Kredi Haber
Emlak Yönetim TOKİ 159 İş Yeri 55 Konut Satışı Ne Zaman? Açık Artırma Başvurusu Nasıl Yapılır?
0

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ resmi web sitesi toki.gov.tr adresinden yapılan açıklamaya göre yurdun 23 şehrinde 159 ticari ünite iş yeri ile 19 şehrinde bulunan 55 adet konut açık artırma usulü ile satışa çıkarıldı. Başvuru yapmak isteyenler Emlak Yönetim resmi web sitesi emlakyonetim.com.tr adresinden de teklif verebilecek. 25 Temmuz 2019 Perşembe günü Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ’nin başkent Ankara’nın Bilkent semtinde yer alan merkez binasında gerçekleştirilecek olan açık artırma saat 11:00’de başlayacak.

Teklifler Emlak Yönetim (emlakyonetim.com.tr) Web Sitesinden

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından açık artırma yöntemi ile satışa çıkarılan iş yeri ve konutları satın almak isteyen vatandaşlar Emlak Yönetim resmi web sitesi www.emlakyonetim.com.tr web sitesi üzerinden tekliflerini iletebilecek.

23 şehirde yer alan 159 iş yeri için teklif verecek olanlar yüzde 10, yüzde 15, yüzde 25 peşinat avantajının yanı sıra 120 ay ve 144 ay vade seçeneğinden faydalanabilecek. Satışa sunulan konutlarda ise yüzde 25 peşin ve 10 yıl vade seçeneği yer almakta. Ayrıca Ankara’da ki Kuzey Kent Konut Projesi’nden satışa çıkarılan 15 adet konut yüzde 10, yüzde 15, yüzde 25 peşinatın yanı sıra 96, 108 ve 120 ay vade seçeneği ile satın alınabilecek.

Satışa Çıkarılan İş Yerleri Hangi Şehirlerde?

Yurdun 23 ilinde yer alan ve satışa çıkarılan 159 adet iş yeri Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Bolu, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırşehir, Kütahya, Malatya, Muş, Rize, Samsun, Tekirdağ, Trabzon ve Zonguldak şehirlerinde yer almakta.

Satışa Çıkarılan TOKİ Konutları Hangi Şehirlerde?

Yurdun 19 ilinde yer alan ve satışa çıkarılan 55 adet sosyal konut Afyonkarahisar, Amasya, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Hatay, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Niğde, Osmaniye, Siirt, Şanlıurfa, Yalova ve Yozgat şehirlerinde yer almakta.

TOKİ İş Yeri ve Konut Başvurusu Nasıl Yapılır?

25 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek olan açık artırmaya katılmak isteyenlerin Ziraat Bankası ya da Halk Bank şubelerinden başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmekte. Açık artırma günü dahil olmak üzere başvuru alınabilecek.

BAŞVURU SIRASINDA NELER GEREKECEK

– Fotoğraflı nüfus cüzdanı,
– Vatandaşlık kimlik ve Vergi sicil numaraları,
– Yetkili Banka Şubelerine Nakit olarak;
muhammen bedeli 99.999.- TL ye kadar olanlar için 5.000.-(Beşbin) TL,
muhammen bedeli 100.000 – 349.999.- TL’ye kadar olanlar için 10.000.-(Onbin) TL,
muhammen bedeli 350.000 – 999.999.- TL’ye kadar olanlar için 50.000.-(Ellibin) TL,
muhammen bedeli 1.000.000.- TL ve üstünde olanlar için 100.000.-(Yüzbin) TL,
katılım teminatı ödemek zorundadırlar.
– Başvuruların vekaleten yapılması durumunda, satışlarla ilgili tüm belgeleri düzenleme, imzalama,
beyan ve taahhütlerde bulunma yetkisini içeren vekaletname,
– Başvuru bir tüzel kişilik adına yapılacak ise, Şirketin yetki belgesi ve yetkili kişinin vekalet ile
imza sirküleri.
(Alıcılar başvuru sırasında “Açık Artırma Satış Şartnamesi”ni imzalayacaklardır.)

TOKİ evleri ile ilgili gelişmeleri takip etmek için tıklayın

Emlak Yönetim web sitesi emlakyonetim.com.tr adresinden de yapılabilecek olan TOKİ başvuruları ve teklifleri ile ilgili soru ve merak ettiklerinizi aşağıda ki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ