Kredi Haber
Bulvar Atakent
0

İstanbul Avrupa Yakası Küçükçekmece ilçesinde hayata geçirilecek olan Bulvar Atakent projesinde fiyatlar daire tipi, büyüklüğü ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor.

391 konutun bulunduğu ve teslimlerin Ağustos 2018’da yapılması planlanan Bulvar Atakent projesi daire fiyatları 670 Bin TL’den başlıyor.

2+1, 3+1 ve 4+1 daire tiplerinden meydana gelecek olan Bulvar Atakent projesi 391 adet konuttan oluşacak. 22 bin metrekare arsa alanı üzerinde inşa edilecek olan projede daire büyüklükleri tipi ve özelliklerine göre 110 ila 183 metrekare arasında büyüklüğe sahip olacak.

Bulvar Atakent projesinin yapımcılarından 44 yıl önce kurulan inşaat, turizm ve enerji sektöründe faaliyet gösteren Bayraktar İnşaat’ın amacı, tecrübesi ile yaşama değer katmaktı. Maksem İnşaat tam 26 yıl önce şehircilik anlayışıyla insan hayatını kolaylaştıran projeler üretmek için yola çıktı. Şimdi Maksem İnşaat ve Bayraktar İnşaat Grup firmalarından OğuzKağan iş birliği ile hayata geçen Maksem OğuzKağan yepyeni bir yaşama imza atıyor. Bulvar Atakent..

Bulvar Atakent’i tasarlarken aklımızda aileleri mutlu edecek bir proje vardı. Biz de aileleri mutlu edebilecek tüm unsurları bir araya getirdik. Mesela farklı büyüklükte aileler için farklı daire alternatifleri bulunuyor. 2+1, 3+1 ve 4+1’den oluşan toplam 391 konut mutlu birer yuvaya dönüşmek için bekliyor.

Bulvar Atakent

Bulvar Atakent şehir hastanesine, Basın Ekspres’e ve Tem otoyoluna birkaç dakika, Atatürk Havalimanı’na da 10 dakika uzaklıkta. Ayrıca metroyla İstanbul’un her noktasına kolayca ulaşabilirsiniz. Kuzey Marmara Otoyolu bağlantısıyla Yavuz Sultan Selim köprüsü ve 3. Havalimanı’na ulaşmak da mümkün.

Bulvar Atakent’te ailelerin mutluluğunu taçlandıracak ayrıcalıklardan biri de yeşilin bolluğu. Geniş peyzaj alanı, çiçekler arasında yürüyüş parkurları ve proje meydanında bulunan 2 bahçesi gülümsemelerin sürekli taze kalmasını sağlıyor. Kapalı havuz, fitness salonu, sauna, hamam, buhar odası, kreş ve dostlarla doyasıya zaman geçirebileceğiniz sosyal tesisler de cabası. Tüm bu güzelliklere ek olarak bir de işin kazanç boyutu var. 26 ticari ünitenin haricinde her geçen gün değerlenen Atakent, İstanbul’un yükselen yıldızı geleceğin yeni merkezi olarak konumlanıyor.

Fiyatlar

Bulvar Atakent projesi 110 ile 183 metrekare büyüklüğe sahip dairelerden oluşuyor. Büyüklük ve özelliklerine göre fiyatlar 67 0Bin TL ile 1 Milyon 189 Bin TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Daire Tipi Büyüklük Fiyatlar
2+1 Daireler 110 m² 670 Bin TL
3+1 Daireler 145 m² 882 Bin TL
4+1 Daireler 183 m² 1 Milyon 189 Bin TL

Bulvar Atakent ne zaman teslimMaksem İnşaat güvencesi ile İstanbul’un Küçükçekmece ilçesinde inşa edilecek olan projede teslimlerin Ağustos 2018’da yapılması hedefleniyor.

İletişim

  • Adres: Halkalı Merkez Mahallesi Posta Sokak Küçükçekmece – İstanbul
  • Telefon Numarası: 0212 444 66 10
  • Mail Adresi: info@bulvaratakent.com
  • İnternet Adresi: bulvaratakent.com

Bulvar Atakent Nerede

Bulvar Atakent, İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alan Küçükçekmece ilçesinde hayata geçiriliyor. Halkalı – Atakent konut bölgesi sosyo-ekonomik durumu “A” olan bireylerin ağırlıklı olarak yaşadığı ilçe konumunda. Yaklaşık 640 bin nüfusa sahip olan ilçenin yaş ortalaması 30. İlçenin yüzde 50’sini erkek yüzde 50’sini bayan nüfus oluştururken yüzde 9’luk kısım üniversite mezunu.

Teslimlerin Ağustos 2018’de olması planlanan Bulvar Atakent projesi 5 bloktan meydana gelecek. 391 konutun yanı sıra projede ticari alanlar bulunuyor. Proje Basın Ekspres’in hemen yanında, TEM Otoyolu’na ise çok yakın bir lokasyonda bulunuyor.

Projenin yükseldiği Atakent bölgesi, İstanbul ve Küçükçekmece ilçesinin ilk uydu kenti olma özelliğine sahip. Küçükçekmece’ye bağlı Halkalı semtinde bulunan Atakent, son zamanlarda gerçekleştirilen ve yapımlarına da devam edilen konut projeleri ile hızla gelişim göstermektedir. Toki sitelerinin yanı sıra bir çok markalı konut projelerinin bulunduğu Atakent’in son yapılan sayımlara göre yaklaşık 76 bin nüfusu bulunmaktadır.

Bulvar Atakent

Atakent Konut Piyasası

5 yıl aradan sonra konut değer artışlarının enflasyon rakamlarının altında olduğu Türkiye’de 2017 yılında konut fiyatları ortalamada %9,9 oranında artış sağladı. Kentsel dönüşümün en yoğun olarak yaşandığı şehir İstanbul’da ise konut fiyatlarında %6,1 oranında düşüş meydana geldi. Başkent Ankara ise %4,5 ile en çok değer kaybeden ikinci şehir oldu. İstanbul konut piyasasında Küçükçekmece ilçesi Atakent bölgesi son bir yılda satılık konut fiyatlarında %0,24 artış göstererek yatırımcıların ilgi gösterdiği bölgelerden biri oldu. Bölgedeki konutların metrekare birim fiyatları 4.738 TL olurken, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 21 yıl olarak öngörülüyor.

İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Küçükçekmece ilçesi Atakent bölgesinde ortalama 100 metrekare büyüklüğe sahip olan konut fiyatları konumu, özellikleri, sosyal olanakları gibi özelliklere bağlı olarak 355 Bin TL ile 590 Bin TL arasında değer buluyor. 5 yıl önce Küçükçekmece’de metrekare birim fiyatları 1.386 TL iken, günümüzde ortalama 4.738 TL seviyelerinde seyrediyor. Konut kira fiyatlarının 1.400 TL ile 2.350 TL arasında olduğu ve Bulvar Atakent projesinin hayata geçirildiği bölgedeki konut projelerinde daire fiyatları son 5 yıl içinde %70 oranında artış gösterirken, konut kira fiyatları ise %51 artarak yatırımcıların yüzünü güldürdü. İstanbul genelinde ise konutların ortalama metrekare birim fiyatları 5 yıl içerisinde %113 artış gösterdi ve 3.832 TL oldu. Ülke genelinde ise artış oranı %82,5 oldu.

Bulvar Atakent’te bölgenin en hareketli noktasında bulunuyor. Ne demiştik? Bizim için ev sizin ve sevdiklerinizin mutlu olduğu yerdir. Çünkü aile her şeydir!

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ