Kredi Haber
Çengelköy Park Evleri
0

İstanbul Anadolu Yakası Üsküdar ilçesinde hayata geçirilen Çengelköy Park Evleri projesinde fiyatlar daire tipi, büyüklüğü ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor.

216 konutun bulunduğu ve teslimlerin Kasım 2017’da yapılması planlanan Çengelköy Park Evleri projesi daire fiyatları 403 Bin $’dan başlıyor.

Mimari

Çengelköy ParkEvleri’nin mimari tasarımı yapılırken her yaşam alanının projenin muhteşem manzarasından yararlanması ön planda tutulmuş ayrıca şehrin tarihi ve doğal dokusuna uyum sağlaması istenmiş. Bununla beraber mimari tasarımda residence ve villaların her köşesinin gün ışığı almasına ayrı bir önem verilmiş. Bağımsız bölümlerin konumlandırması yapılırken tarihi yapıya uygun olarak yaşam alanlarının mahremiyetine özen gösterilmiş. Tüm bu hususlar en ince ayrıntısına kadar düşünülmüşken peyzaj da beklendiği gibi projenin bulunduğu konuma uygun olarak yeşillikler ve süs havuzları ile donatılmış.

Sosyal ve Sportif Olanaklar

Dünyanın en güzel manzaralarından İstanbul Boğazına bakan bir kişinin huzur bulmak ya da dinlenmek için ihtiyacı olmayacağı belli bir şey olsa da Çengelköy ParkEvleri’nde oldukça geniş sosyal ve sportif imkanlara yer verilmiş. Her daim spor yaparak zinde kalmaya yardımcı fitness salonlarının yanı sıra yürüyüş parkurları projeye dahil edilmiş. Tenis severlerin de düşünüldüğü projede tenis kortuna ilave olarak açık ve kapalı yüzme havuzları ile sauna da bulunmakta.

Proje bünyesinde yer alan çocuk oyun alanlarında çocuklarınız eğlenceli dakikalar geçirirken sizler de gerek sosyal tesiste gerekse mini çarşıda yer alan kafelerde dostlarınızla muhabbete doyacaksınız. Ayrıca mini çarşı bünyesinde yer alan mağazalarda pek çok günlük ihtiyacınızı bahçe kapısından dışarı çıkmanıza gerek kalmadan giderebileceksiniz.

Çengelköy Park Evleri

Fiyatlar

Çengelköy Park Evleri projesi 64 ile 605 metrekare büyüklüğe sahip dairelerden oluşuyor. Büyüklük ve özelliklerine göre fiyatlar 403 Bin $ ile 1 Milyon 400 Bin $ arasında değişkenlik gösteriyor.

Daire Tipi Büyüklük Fiyatlar
1+1 Daireler 64 m² Satışlar Tamamlandı
2+1 Daireler 144 m² – 187 m² 403 Bin $ – 551 Bin $
3+1 Daireler 186 m² – 281 m² 539 Bin $ – 1 Milyon 100 Bin $
4+1 Daireler 252 m² – 283 m² 1 Milyon 100 Bin $ – 1 Milyon 400 Bin $
5+1 Daireler 413 m² – 417 m² 1 Milyon 200 Bin $ – 1 Milyon 211 Bin $

Çengelköy Park Evleri ne zaman teslimDemirland İnşaat güvencesi ile İstanbul’un Üsküdar ilçesinde inşa edilecek olan projede teslimlerin Kasım 2017’da yapılması hedefleniyor.

İletişim

  • Adres: Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Bosna Bulvarı (Nato Yolu) Özçelik Sokak Çengelköy – Üsküdar
  • Telefon Numarası: 444 28 66
  • Mail Adresi: info@cengelkoypark.com
  • İnternet Adresi: cengelkoypark.com

Çengelköy Park Evleri

Çengelköy Park Evleri Nerede

Çengelköy Park Evleri, İstanbul Anadolu Yakası’nda yer alan Üsküdar ilçesinde hayata geçiriliyor. Üsküdar konut bölgesi sosyo-ekonomik durumu “C” olan bireylerin ağırlıklı olarak yaşadığı ilçe konumunda. Yaklaşık 515 bin nüfusa sahip olan ilçenin yaş ortalaması 34. İlçenin yüzde 51’ini bayan yüzde 49’unu erkek nüfus oluştururken yüzde 20’lik kısım üniversite mezunu.

Konum

Anadolu Yakasında her iki köprüyü görecek şekilde manzaraya hâkim bir tepe üzerinde konumlanmış olan Çengelköy Park Evleri Boğaziçi İmar Alanındaki ender arazilerden birinde konumlanıyor.  Bu konum sayesinde Boğaziçi Köprüsü 4 Km. ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ise projeye 9 Km mesafede yer alırken, Atatürk Havalimanı 27,5, Sabiha Gökçen 32 km, Üsküdar 6, Bağdat Caddesi 10, Taksim 12,5, Beşiktaş Meydan 9 Km mesafede yer alıyor. Proje çevresinde Medivia Hospital, Kavram Meslek Yüksekokulu gibi eğitim ve sağlık kuruluşları da yer almakta.

Üsküdar Konut Piyasası

5 yıl aradan sonra konut değer artışlarının enflasyon rakamlarının altında olduğu Türkiye’de 2017 yılında konut fiyatları ortalamada %9,9 oranında artış sağladı. Kentsel dönüşümün en yoğun olarak yaşandığı şehir İstanbul’da ise konut fiyatlarında %6,1 oranında düşüş meydana geldi. Başkent Ankara ise %4,5 ile en çok değer kaybeden ikinci şehir oldu. İstanbul konut piyasasında Üsküdar ilçesi son bir yılda satılık konut fiyatlarında %0,41 artış göstererek yatırımcıların ilgi gösterdiği bölgelerden biri oldu. Bölgedeki konutların metrekare birim fiyatları 4.803 TL olurken, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 23 yıl olarak öngörülüyor.

İstanbul Anadolu Yakası’nda bulunan Üsküdar ilçesinde ortalama 100 metrekare büyüklüğe sahip olan konut fiyatları konumu, özellikleri, sosyal olanakları gibi özelliklere bağlı olarak 360 Bin TL ile 600 Bin TL arasında değer buluyor. 5 yıl önce Üsküdar’da metrekare birim fiyatları 2.098 TL iken, günümüzde ortalama 4.803 TL seviyelerinde seyrediyor. Konut kira fiyatlarının 1.300 TL ile 2.200 TL arasında olduğu ve Çengelköy Park Evleri projesinin hayata geçirildiği bölgedeki konut projelerinde daire fiyatları son 5 yıl içinde %99 oranında artış gösterirken, konut kira fiyatları ise %75 artarak yatırımcıların yüzünü güldürdü. İstanbul genelinde ise konutların ortalama metrekare birim fiyatları 5 yıl içerisinde %113 artış gösterdi ve 3.832 TL oldu. Ülke genelinde ise artış oranı %82,5 oldu.

Genel Hatları İle

Çengelköy’de 64 bin m² alan üzerine yerleşen proje de yaşam alanı seçenekleri oldukça fazla; 2+1’den 5+1’e residence dairelerinden, müstakil villalara ve 4+1 bahçe dublekslerinden 3+1 üst dublekslere konak seçenekleri bulunmakta. Bu kapsam 73 adet residence ve 89 villa ile mini çarşıda ticari alanlardan oluşmakta.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ