Kredi Haber
DKY Sahil
1

İstanbul Anadolu Yakası Kartal ilçesinde hayata geçirilecek olan DKY Sahil projesinde fiyatlar daire tipi, büyüklüğü ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor.

138 konutun bulunduğu ve teslimlerin Aralık 2019’da yapılması planlanan DKY Sahil projesi daire fiyatları 1 Milyon 247 Bin TL’den başlıyor.

İstanbul’un en güzel lokasyonlarının başında gelen Kartal sahil yolunda evleri, konumu, manzarası, huzuru, lüks ayrıcalıkları ve yatırım değeri ile beklentilerinizin ötesine geçen mükemmel bir proje hayat buluyor, DKY Sahil Kartal…

Denize ilk parselde 2 blok halinde yükselen Dky Sahil Kartal, 138 prestijli konuttan oluşan lüks bir proje. Aile odaklı yaşam tasarımı, çocuk parkları, geniş yeşil alanları, sosyal olanakları, yüzme havuzu ve spor merkezi ile göz dolduruyor. Dky Sahil tamamı denize bakan kapanmaz manzaralı geniş ve konforlu daireleriyle huzur dolu bir hayatın kapılarını aralıyor. Denize 150 metre yakınlıkta bulunan proje 5 bin metrekare arsa alanı üzerinde inşa edilecek. 2+1.5, 3+1.5 ve 4+1.5 daire seçenekleri bulunan Dky Sahil Kartal projesinde 138 adet konut bulunuyor. Konut tipi ve özelliklerine satılık daire konut büyüklükleri 100 ile 306 metrekare arasında değişkenlik gösteriyor.

DKY Sahil

Fiyatlar

DKY Sahil projesi 100 ile 306 metrekare büyüklüğe sahip dairelerden oluşuyor. Büyüklük ve özelliklerine göre fiyatlar 1 Milyon 247 Bin TL ile 3 Milyon 454 Bin TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Daire Tipi Büyüklük Fiyatlar
2+1,5 Daireler 100 m² 1 Milyon 247 Bin TL
3+1,5 Daireler 138 m² – 166 m² 1 Milyon 927 Bin TL – 2 Milyon 25 Bin TL
4+1,5 Daireler 306 m² 3 Milyon 454 Bin TL

DKY Sahil ne zaman teslimDKY İnşaat güvencesi ile İstanbul’un Kartal ilçesinde inşa edilecek olan projede teslimlerin Aralık 2019’da yapılması hedefleniyor.

İletişim

  • Adres: Kordonboyu Mahallesi Akdeniz Caddesi No:25B Kartal – İstanbul
  • Telefon Numarası: 444 93 59
  • Mail Adresi: info@dkysahil.com
  • İnternet Adresi: dkysahil.com

DKY Sahil Nerede

DKY Sahil, İstanbul Anadolu Yakası’nda yer alan Kartal ilçesinde hayata geçiriliyor. Kartal konut bölgesi sosyo-ekonomik durumu “B-” olan bireylerin ağırlıklı olarak yaşadığı ilçe konumunda. Yaklaşık 450 bin nüfusa sahip olan ilçenin yaş ortalaması 33. İlçenin yüzde 50’sini erkek yüzde 50’sini bayan nüfus oluştururken yüzde 13’lük kısım üniversite mezunu.

Lokasyon olarak Kartal metrosu ile deniz otobüsüne 5 dakika yakınlıkta bulunan Dky Sahil Sabiha Gökçen Havaalanı’na ise 10 dakika mesafede bulunuyor.

DKY Sahil

Kartal Konut Piyasası

5 yıl aradan sonra konut değer artışlarının enflasyon rakamlarının altında olduğu Türkiye’de 2017 yılında konut fiyatları ortalamada %9,9 oranında artış sağladı. Kentsel dönüşümün en yoğun olarak yaşandığı şehir İstanbul’da ise konut fiyatlarında %6,1 oranında düşüş meydana geldi. Başkent Ankara ise %4,5 ile en çok değer kaybeden ikinci şehir oldu. İstanbul konut piyasasında Kartal ilçesi son bir yılda satılık konut fiyatlarında %0,13 düşüş göstererek yatırımcıların beklentilerinin altında kalan bölgelerden biri oldu. Bölgedeki konutların metrekare birim fiyatları 3.457 TL olurken, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 21 yıl olarak öngörülüyor.

İstanbul Anadolu Yakası’nda bulunan Kartal ilçesinde ortalama 100 metrekare büyüklüğe sahip olan konut fiyatları konumu, özellikleri, sosyal olanakları gibi özelliklere bağlı olarak 260 Bin TL ile 430 Bin TL arasında değer buluyor. 5 yıl önce Kartal’da metrekare birim fiyatları 1.563 TL iken, günümüzde ortalama 3.457 TL seviyelerinde seyrediyor. Konut kira fiyatlarının 1.000 TL ile 1.700 TL arasında olduğu ve DKY Sahil projesinin hayata geçirildiği bölgedeki konut projelerinde daire fiyatları son 5 yıl içinde %92 oranında artış gösterirken, konut kira fiyatları ise %55 artarak yatırımcıların yüzünü güldürdü. İstanbul genelinde ise konutların ortalama metrekare birim fiyatları 5 yıl içerisinde %113 artış gösterdi ve 3.832 TL oldu. Ülke genelinde ise artış oranı %82,5 oldu.

Kartal ilçesinde sahil şeridinde, denize ilk parselde inşa edilen proje, uçsuz bucaksız adalar manzarası ile görenleri etkisi altına alıyor. Projedeki konutların hepsinde mevcut olan etkileyici, panoramik manzara, huzur ve konforlu bir yaşamın kapıları sonuna kadar açılıyor. Kadıköy ilçesinden Tuzla ilçesine kadar devam eden 12 kilometre uzunluğundaki sahil şeridi, şehrin en önemli lokasyonlarının arasında yer alıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 1 Yorum Var)
  1. oğuzhan dedi ki:

    Dky Sahil, Kartal’ın belki de en prestijli projelerinden biri.

BİR YORUM YAZ