Kredi Haber
Erguvan Premium Residence
0

İstanbul Anadolu Yakası Pendik ilçesinde hayata geçirilecek olan Erguvan Premium projesinde fiyatlar daire tipi, büyüklüğü ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor.

284 konutun bulunduğu ve teslimlerin Nisan 2018’da yapılması planlanan Erguvan Premium Residence projesi daire fiyatları 313 Bin TL’den başlıyor.

Erguvan İnşaat, Kurtköy’de 5. projelerine başladı. Projenin lokasyonu bu kadar değerli olunca her zamankinden daha fazla düşünüldü, daha iyi planlandı. Yaklaşık 12 bin kişinin katıldığı buradaneolsun.com üzerinden yapılan anketlerle projenin adından, mimarisine, daire tipinden sosyal olanaklarına her şey kullanıcılara soruldu.

Teknopark gibi büyük yatırımlarla birlikte Kurtköy bölgesinde konut talebinin karşılanamaz bir boyuta çıkacağı öngörülüyor. Erguvan Premium Residence ise bu büyük yatırımların ve yükselen Kurtköy değerinin tam ortasında yatırımcı gözüyle vaha gibi bir arazide yer alıyor. Teknopark’ın kapı komşusu. Havalimanı ve Viaport AVM’ye yürüme mesafesinde. TEM gişelerine 2 dakikalık araç mesafesinde. 5 kilometre yarı çapı içerisinde 5 üniversite kampüsü, 11 büyük firmanın merkezi ve sadece Teknopark içerisinde bine yakın teknoloji şirketi var.

Erguvan Premium Residence sizden gelen talepler doğrultusunda 1+1 ve 2+1 dairelerden oluşuyor. Betonarme kalitesi ile ün yapmış Erguvan’ın yeni projesi. Güvenlik, sağlamlık ve dayanıklılık konusunda uluslararası standartlara tam uygunluk her projede olduğu gibi standart. Leed Gold adayı yeşil bina hedefi ile projelendirildi. Erguvan Premium Residence‘da daireler ve ortak alanlar arası uyum yaşam kalitenize doğrudan etki edecek. Sosyal tesis alternatifleri sizin isteklerinize göre belirlendi. Sürdürülebilirlik, maliyet ve yaşam kalitesine etkisi dikkate alınarak özenle seçildi.

Erguvan Premium Residence

Fiyatlar

Erguvan Premium projesi 78 ile 218 metrekare büyüklüğe sahip dairelerden oluşuyor. Büyüklük ve özelliklerine göre fiyatlar 313 Bin TL ile 540 Bin TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Daire Tipi Büyüklük Fiyatlar
1+1 Daireler 78 m² – 86 m² 313 Bin TL – 387 Bin TL
2+1 Daireler 130 m² – 144 m² 477 Bin TL – 540 Bin TL
3+1 Daireler 182 m²

Erguvan Premium ne zaman teslimErguvan İnşaat güvencesi ile İstanbul’un Pendik ilçesinde inşa edilecek olan projede teslimlerin Nisan 2018’da yapılması hedefleniyor.

İletişim

  • Adres: Ankara Caddesi No:488 Kurtköy Pendik – İstanbul
  • Telefon Numarası: 444 53 74
  • Mail Adresi: info@erguvanpremium.com
  • İnternet Adresi: erguvanpremium.com

Erguvan Premium Nerede

Erguvan Premium, İstanbul Anadolu Yakası’nda yer alan Pendik ilçesinde hayata geçiriliyor. Pendik konut bölgesi sosyo-ekonomik durumu “C+” olan bireylerin ağırlıklı olarak yaşadığı ilçe konumunda. Yaklaşık 645 bin nüfusa sahip olan ilçenin yaş ortalaması 30. İlçenin yüzde 51’ini erkek yüzde 49’unu bayan nüfus oluştururken yüzde 9’luk kısım üniversite mezunu.

Önümüzdeki 5 yıl içerisinde 150 bin personel Kurtköy’de istihdam edilecek. Ve bugün proje aşamasındaki konutların tamamı bitmiş olsa bile bölgedeki toplam konut sayısı en fazla 30 bine çıkabiliyor. Bu açıdan Kurtköy bölgesi konut yatırımlarının değerlenme oranı İstanbul ortalamasının üzerinde ve bu oran her geçen gün artıyor.

Erguvan Premium Residence

Pendik Konut Piyasası

5 yıl aradan sonra konut değer artışlarının enflasyon rakamlarının altında olduğu Türkiye’de 2017 yılında konut fiyatları ortalamada %9,9 oranında artış sağladı. Kentsel dönüşümün en yoğun olarak yaşandığı şehir İstanbul’da ise konut fiyatlarında %6,1 oranında düşüş meydana geldi. Başkent Ankara ise %4,5 ile en çok değer kaybeden ikinci şehir oldu. İstanbul konut piyasasında Pendik ilçesi son bir yılda satılık konut fiyatlarında %0,37 artış göstererek yatırımcıların ilgi gösterdiği bölgelerden biri oldu. Bölgedeki konutların metrekare birim fiyatları 3.021 TL olurken, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 20 yıl olarak öngörülüyor.

İstanbul Anadolu Yakası’nda bulunan Pendik ilçesinde ortalama 100 metrekare büyüklüğe sahip olan konut fiyatları konumu, özellikleri, sosyal olanakları gibi özelliklere bağlı olarak 225 Bin TL ile 375 Bin TL arasında değer buluyor. 5 yıl önce Pendik’te metrekare birim fiyatları 1.309 TL iken, günümüzde ortalama 3.021 TL seviyelerinde seyrediyor. Konut kira fiyatlarının 925 TL ile 1.500 TL arasında olduğu ve Erguvan Premium projesinin hayata geçirildiği bölgedeki konut projelerinde daire fiyatları son 5 yıl içinde %31 oranında artış gösterirken, konut kira fiyatları ise %25 artarak yatırımcıların yüzünü güldürdü. İstanbul genelinde ise konutların ortalama metrekare birim fiyatları 5 yıl içerisinde %113 artış gösterdi ve 3.832 TL oldu. Ülke genelinde ise artış oranı %82,5 oldu.

Erguvan Premium Residence‘da dairelerin değerlenme oranının, lokasyonu, mimarisi, malzeme kalitesi ve hedef kitle profili itibariyle bu oranın da üzerinde olacağı planlanıyor. Bütün daireler iç mimarisi yüksek kalite malzeme ile tamamlanmış olarak ve ankastreleriyle birlikte teslim edilebilecek. Sonrasında dilerseniz Erguvan Premium Residence yönetimine kiralayabilir, proje tesliminden itibaren kredi taksitlerinizi dairelerinizin kira geliri ile ödeyebilirsiniz. Ya da Erguvan Premium Residence‘daki dairenizde kendiniz oturur, işinize yürüyerek gidebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ