Kredi Haber
Demir Country
0

İstanbul Avrupa Yakası Beylikdüzü ilçesinde hayata geçirilecek olan Demir Country projesinde fiyatlar daire tipi, büyüklüğü ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor.

1.210 konutun bulunduğu ve teslimlerin Aralık 2019’da yapılması planlanan Demir Country projesi daire fiyatları 250 Bin TL’den başlıyor.

Genel Hatları İle Demir Country

44 bin m²’lik alana kurulan Demir Country‘de farklı mimarı tasarıma sahip 3 ve 6 blokluk toplam 9 bloktan oluşuyor ve 1.160 daire ile 113 adet ticari ünite projede kendine yer buluyor. Minimal yaşamı sevenler için 1+1 daire seçenekleri olduğu gibi açık alanları sevenler için teraslı daire ve villa seçeneklerinin bulunduğu proje kapsamında 50 m²’den 487 m²’ye kadar 50’den fazla daire tipi mevcut.

Özgün mimarisi ile öne çıkıyor

Pera, Galata ve Nevizade konseptli sokakları projeyi mimari açıdan öne çıkaran unsurlar arasında. Proje sıra dışı peyzaj alanları, görsel havuzların üzerinde yer alan bungalow’ları ile farklı bir deneyim vaat ederken, proje alanının yaklaşık %50’sinin peyzaj alanı olarak ayrılmış olması da projeye değer katıyor. Tüm bunlara ilave olarak deniz havasından daha çok faydalanabilmek için oldukça geniş balkonlar planlanması sanki bölgenin geçmişteki tatil bölgesi imajına uygun hareket edilmiş izlenimi veriyor.

Bölgenin İlk Alışveriş ve Yaşam Merkezi

Bloklar arasında yer alan açık AVM’si ile Demir Country Beylikdüzü’nün ilk alışveriş ve yaşam merkezi özelliğini taşıyor. Bu AVM’de hemen her ihtiyaca cevap verebilecek mağazalar bulunmakta. Kafe ve restoranlarda sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilir ve etkinlik alanlarında komşularınızla sosyalleşebilirsiniz ya da Nevizade Cadde manzaralı balkonunuzda çayınızı yudumlayıp kitabınızı okurken farklı dünyalara dalabilirsiniz.

Her mevsim spor keyfi

Country Clup Spa& Welness ile günün stresini atmak rahatlamak lüks olmaktan çıkıyor. Spor yapmak isteyenler için her mevsim spor yapmaya imkan veren 1.000 m² kapalı sosyal tesisler ile kadın, erkek ve çocuklar için ayrılmış kapalı yüzme havuzları bulunan projede yürüme ve bisiklet yolları da açık havanın keyfini çıkarmak isteyenler için düşünülmüş.

Demir Country

Fiyatlar

Demir Country projesi 57 ile 140 metrekare büyüklüğe sahip dairelerden oluşuyor. Büyüklük ve özelliklerine göre fiyatlar 250 Bin TL ile 880 Bin TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Daire Tipi Büyüklük Fiyatlar
1+1 Daireler 57 m² – 80 m² 250 Bin TL – 529 Bin TL
2+1 Daireler 97 m² – 122 m² 420 Bin TL – 807 Bin TL
3+1 Daireler 138 m² – 140 m² 623 Bin TL – 880 Bin TL

Demir Country ne zaman teslim – Demir İnşaat güvencesi ile İstanbul’un Beylikdüzü ilçesinde inşa edilecek olan projede teslimlerin Aralık 2019’da yapılması hedefleniyor.

İletişim

  • Adres: Kavaklı Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi No:24/1 Beylikdüzü – İstanbul
  • Telefon Numarası: 444 21 16
  • Mail Adresi: satis@demirinsaat.com.tr
  • İnternet Adresi: demirinsaat.com.tr

Demir Country Nerede

Demir Country, İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alan Beylikdüzü ilçesinde hayata geçiriliyor. Beylikdüzü konut bölgesi sosyo-ekonomik durumu “C” olan bireylerin ağırlıklı olarak yaşadığı ilçe konumunda. Yaklaşık 245 bin nüfusa sahip olan ilçenin yaş ortalaması 32. İlçenin yüzde 49’unu erkek yüzde 51’ini bayan nüfus oluştururken yüzde 19’lik kısım üniversite mezunu.

Projenin Konumu

Demir Country projesi Beylikdüzü’nün nezih semtlerinden Yakuplu’da yer alıyor. D-100 ve E-6 karayollarının arasında Marmara Park Alışveriş Merkezi, Yakuplu Marina gibi merkezlere birkaç dakikalık mesafede yer alan projeden İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü, Tüyap vb. noktalara ulaşım oldukça rahat. Proje gerek Atatürk gerekse yapılmakta olan 3. havalimanına 20 dakikalık mesafede bulunuyor.

Demir Country

Beylikdüzü Konut Piyasası

5 yıl aradan sonra konut değer artışlarının enflasyon rakamlarının altında olduğu Türkiye’de 2017 yılında konut fiyatları ortalamada %9,9 oranında artış sağladı. Kentsel dönüşümün en yoğun olarak yaşandığı şehir İstanbul’da ise konut fiyatlarında %6,1 oranında düşüş meydana geldi. Başkent Ankara ise %4,5 ile en çok değer kaybeden ikinci şehir oldu. İstanbul konut piyasasında Beylikdüzü ilçesi son bir yılda satılık konut fiyatlarında %0,01 artış göstererek yatırımcıların ilgi gösterdiği bölgelerden biri oldu. Bölgedeki konutların metrekare birim fiyatları 2.281 TL olurken, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 18 yıl olarak öngörülüyor.

İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Beylikdüzü ilçesinde ortalama 100 metrekare büyüklüğe sahip olan konut fiyatları konumu, özellikleri, sosyal olanakları gibi özelliklere bağlı olarak 170 Bin TL ile 285 Bin TL arasında değer buluyor. 5 yıl önce Beylikdüzü’nde metrekare birim fiyatları 1.203 TL iken, günümüzde ortalama 2.281 TL seviyelerinde seyrediyor. Konut kira fiyatlarının 800 TL ile 1.350 TL arasında olduğu ve Demir Country projesinin hayata geçirildiği bölgedeki konut projelerinde daire fiyatları son 5 yıl içinde %92 oranında artış gösterirken, konut kira fiyatları ise %55 artarak yatırımcıların yüzünü güldürdü. İstanbul genelinde ise konutların ortalama metrekare birim fiyatları 5 yıl içerisinde %113 artış gösterdi ve 3.832 TL oldu. Ülke genelinde ise artış oranı %82,5 oldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ