Kredi Haber
Emeklilere TOKİ Başvuruları Başlıyor! Emekliye TOKİ Başvuru Şartları Neler?
0

TOKİ evlerinde başvuru sırası emeklilere geldi. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Türkiye’nin 67 şehrinde, 50 bin adet sosyal konutu kapsayan satışların emekliler ile ilgili kısmı start alıyor. 2019 TOKİ emekliye ev başvuru şartları neler? Emekliler için TOKİ başvuru süresi ne zaman? İşte bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken tüm detaylar!

TOKİ evlerinde emeklilerin beklediği güzel haber geldi. Türkiye’nin 67 şehrinde satışa çıkarılan 50 bin adet sosyal konut için TOKİ başvurularına ilgi yoğun bir şekilde devam ediyor. Sosyal konutlara başvuruların her geçen gün hızla arttığı belirtiliyor. Ziraat Bankası ile Halkbank şubelerinde ki kalabalık ilginin yoğunluğunu ortaya seriyor. TOKİ kampanyasından faydalanmak için açıklanan tarihler arasında başvuru yapılması gerekiyor. 6 Mart ile 22 Mart tarihleri arasında adına ait hiçbir konut olmayan ve yaşadığı şehirde en az 1 yıl ikamet edenler başvuru gerçekleştirebiliyor. 2019 TOKİ emekliye ev başvuru şartları neler? Emekliler için TOKİ başvuru süresi ne zaman? İşte bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken tüm detaylar!

TOKİ EMEKLİYE EV BAŞVURU ÜCRETLERİ 500 TL

Türkiye’de yaşayan yaklaşık 12 buçuk milyon emeklilik büyük kısmı ev sahibi değil. 67 şehirde satışa çıkarılan 50 bin adet sosyal konut projesi içerisinden emekli vatandaşlarımız için de pay ayrılmış durumda. Bu fırsattan faydalanmak isteyen emekliler 25 Mart itibari ile ilgili bankalara başvuru gerçekleştirebilecek. Emekliler için TOKİ başvurularında son gün 5 Nisan 2019. 2+1 daireler için başvuru bedeli 500 lira, 3+1 daireler için ise bin lira başvuru bedeli ödemesi yapılacak.

Emeklilere TOKİ Başvuruları Başlıyor! Emekliye TOKİ Başvuru Şartları Neler?

TOKİ EVLERİ 116 BİN TL’DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA

Başvuruların alınmasının ardından ilgili konutlar için ihale yapılacak ve dairelerin satış ücretleri belirlenecek. Başvuru gerçekleştiren vatandaşlar arasından TOKİ tarafından gerçekleştirilecek kura çekimi ile hak sahipleri belirlenecek. Kampanya kapsamında yer alan konutlar için en düşük fiyat 11 bin 400 liradan başlıyor. Taksit ödeme tutarları ise 388 lira. 3+1 daire tiplerinde bu fiyat 170 bin 720 lira. Vade seçeneği ise 5 yıla kadar uzuyor.

TOKİ İNDİRİM KAMPANYASINDA SON GÜN NE ZAMAN?

Borç ödemesini erkenden kapatıp tapusuna sahip olan isteyen vatandaşlara yönelik her yıl gerçekleştirilen TOKİ indirim kampanyasından faydalanmak isteyenler için son gün 19 Nisan 2019 olarak duyuruldu. Bu tarihe kadar borcunu kapatmak isteyen konut ve iş yeri sahipleri indirimden yararlanabilecek.

TOKİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

TOKİ’nin Türkiye’nin 67 şehrinde satışa sunmuş olduğu 50 bin konut için vatandaşlardan talep çok yüksek. Başvuruların hangi bankaya yapıldığı konusu, başvuru kılavuzunun yayınlanması sonunda netlik kazanmış oldu. Diğer yandan başvuru işlemlerinin ardından izlenecek süreç açıklandı. Başvuruların toplanmasının ardından ilgili konutların ihalesi gerçekleştirilecek ve satış fiyatları belirlenecek. Başvuru gerçekleştiren vatandaşlar arasından yapılacak olan kura çekilişi ile hak sahipleri belirlenecek. İlgili konutlar için gerçekleştirilecek olan kura çekilişinin yeri ve zamanı TOKİ resmi web sitesi toki.gov.tr adresinden açıklanacak.

TOKİ haberleri ve kampanyaları ile ilgili gelişmeleri satilikdairekonut.com/toki adresinden takip ederek ev sahibi olma fırsatını kaçırmayın!

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ