Kredi Haber
Emlak Konut
0

Bir hayalle başlar bazen herşey. Tıpkı Türkiye’ye değer katma, insanlara mutlu bir yaşam sunma hayalleriyle yola çıkan Emlak Konut gibi. 1953’te bu hayallerle çıktığı yolda bugün Türkiye’nin en büyük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı oldu. 250’den fazla sektöre katkı sağlayan Emlak Konut, ülke ekonomisinin can damarı inşaat sektöründeki bu önemli görev ve sorumluluk bilinciyle son 14 yılda 129 bin bağımsız bölüme ulaştı. 500 bin kişiye istihdam sağladı. Umut ışığı oldu.

Şehirlerin yarınları için kentsel dönüşüm projeleriyle yeni hayatlar sunan ve insanların hayallerini gerçekleştirmek için çalışan Emlak Konut, global hedefleriyle İstanbul, Ankara gibi dünyaya açılan kapılarımızda ve Anadolu’muzun pek çok ilinde de şehrin sembolü haline gelen projelere imza attı. Emlak Konut, gerçekleştirmiş olduğu 2 ayrı halka arz sonucu 3,8 milyar TL kayıtlı sermayesiyle gayrimenkul sektörünün ilklere imza atan markası oldu. Ülkemizin geleceğine olan inancını hiç yitirmeyen, gelecek nesillere ışık olma amacıyla çalışan Emlak Konut, dev bölge parkları ve modern okullar inşa etmeye devam ediyor.

Gece gündüz demeden hayallerini gerçekleştirmek için çalışan Emlak Konut, 65 yılın verdiği tecrübe ile 2023 yılında 250 bin konut hayalini gerçekleştirmek için çalışmaya tüm gücüyle devam ediyor.

Bilinen adıyla Emlak Konut ya da resmi unvanıyla Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Türkiye’de konut, sosyal yapı ve altyapı yatırımları yapmak gibi amaçlar ile kurulmuştur. Kuruluş tarihçesi Cumhuriyetin ilk yıllarına kadar giden Emlak Konut’un Ankara Saraçoğlu Mahallesi ve Yenimahalle, İstanbul’da Levent ve Ataköy gibi projeleri geçmişe dair en bilinen projelerindendir.

Emlak Konut

Başbakanlığa bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığının iştiraki olan Emlak Konut 2003 tarihinde Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı haline dönüşmüş ve bu sayede özel sektör firmaları ile ortak proje yapma imkânı elde etmiştir.

Böylelikle özel sektör ile hem sürekli artan şehirleşme içinde konut ihtiyacının giderilmesine katkı sağlayıp hem de elde ettiği gelir ile TOKİ için kaynak oluşturabilmektedir.

TOKİ’nin iştiraki olan Emlak Konut 2010 ve 2013 yıllarında iki kez halka arz edilmiş olup günümüzde yaklaşık %50’si halka açıktır.

Günümüzde Emlak Konut’un satışı devam eden İstanbul’da 27, Ankara’da 3 ve Denizli, Niğde, Konya, Kocaeli ve Nevşehir’de 1’er projesi bulunmaktadır.

Söz konusu projelerden bazıları şunlardır:

Başkent Emlak Konutları: Başkent Emlak Konutları adı üzerinde Ankara’da Çankaya’nın Mühye Mahallesinde yaklaşık 200 bin m2 alan üzerinde yer alıyor. 3 adet camisi, 1 adet ilköğretim okulu, 1 adet sağlık tesisi ve çok sayıda mağazaları ile tüm ihtiyaçlara cevap vermeye hazır. Proje ile ilgili detaylı bilgilere satilikdairekonut.com/ankara-konut-projeleri/baskent-emlak-konutlari.html adresinden ulaşabilirsiniz.

Başkent Emlak Konutları

Bay-bayan kapalı yüzme havuzlarına ilave olarak 2 adet kapalı çocuk havuzu, 2 adet fitness alanı, hamam, sauna, buhar odası ve yoga, pilates salonları da hayatınıza huzur ve sağlık katmak için sizleri bekliyor. 1+1’den 6+1’e değişen 1.478 adet konutun ve 26 adet mağazanın yer aldığı projede 48 bin m2 alan park olarak ayrılmış. Projenin yaklaşık %20’si tamamlanmış durumda. Proje ile ilgili detaylı bilgilere satilikdairekonut.com/ankara-konut-projeleri/baskent-emlak-konutlari.html sayfasından ulaşabilirsiniz.

Gebze Emlak Konutları 3: Gebze Kirazpınar Mahallesinde yer alan Gebze Emlak Konutları 3. Etap %17’lik tamamlanma oranına sahip. Projede 6 adet konut, 2 adet ticaret ve 1 adet ofis bloğu yer alıyor.

Gebze Emlak Konutları 3

97 adet ticari alanın (ticaret ve ofis alanı) yer aldığı projede 2+1’den 4+1’e değişen boyutlarda toplam 1.955 adet daire yer alıyor. Tüm daire tiplerinde ebeveyn banyonun standart olduğu projede kapalı otoparklardan dairelere doğrudan ulaşım mümkün. Çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, süs havuzları ve sosyal tesisin de bulunduğu projenin %70’lik kısmı yeşil alan olarak ayrılmış.

Kuzey Yakası Ofisleri: Kayaşehir/ Başakşehir’de yer alan ofis projesi olan Kuzey Yakası yeşillikler içerisinde bir çalışma ortamı vaat ediyor.

Kuzey Yakası

Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantı yolunda, 3. Havalimanına yapılacak metro hattı üzerinde yer alan proje bünyesinde yer alan koku bahçesi, kaykay pisti ve hayvanat bahçesi gibi alanlar ile pek çok ayrıcalığı bir arada sunuyor. Proje kapsamında 50 adet dükkân, 1 adet otel, 319 adet ofis ile konferans ve toplantı salonları bulunuyor. Detaylar için Kuzey Yakası sayfasını ziyaret ediniz.

Esenler Emlak Konutları: Esenler Havaalanı Mahallesinde yer alan proje, kentsel dönüşüm projesi niteliğinde olup belediye, hak sahipleri ve Emlak Konut arasında yapılan protokolle gerçekleştirilmiştir.

Esenler Emlak Konutları

Proje kapsamında Emlak Konut’a ait (hak sahiplerine ait olan kısımlar haricinde) ait 970 adet konut ve 23 adet ticari ünite satışa konu edilmektedir. Daire seçenekleri 1+1’den 4+1’e değişmektedir. Tamamlanmış olan projede daireler teslime hazırdır.

Nevşehir Emlak Konutları: Nevşehir Emek Mahallesinde yer alan projede 1+1’den 4+1’e daire seçenekleri mevcut. Daire büyüklükleri 83 m2 ile 210 m2 arasında değişiyor. 4 blok üzerinde planlanan projede 346 adet konut, 54 adet dükkân ve 20 adet ofis bulunuyor. Toplam 495 araçlık kapalı otoparkın 66 araçlık kısmı ofis bloğu için ayrılmış ve diğerlerinden bağımsız hale getirilmiş. Bununla birlikte mağazalar için de 74 araçlık açık otopark alanı ayrılmış.

Nevşehir Emlak Konutları

%70’i yeşil alan olan projede çocuk oyun alanları, süs havuzları yürüyüş yolları ve küçük bir koru bulunmakta. Projenin yaklaşık %58’i tamamlanmış durumda.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ