Kredi Haber
Duru Beytepe
0

Ankara Çankaya ilçesinde hayata geçirilecek olan Duru Beytepe projesinde fiyatlar daire tipi, büyüklüğü ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor.

484 konutun bulunduğu ve teslimlerin Nisan 2020’de yapılması planlanan Duru Beytepe projesi daire fiyatları 528 Bin TL’den başlıyor.

Sağlıklı ve Sosyal Bir Yaşam

Yeşil alan konusunda oldukça cömert davranan Duru Beytepe, sağlıklı yaşam konusunda da bu tavrından geri adım atmamış.

Doğayla iç içe spor yapma imkanları sunan projede ister arkadaşınızla tenis kortunun tadını çıkarın isterseniz takımlarınızı kurun ve basketbol ya da futbol sahasında kozlarınızı paylaşın. İsterseniz de kulaklığınızı takıp açık havada iç sesinizi dinlemek isterseniz özel parkurunda koşmak / yürümek ya da bisiklet yollarında pedal çevirmek tam size göre.

Soğuk kış günlerinde de spor imkanları devam ediyor. Dileyen site sakinlerine özel kapalı yüzme havuzunda yüzerken, dileyen masa tenisinde ya da fitness center’da ter atar. Sauna, buhar odası ve Fin hamamı bulunan Spa merkezinde günün stresini atmak da Duru Beytepe’nin olanakları arasında.

Doğa ile iç içe olmaya imkân veren çeşitli bahçeler, yazlık sinema, davet ve toplantı salonları ile etüd odası da projenin sosyal imkanları arasında yerini alıyor.

Duru Beytepe

Her Şey Çocuklar İçin

Duru Beytepe’de çocuklar evlere tıkılıp televizyon karşısında vakit geçirmeye çalışmak zorunda değiller. Yaş gruplarına göre ayrılmış çocuk oyun alanlarında yaşıtları ile oyun oynayabilirken Güneş Meydanında astronomiye ya da Satranç Meydanında santranca olan ilgilerini keşfedebilirler. Çocuk plajı sayesinde kumdan kale yapmak için yaz tatilini beklemek zorunda da değiller.

Duru Beytepe’de Siesta köşesi, meyve bahçesi, denge parkuru gibi pek çok aktivite de çocukları bekliyor.

Fiyatlar

Duru Beytepe projesi 82 ile 501 metrekare büyüklüğe sahip dairelerden oluşuyor. Büyüklük ve özelliklerine göre fiyatlar 528 Bin TL ile 2 Milyon 500 Bin TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Daire Tipi Büyüklük Fiyatlar
2+1 Daireler 82 m² – 116 m² 528 Bin TL – 828 Bin TL
3+1 Daireler 132 m² – 156 m² 803 Bin TL – 1 Milyon 98 Bin TL
4+1 Daireler 180 m² – 283 m² 1 Milyon 46 Bin TL – 1 Milyon 620 Bin TL
5+1 Daireler 202 m² – 501 m² 1 Milyon 120 Bin TL – 2 Milyon 500 Bin TL

Duru Beytepe ne zaman teslimSafe İnşaat güvencesi ile Ankara’nın Çankaya ilçesinde inşa edilecek olan projede teslimlerin Nisan 2020’da yapılması hedefleniyor.

İletişim

  • Adres: Ahlatlıbel Mahallesi Yavuz Sultan Selim Bulvarı Saltuk Buğra Caddesi No: 5 Çankaya – Ankara
  • Telefon Numarası: 0312 489 19 34
  • Mail Adresi: info@durubeytepe.com
  • İnternet Adresi: durubeytepe.com

Duru Beytepe

Duru Beytepe Nerede

Duru Beytepe, Ankara’nın Çankaya ilçesinde hayata geçiriliyor. Çankaya konut bölgesi sosyo-ekonomik durumu “A+” olan bireylerin ağırlıklı olarak yaşadığı ilçe konumunda. Yaklaşık 810 bin nüfusa sahip olan ilçenin yaş ortalaması 36. İlçenin yüzde 48’ini erkek yüzde 52’sini bayan nüfus oluştururken yüzde 36’lık kısım üniversite mezunu.

Konum

Çankaya/ Ankara’da yer alan Duru Beytepe projesi İncek Bulvarı ile Eskişehir yolu arasında yer alıyor. Projenin yakın çevresinde Odtü, Ufuk, Atılım, Hacettepe, Bilkent üniversiteleri ve Ted Koleji gibi eğitim kurumlarına, Lösante Lösev Hastanesi, Bilkent Şehir Hastanesi gibi sağlık kuruluşları yer alıyor. Gordion AVM ve Panora AVM’ye eşit mesafede yer alan Duru Beytepe’de alışveriş severleri de zor bir tercih bekliyor.

Çankaya Konut Piyasası

5 yıl aradan sonra konut değer artışlarının enflasyon rakamlarının altında olduğu Türkiye’de 2017 yılında konut fiyatları ortalamada %9,9 oranında artış sağladı. Kentsel dönüşümün en yoğun olarak yaşandığı şehir Ankara’da ise konut fiyatlarında %6,1 oranında düşüş meydana geldi. Başkent Ankara ise %4,5 ile en çok değer kaybeden ikinci şehir oldu. Ankara konut piyasasında Çankaya ilçesi son bir yılda satılık konut fiyatlarında %0,51 düşüş göstererek yatırımcıların beklentilerinin altında kalan bölgelerden biri oldu. Bölgedeki konutların metrekare birim fiyatları 2.487 TL olurken, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 20 yıl olarak öngörülüyor.

Ankara şehri Çankaya ilçesinde ortalama 100 metrekare büyüklüğe sahip olan konut fiyatları konumu, özellikleri, sosyal olanakları gibi özelliklere bağlı olarak 185 Bin TL ile 310 Bin TL arasında değer buluyor. 5 yıl önce Çankaya’da metrekare birim fiyatları 1.541 TL iken, günümüzde ortalama 2.487 TL seviyelerinde seyrediyor. Konut kira fiyatlarının 800 TL ile 1.300 TL arasında olduğu ve Duru Beytepe projesinin hayata geçirildiği bölgedeki konut projelerinde daire fiyatları son 5 yıl içinde %23 oranında artış gösterirken, konut kira fiyatları ise %9 artarak yatırımcıların yüzünü güldürdü. Ankara genelinde ise konutların ortalama metrekare birim fiyatları 5 yıl içerisinde %113 artış gösterdi ve 3.832 TL oldu. Ülke genelinde ise artış oranı %82,5 oldu.

Genel Hatları İle Proje

Duru Beytepe 47 bin m²’lik alan üzerinde toplamda 484 konuttan oluşuyor. Daire seçenekleri 2+1’den 5+1’e ve bahçe dublekslerinden çatı dublekslerine değişiyor. Daire büyüklükleri 82 m² ile 196 m² arasında değişirken, bahçe villaları 200 m² ile 501 m² arasında büyüklüklere sahip.

%84’ü peyzaj alanı olarak ayrılan proje düşük konut yoğunluğu ile ön plana çıkıyor ve sakinlerine sakin ve ferah bir yaşam vaat ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ