Kredi Haber
En Uygun Konut Kredisi Hangi Bankada?
0

Ev almak için kredi çekmek istiyorsanız yapmanız gereken bu krediyi sağlayan bankaları sıra ile gezerek kendinize uygun olan düşük faizli krediyi bulmak olacaktır. Bu sayede uzun vadeli bir ödeme yapacak olsanız da belirli limitlerin üzerine çıkmanıza gerek kalmayacaktır. Size bu konuda yardımcı olmak amacıyla konut kredileri arasında en uygun olanlar hakkında kısaca bilgi vermeye çalışacağız. Bu sayede eğer yakın zamanda bir kredi çekmek istiyorsanız yapmanız gerekeni az çok öğrenmiş olacağınızı umut ediyorsunuz.

Tabi bu noktada dikkat etmeniz gereken önemli detaylardan birisi de bazı bankaların konut kredisi faiz oranlarını düşük göstermesine rağmen müşterilerinden yüksek rakamlarda masraf aldığı olacaktır. Bu masrafların da içerisine eklenmesi ile birlikte o faiz oranların çok yüksek olmasına neden olacaktır. O nedenle bunlara dikkat etmeniz gerekiyor. Şimdi sizlere piyasada ki oranları ve ödeyeceğiniz taksit miktarları hakkında bilgi verelim.

Konut Kredi Faiz Oranları ve Taksit Miktarı

5 Banka üzerinden alacağınız 100 bin TL krediyi 120 ay vade ile ödeyerek ne kadar faiz ödeyeceğiniz kısaca sizlere aktarmaya çalışacağız. Bu örnekleri farklı bir bankayı da sisteme dahil ederek kendiniz de ekleyebilirsiniz.

  • Şuan için Ziraat Bankası %1.98 konut kredi faiz oranı ile piyasada ki en düşük oranı müşterilerine sunuyor olarak görünüyor. Aylık ödeme miktarınız 2.188 TL olacak ve toplamda 263.851 TL ödeme yapacaksınız.
  • İNG Bank %2,26 oran ile konut kredi faizi sunuyor. Toplam ödeme miktarı 292.481 TL oluyor. Bu da aylık olarak 2426 TL ödeyeceğiniz anlamına geliyor.
  • Yapı Kredi bankasına baktığımızda konut kredi faiz oranını %2,33 olarak sundukları görülüyor. Toplam ödeme miktarı 299.709 TL’iken, aylık miktar 2487 TL olarak karşınıza çıkıyor.
  • Garanti Bankası konut kredi faiz oranını %2,55 olarak sunuyor. Toplam ödeme 322.972 TL iken, aylık ödenecek miktar 10 yıl vade için 2681 TL olarak karşınıza çıkıyor.
  • Son olarak TEB’e sizler için bakıyoruz. Faiz oranı %2,58 olarak sunuluyor. Aylık ödeme miktarı 2707 TL olacaktır. Toplam ödenecek miktar ise 326.199 TL olacaktır. Bu banka ile örneklerimize noktayı koyuyoruz. Dediğimiz gibi sizde bunlar ile farklı bankaları karşılaştırabilirsiniz.

Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut kredisi veren çok sayıda banka var. Biz sadece en çok dikkat çeken bankaları sizler için sıralamaya çalıştık. Özel bankalarda limitlerin daha yüksek olduğu dikkat çekiyor. Kamu bankaları ise bu anlamda en düşük oranı sizlere sunuyor. Karşılaştırması kolay bir şekilde yapılıyor olsa da içlerinde detaylı bir şekilde farklılıklar olduğunu da belirtelim. Alınacak masraflar, dikkat edilecek noktalar gibi çok sayıda küçük detay sistemin içerisinde yer almaktadır. O nedenle konut kredisi alırken birden fazla bankaya müracaat etmeniz ve onların verecekleri krediler hakkında daha detaylı bilgi almanızda fayda var.

Dediğimiz gibi bu bankalar sadece piyasa da yer alanlardan sadece birkaç tanesidir. Katılım bankalarını da bu listeye dahil edebilirsiniz. Konut kredisi alabileceğiniz banka sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. O nedenle acele hareket etmemeniz gerekiyor. Özellikle kredi notunuzun seviyesi iyiyse size kredi vermek için bankaların birbiriyle yarışacağına emin olabilirsiniz.

 

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ