Kredi Haber
Evinizi Satmadan Önce Bunları Mutlaka Yapın!
0

Evinizi satmadan önce gerçekleştireceğiniz ufak dokunuşlar ile evinizin değerini daha da artırabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Evinizin mutfak, banyo bölümlerinde ve yer döşemelerinde gerçekleştireceğiniz küçük değişiklikler hem evinizin değerini hem de satış olasılığını artıracak.

İlk olarak evinize alıcı müşteriymiş gibi bakmayı ihmal etmeyin. Eğer ki bu evi satın olacak kişi siz olsaydınız hangi noktalara dikkat ederdiniz? Banyoda kullanılan musluklar veya mutfak dolaplarına ne kadar önem verirdiniz?

Acaba yer döşemelerinin uzun zamandır kullanılıyor ve eski olmasından kaynaklı bu evin satın almaktan vazgeçer miydiniz? O halde en çok satışın yapıldığı bahar döneminde en avantajlı şekilde evinizi satma fırsatını kaçırmak istemiyorsanız ufak değişikliklerle hem evinizin değerini artırın hem de rakiplerinizden bir adım önde olun…

Mutfak ve banyoya dikkat

Yeni bir ev arayışında olan kişilerin en çok önem verdiği konuların başında mutfak ve banyo gelmektedir. Bundan dolayı evinizin mutfak ve banyosunu alıcı gibi değerlendirin. Almayı düşündüğünüz bu evde mutfak ve banyonun mevcut durumunu beğenir miydiniz, nasıl olmasını beklerdiniz?

Mobil ve ahşapların eski olduğu mutfaklar ve oldukça bakımsız ve pis izlenimi bırakan banyolar alıcılarda olumsuz bir izlenim bırakacaktır. Bundan dolayı küçük maliyetler ile mutfak dolaplarını modern bir hale getirip yenilemeniz yeni hava katacak, değerini artıracaktır.

Banyoda ise duşa kabini yenilemeniz ve kullanışlı bir hal alacak şekilde dolap eklemeniz satışa büyük etki edecektir. Eğer bu değişiklikleri gerçekleştirecek maddi güce sahip değilseniz muslukları yenilemeniz ve dolapların tutacak kısımlarını değiştirmeniz de etkili olacaktır.

Evinizi ferah ve aydınlık gösterecek yer döşemeleri kullanın

Ferahlık algısı evinizin alıcılar tarafından tercih edilmesinde önemli rol oynar. Yüksek maliyetlerden kaçınarak evinizi daha ferah ve aydınlık gösterecek olan yer döşemeleri ile evinize şıklık katabilirsiniz. Banyo ve mutfaklarınızda fayans, evinizin odalarında ise ahşap parke kullanımına özen gösterin.

Panjur kullanımı ile evinizi daha modern ve lüks gösterin

Panjur kullanımı ile evinizi daha modern ve lüks gösterin

Dışarıdan bakıldığında alıcıların dikkatini çeken kısım pencerelerdir. Uzun yıllardan bu yana aynı ve eski pencereleri kullanıyorsanız bunları yeni ve modern görünüme sahip olanlar ile değiştirmeyi tercih edebilirsiniz. Her geçen gün kullanım sayısı artan ve eve lüks bir görünüm katan ahşap görünüme sahip lamine PVC pencereleri deneyebilirsiniz.

Ayrıca ihtişam ve modern bir görünüm kazandırmak için plantasyon panjurlar oldukça ideal bir seçenek olacaktır. Ayrıca kapıları yenilemeniz satış etkisini büyük oranda artıracaktır. Ancak yüksek maliyetlere sebep olduğundan yenisini almak yerine mevcutları boyayarak dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

Isınma masrafını düşürün

Genellikle ev harcamalarının önemli kısmı ısınmaya harcanmaktadır. Programlanabilir termostat takarak, bunun sağlayacağı katkıları alıcılara anlatarak elde edecekleri karı gösterebilirsiniz. Termostat’lar evin sıcaklık değerlerine göre düzenleme yaptığından tasarrufludur. Isınma ve elektrik maliyeti düşük olan evler her zaman ilk tercih olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ