Kredi Haber
Torkam E5 Meydan
1

İstanbul Avrupa Yakası Küçükçekmece ilçesinde hayata geçirilecek olan E5 Meydan projesinde fiyatlar daire tipi, büyüklüğü ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor.

216 konutun bulunduğu ve teslimlerin Aralık 2019’da yapılması planlanan E5 Meydan projesi en düşük konut fiyatlarının 395 Bin TL’den başlaması bekleniyor.

Florya ve Sefaköy ilçelerini birleştirecek bir lokasyonda bulunan proje yaklaşık 21 bin metrekare arsa alanı üzerinde inşa edilecek. Karma konsept olarak tasarlanan E5 Meydan konut projesinde hem konut hem de ticari üniteler bulunuyor. Gelir paylaşımı modelinden faydalanılarak hayata geçirilecek olan proje E-5 karayolunun hemen yanında konumlanıyor. Ayrıca Atatürk Havaalanı, metrobüs ve tramvay hatlarına komşu lokasyonu ile dikkatleri topluyor.

Torkam E5 Meydan

Fiyatlar

E5 Meydan projesinde dairelerin metrekare büyüklüklerinin satışların başlaması ile birlikte açıklanması bekleniyor. Büyüklük ve özelliklerine göre fiyatlar 395 Bin TL’den başlıyor.

E5 Meydan ne zaman teslimTorkam İnşaat ve Nar Kentsel ortaklığı ile İstanbul’un Küçükçekmece ilçesinde inşa edilecek olan projede teslimlerin Aralık 2019’da yapılması hedefleniyor.

İletişim

  • Adres: Sefaköy Küçükçekmece – İstanbul
  • Telefon Numarası: 0212 659 23 80
  • Mail Adresi: info@torkam.com.tr
  • İnternet Adresi: torkame5.org

E5 Meydan Nerede

E5 Meydan, İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alan Küçükçekmece ilçesinde hayata geçiriliyor. Küçükçekmece konut bölgesi sosyo-ekonomik durumu “B-” olan bireylerin ağırlıklı olarak yaşadığı ilçe konumunda. Yaklaşık 640 bin nüfusa sahip olan ilçenin yaş ortalaması 30. İlçenin yüzde 50’sini erkek yüzde 50’sini bayan nüfus oluştururken yüzde 9’luk kısım üniversite mezunu.

Küçükçekmece Konut Piyasası

5 yıl aradan sonra konut değer artışlarının enflasyon rakamlarının altında olduğu Türkiye’de 2017 yılında konut fiyatları ortalamada %9,9 oranında artış sağladı. Kentsel dönüşümün en yoğun olarak yaşandığı şehir İstanbul’da ise konut fiyatlarında %6,1 oranında düşüş meydana geldi. Başkent Ankara ise %4,5 ile en çok değer kaybeden ikinci şehir oldu. İstanbul konut piyasasında Küçükçekmece ilçesi son bir yılda satılık konut fiyatlarında %1.05 artış göstererek yatırımcıların ilgi gösterdiği bölgelerden biri oldu. Bölgedeki konutların metrekare birim fiyatları 3.487 TL olurken, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 16 yıl olarak öngörülüyor.

İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Küçükçekmece ilçesinde ortalama 100 metrekare büyüklüğe sahip olan konut fiyatları konumu, özellikleri, sosyal olanakları gibi özelliklere bağlı olarak 260 Bin TL ile 435 Bin TL arasında değer buluyor. 5 yıl önce Küçükçekmece’de metrekare birim fiyatları 1.386 TL iken, günümüzde ortalama 3.487 TL seviyelerinde seyrediyor. Konut kira fiyatlarının 1.350 TL ile 2.250 TL arasında olduğu ve E5 Meydan projesinin hayata geçirildiği bölgedeki konut projelerinde daire fiyatları son 5 yıl içinde %132 oranında artış gösterirken, konut kira fiyatları ise %86 artarak yatırımcıların yüzünü güldürdü. İstanbul genelinde ise konutların ortalama metrekare birim fiyatları 5 yıl içerisinde %113 artış gösterdi ve 3.832 TL oldu. Ülke genelinde ise artış oranı %82,5 oldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 1 Yorum Var)
  1. Şefika küçüksöker dedi ki:

    100 metre 260 bin olan daireniz hakkında bilgi alıcam yatırım amaclı hemen kiraya vermek şartıyla düşünüyorum

BİR YORUM YAZ