Kredi Haber
Büyükyalı İstanbul
5

İstanbul Avrupa Yakası Zeytinburnu ilçesinde hayata geçirilecek olan Büyükyalı İstanbul projesinde fiyatlar daire tipi, büyüklüğü ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor.

960 konutun bulunduğu ve teslimlerin Aralık 2019’da yapılması planlanan Büyükyalı İstanbul projesi daire fiyatları 850 Bin TL’den başlıyor.

Büyükyalı İstanbul ile dünyanın büyüleyici şehirlerinden biri olan İstanbul’da iki hayal birden gerçek oluyor. İyi bir yatırım için doğru projeyi bulmak ve her gün mutluluk veren bir evde yaşamak.

İstanbul Kazlıçeşme’de sahil yolu üzerinde yer alan Büyükyalı İstanbul, görkemli İstanbul boğazına yeni bir pencere açmakla kalmayacak, turizm ve ticaret merkezi tarihi yarımadanın değerli komşularından biri olacak. İyi yaşama açılan 4 mahalle, 1 semt konsepti ve ticari, sosyal, kültürel alanlarıyla her ihtiyacını kendi içinde karşılayacak Büyükyalı İstanbul boğaz hattını uzatarak yeni bir deniz semti yaratacak. 30 kilometre boyunca uzanacak yeni sahil yolu Büyükyalı İstanbul sakinlerine bisiklet sürme, koşu ve yürüyüş yapma olanağının yanı sıra bir deniz semtinde yaşamanın tüm ayrıcalıklarını sunacak.

Büyükyalı İstanbul, bölgedeki İstanbul Üniversitesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi gibi köklü üniversitelerin yanı sıra her yaş grubunu kapsayacak nitelikli birçok eğitim kurumuna da kolayca erişim mesafesinde yer alacak. Çevresinde bulunan çok sayıda alışveriş merkezinin yanı sıra projede yer alacak küçük ölçekli ticari alanlar sayesinde Büyükyalı İstanbul sakinleri hem günlük ihtiyaçlarını pratik bir şekilde karşılayabilecek hem de sevdikleriyle keyifli vakit geçirebilecek. Büyükyalı İstanbul ulaşım ağının vazgeçilmezleri olan deniz, kara ve raylı sistemin merkezindeki konumuyla trafik sorununu hayatınızdan çıkaracak. Atatürk Havalimanı’na çok yakın bir lokasyonda bulunan Büyükyalı İstanbul, sakinlerine seyahatleri için de büyük kolaylık sağlayacak. Ayrıca Bakırköy İdo, Yenikapı Feribot İskelesi gibi önemli taşıma noktalarına yakın konumuyla ulaşım konusunda birçok alternatifi bir arada sunacak.

Büyükyalı İstanbul

Fiyatlar

Büyükyalı İstanbul projesi 54 ile 527 metrekare büyüklüğe sahip dairelerden oluşuyor. Büyüklük ve özelliklerine göre fiyatlar 850 Bin TL ile 12 Milyon TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Daire Tipi Büyüklük Fiyatlar
1+1 Daireler 54 m² – 133 m² 850 Bin TL – 2 Milyon 110 Bin TL
2+1 Daireler 104 m² – 223 m² 1 Milyon 573 Bin TL – 5 Milyon 49 Bin TL
3+1 Daireler 174 m² 2 Milyon 616 Bin TL
4+1 Daireler 209 m² – 437 m² 3 Milyon 512 Bin TL – 10 Milyon 81 Bin TL
5+1 Daireler 342 m² – 400 m² 9 Milyon 214 Bin TL – 12 Milyon

Büyükyalı İstanbul ne zaman teslimÖzak GYO, Yenigün İnşaat, Ziylan Gayrimenkul ortaklığı ile İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde inşa edilecek olan projede teslimlerin Aralık 2019’da yapılması hedefleniyor.

İletişim

 • Adres: Kennedy Caddesi Kazlıçeşme Mahallesi Zeytinburnu – İstanbul
 • Telefon Numarası: 0212 557 73 73
 • Mail Adresi: info@buyukyali.com
 • İnternet Adresi: buyukyali.com

Büyükyalı İstanbul Nerede

Büyükyalı İstanbul, İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alan Zeytinburnu ilçesinde hayata geçiriliyor. Zeytinburnu konut bölgesi sosyo-ekonomik durumu “B” olan bireylerin ağırlıklı olarak yaşadığı ilçe konumunda. Yaklaşık 290 bin nüfusa sahip olan ilçenin yaş ortalaması 31. İlçenin yüzde 51’ini erkek yüzde 49’unu bayan nüfus oluştururken yüzde 7’lik kısım üniversite mezunu.

Karmaşadan uzakta, manzaranın keyfini çıkarırken şehir merkezinde olmanın avantajlarını yaşatacak Büyükyalı İstanbul, Balıklı Rum Hastanesi, Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne yakın konumuyla sağlık hizmetlerinden kolayca yararlanma olanağı sunacak. Prens adaları, tarihi yarımada ve Anadolu Yakası’nın etkileyici manzarası Büyükyalı İstanbul‘un penceresinden bakılan her ana keyif katarak bir deniz semtinde yaşamanın ayrıcalığını hissettirecek.

Büyükyalı İstanbul

Zeytinburnu Konut Piyasası

5 yıl aradan sonra konut değer artışlarının enflasyon rakamlarının altında olduğu Türkiye’de 2017 yılında konut fiyatları ortalamada %9,9 oranında artış sağladı. Kentsel dönüşümün en yoğun olarak yaşandığı şehir İstanbul’da ise konut fiyatlarında %6,1 oranında düşüş meydana geldi. Başkent Ankara ise %4,5 ile en çok değer kaybeden ikinci şehir oldu. İstanbul konut piyasasında Zeytinburnu ilçesi son bir yılda satılık konut fiyatlarında %0,75 artış göstererek yatırımcıların ilgi gösterdiği bölgelerden biri oldu. Bölgedeki konutların metrekare birim fiyatları 3.742 TL olurken, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 19 yıl olarak öngörülüyor.

İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Zeytinburnu ilçesinde ortalama 100 metrekare büyüklüğe sahip olan konut fiyatları konumu, özellikleri, sosyal olanakları gibi özelliklere bağlı olarak 280 Bin TL ile 470 Bin TL arasında değer buluyor. 5 yıl önce Zeytinburnu’nda metrekare birim fiyatları 1.632 TL iken, günümüzde ortalama 3.742 TL seviyelerinde seyrediyor. Konut kira fiyatlarının 1.200 TL ile 2.000 TL arasında olduğu ve Büyükyalı İstanbul projesinin hayata geçirildiği bölgedeki konut projelerinde daire fiyatları son 5 yıl içinde %84 oranında artış gösterirken, konut kira fiyatları ise %62 artarak yatırımcıların yüzünü güldürdü. İstanbul genelinde ise konutların ortalama metrekare birim fiyatları 5 yıl içerisinde %113 artış gösterdi ve 3.832 TL oldu. Ülke genelinde ise artış oranı %82,5 oldu.

İstanbul’un Asya ve Avrupa yakasını tüp geçitle birbirine bağlayarak motorlu araçlara geçiş olanağı sağlayan Avrasya Tüneli’nin 2016 sonunda açılması planlanıyor. Avrasya Tüneli ile uyumlu hale gelmesi için yeniden düzenlenen yeni sahil yolunun da trafiği rahatlatması ve aynı tarihlerde ulaşıma açılması planlanıyor. Kısaca Büyükyalı İstanbul‘da yaşam başladığında tüm ulaşım akslarının açılmış ve birbirine entegre edilmiş olması planlanıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 5 Yorum Var)
 1. Harun dedi ki:

  Büyükyalı İstanbul projesinde 20 yıl vade olsa ne olur ki? Bu kadar pahalı bir projeden alabilecek gücü olan kişilerin sayısı belli.

 2. Selahattin dedi ki:

  büyükyalı istanbuldaki en güzel konumlu projelerden biri İnternetten büyükyalıyla ilgili araştırmaları yaptım diger projelerden bir farklılıgı var dedim bürüt alanların kısmı olarak metrekare birim fiyatlara dahil olmadıgı yazıyordu bende bu projeden ev almaya karar verdim yolum bayramda istanbula düştü -1 haftalına istanbula geldim bayram bitiminde projeye zeytinburnuna gittim lakin proje satış elemanları nerden çıktı bu adam der gibisine bir karşılama ile karşılandım proje hakkında bilgi istedim projeden satıştan yoksun bir pazarlama yöntemiyle bir sunum kendi kendime hayıflandım 1750 0000 lik bir daireye müşteri oluyon satıştaki umursamamazlık ben 1000 tl lik bir televizyonu satcam diye 3 takla atarken Bu davranış bürüt alan fiyatlandırması olmadıgınıda ögrendim 50 metre net alana 40 metre alan ilave ederek 90 metre diye satış daireyle alakası olmayan 40 metrenin nerde oldugunu bilmeyen satış elemanı lakin normal çalışan eleman

 3. Zeytinburnulu dedi ki:

  Zeytinburnu’nda doğdum. Zeytinburnu’nda büyüdüm. Zeytinburnu’nda evlendim. Ben Zeytinburnu semti sakiniyim. Zeytinburnu’nda güzel olan tek şey Zeytinburnu sahiliydi. Biz zeytinburnunun iç kısmında evimizi yaparken bize bir çekme kat yapmayı bile çok gören Belediye İmar Komisyonu, Plancılar, maşallah 16-9 projesi olsun, büyükyalı projesi olsun, dikey yapılaşma projelerini çatır çatır imzalıyor. Yıllarca Zeytinburnu’nun çilesini çekmiş Zeytinburnu’lulara geldiğinde imar yasalarını bir bir sıralayan ve ateşli bir kanuncu-nizamcı kesilen İmarcılar, büyük MÜTEAHHİTLERE -pardon mücahitten bozma müteahhitlere mi deseydim?- geldiğinde, ortada ne kanun kalıyor, ne imar planı, ne kadastral boşluk ne taks ne kats kuralları. Sahilimizi yok ettiniz, Zeytinburnu yerli halkının hakkını gaspettiniz. Sanırım cehennemde Karadenizli-Laz müteahhitlerden bize yer kalmayacak! Çok hak yediniz çok! Hele bu imar konularında nefret ettirdiniz vatandaşı.

  1. emre dedi ki:

   zeytinburnulu arkadaşa tamamen katılıyorum hatta eksik bile yazmış…malesef akp lı olarak utanıyorum istanbul ve yeşili katlettiniz askeriyenin boşalttığı tüm alanlara binalar yaptınız.1984 senesin de okuduğum gazete de japon yada araç almadan önce otopark satın alınarak araç satışının gerçekleştiğini öğrenen bir ilkokul mezunuyum.neden 15 senedir yapılan binaların bodrumuna otopark yapmayı mecbur etmediniz ? ben hakkımı helal etmiyorum

 4. Cihan dedi ki:

  Proje güzel olmasına güzel de fiyatlarından haberiniz var mı

BİR YORUM YAZ