Kredi Haber
Evim Türkiye Fuarı’ndan 100 Milyon TL Satış Sağlandı
0

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Almanya Düsseldorf’ta düzenlenen Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı‘nda Türkiye’deki konut sektörünün gücünü ve projelerle sunulan avantajları anlattı.

Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın öncülüğünde düzenlenen ve TOKİ‘nin destekleyici katılımcı olduğu Almanya Düsseldorf Fuar Merkezi’ndeki Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı, Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul firmalarını Avrupa’da yaşayan Türkler ve yabancı yatırımcılarla buluşturdu.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank, Türkiye’nin inşaat sektöründe bir dünya markası hâline geldiğini ve Türk şirketlerinin pek çok kıtada önemli projelere imza atmakta olduğunu söyledi. Sektörün büyüme sürecine de değinen Varank, 2018’in üçüncü çeyreğinde sektörün önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 2,3 büyüdüğünü ve son 5 yılda satılan konut sayısının 6,5 milyona ulaştığını vurguladı. İnşaat sektörünün önemli bir istihdam alanı yarattığına da dikkat çeken Varank, 2 milyon kişinin inşaat sektöründe istihdam edildiğini, Türk müteahhitlerinin 123 ülkede üstlendiği 9 bin 600 projenin toplam tutarının ise 380 milyar dolara ulaştığını aktardı.

GURBETÇİYE BÜYÜK FIRSAT
Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı
TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Türk yapı sektörünün ulaştığı güce dikkat çekerek Türkiye’de üretilen konutların kalite yönünden Avrupa’yla yarışabilir nitelikte olduğunu söyledi. Konutların fiyat avantajlarına değinen Bulut, satışa sunulan projelerde Türk ve Avrupalı yatırımcılara önemli fırsatlar sunulduğunu belirterek, “Konut fiyatlarının yüksek olmadığını düşünürsek, vatandaşlık hakları, KDV muafiyeti gibi çeşitli imkânlar sunuluyor. Ayrıca bu fırsatlar sadece İstanbul‘u değil, diğer şehirlerimizi de kapsıyor” dedi.

6 BİNİ AŞKIN ZİYARETÇİ, 100 MİLYON TL SATIŞ

Türkiye’nin önde gelen 76 gayrimenkul firmasının katıldığı ve 15 şehirden 100’ün üzerinde projenin yatırımcı karşısına çıktığı fuarı, Almanya ve diğer Avrupa ülkelerinden 3 günde 6 bini aşkın kişi ziyaret etti. Fuarda 400 milyon TL’lik satış bağlantısı sağlanırken, 100 milyon TL tutarında satış gerçekleşti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ