Kredi Haber
Essenora
1

İstanbul Avrupa Yakası Gaziosmanpaşa ilçesinde hayata geçirilecek olan Essenora projesinde fiyatlar daire tipi, büyüklüğü ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor.

775 konutun bulunduğu ve teslimlerine Haziran 2017 ile başlanan Essenora projesi daire fiyatları 483 Bin TL’den başlıyor.

Kültürlerin buluştuğu şehir İstanbul. Essenora ile binlerce yıldır bir çok kültüre ev sahipliği yapan İstanbul’un tam ortasında yeni bir hayat başlıyor. Özgün mimarisi, yemyeşil şehir parkının nefes alan atmosferi, sağladığı zengin sosyal olanakları ile Essenora iki farklı konsept olarak tasarlandı.

Aydınlık ve ferah bir konseptte tasarlanan Essenora yaşam alanlarında ister kat bahçeli teras dairelerinde yaşayın, isterseniz 1+1’den 4+1’e uzanan seçenekleriyle rezidans apartman dairelerinin konforunu yaşayın. 50 bin metrekarelik şehir parkı manzarası ile büyüleyici bir peyzaj düzeninin uyumu içinde yer alacak Essenora’da yaşamın her anından zevk alacaksınız. Şimdi arkanıza yaslanın. Essenora’da şehrin stresinden uzak yepyeni bir yaşamın kapılarını aralayın. Şehrin içinde müstakil hayat…

Essenora

Fiyatlar

Essenora projesi 72 ile 350 metrekare büyüklüğe sahip dairelerden oluşuyor. Büyüklük ve özelliklerine göre fiyatlar 483 Bin TL ile 2 Milyon 965 Bin TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Daire Tipi Büyüklük Fiyatlar
1+1 Daireler 72 m² – 145 m² 483 Bin TL – 1 Milyon 235 Bin TL
2+1 Daireler 86 m² – 259 m² 578 Bin TL – 2 Milyon 198 Bin TL
3+1 Daireler 135 m² – 280 m² 906 Bin TL – 2 Milyon 379 Bin TL
4+1 Daireler 322 m² – 349 m² 2 Milyon 740 Bin TL – 2 Milyon 965 Bin TL

Essenora ne zaman teslimYimta İnşaat, Enga Yapı ve Atik Akın İnşaat iş birliği ile İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde inşa edilen projede teslimlere Haziran 2017 döneminden itibaren başlandı.

İletişim

  • Adres: Kazım Karabekir Mahallesi Kemal Şeker Bulvarı Küçükköy Gaziosmanpaşa – İstanbul
  • Telefon Numarası: 444 83 44
  • Mail Adresi: info@essenora.com
  • İnternet Adresi: essenora.com

Essenora Nerede

Essenora, İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alan Gaziosmanpaşa ilçesinde hayata geçiriliyor. Gaziosmanpaşa konut bölgesi sosyo-ekonomik durumu “C” olan bireylerin ağırlıklı olarak yaşadığı ilçe konumunda. Yaklaşık 495 bin nüfusa sahip olan ilçenin yaş ortalaması 30. İlçenin yüzde 50’sini erkek yüzde 50’sini bayan nüfus oluştururken yüzde 6’lık kısım üniversite mezunu.

Tarihi yarımadaya komşu, Avrupa ve Orta Doğu’nun köprüsü Atatürk Havalimanı’na sırtını dayamış, dünyaca ünlü alışveriş merkezleri ve Vialand eğlence merkezinin yanı başında TEM ve E-5 bağlantı yolları üzerinde bulunan Essenora’da sizi şehrin içinde müstakil bir hayat bekliyor.

Essenora

Gaziosmanpaşa Konut Piyasası

5 yıl aradan sonra konut değer artışlarının enflasyon rakamlarının altında olduğu Türkiye’de 2017 yılında konut fiyatları ortalamada %9,9 oranında artış sağladı. Kentsel dönüşümün en yoğun olarak yaşandığı şehir İstanbul’da ise konut fiyatlarında %6,1 oranında düşüş meydana geldi. Başkent Ankara ise %4,5 ile en çok değer kaybeden ikinci şehir oldu. İstanbul konut piyasasında Gaziosmanpaşa ilçesi son bir yılda satılık konut fiyatlarında %0,03 artış göstererek yatırımcıların ilgi gösterdiği bölgelerden biri oldu. Bölgedeki konutların metrekare birim fiyatları 2.868 TL olurken, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 17 yıl olarak öngörülüyor.

İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Gaziosmanpaşa ilçesinde ortalama 100 metrekare büyüklüğe sahip olan konut fiyatları konumu, özellikleri, sosyal olanakları gibi özelliklere bağlı olarak 215 Bin TL ile 360 Bin TL arasında değer buluyor. 5 yıl önce Gaziosmanpaşa’da metrekare birim fiyatları 1.290 TL iken, günümüzde ortalama 2.868 TL seviyelerinde seyrediyor. Konut kira fiyatlarının 1.000 TL ile 1.800 TL arasında olduğu ve Essenora projesinin hayata geçirildiği bölgedeki konut projelerinde daire fiyatları son 5 yıl içinde %67 oranında artış gösterirken, konut kira fiyatları ise %41 artarak yatırımcıların yüzünü güldürdü. İstanbul genelinde ise konutların ortalama metrekare birim fiyatları 5 yıl içerisinde %113 artış gösterdi ve 3.832 TL oldu. Ülke genelinde ise artış oranı %82,5 oldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 1 Yorum Var)
  1. MURAT dedi ki:

    Ya abiler herşeyiniz iyi hoşda vallahi verdiğiniz reklam hiç ic acıcı değil insanlar ev alası varsa bile o reklamı gördükten sonra ev alası gelmez

BİR YORUM YAZ