru bir karar olarak görülüyor. Projede yer alan dairelerin en düşük metre kare fiyatı 8 bin TL’nin üzerinde yer alıyor. Bu da en düşük konut fiyatının 475 bin TL seviyesinde olduğunu gösteriyor. Hem şehre hem de size değer katacak olan bu projenin hızlı bir şekilde tamamlanarak sahiplerine ulaştırılacağı yöneticiler tarafından aktarılıyor. 2018 Eylül ayında proje hakkında bilgiler halk ile paylaşıldı ve ardından ön talep toplanmaya başlandı. Bu işlem tamamlandıktan sonra ön talep durumuna göre ilk satışların yapılmasına başlanacağı tahmin edilmektedir.

#Alsancaktayız hash tag’i ile sosyal medyadan duyurulan Evora İzmir projesi Ege Bölgesi’nin incisi olarak nitelendirilen İzmir şehrinin merkezi Alsancak ilçesinde Emlak Konut güvencesinin yanı sıra Teknik Yapı kalitesi ve HALK GYO ortaklığı ile inşa edilecek.

Birbirinden başarılı projelere imza atan Teknik Yapı’nın satışı devam eden diğer konut projeleri YücelPark (İstanbul Kartal), Deluxia Park Business (İstanbul Kartal), Uplife Kadıköy (İstanbul Kadıköy), Evora Denizli (Denizli Merkezefendi), Suadiye Sahil (İstanbul Kadıköy), Concord İstanbul (İstanbul Fikirtepe) ve Evora İstanbul (İstanbul Tuzla).

Teknik Yapı konut projeleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ