Kredi Haber
Borç Kapatma Kredisi
0

İnsanlar ekonomik şartlar nedeniyle sıklıkla parasal olarak zor durumlara düşebiliyor. Bu durumlardan kurtulmak için sağdan soldan borç alarak durumlarını düzeltmeye çalışıyorlar. Bu tür insanlar için sunulan borç kapatma kredileri bankaların müşterilerine sunmuş oldukları ihtiyaç kredilerine verilen isimdir.

Bu konuda en ön sırada kamu bankaları yer alsa da günümüzde özel bankalarda gerekli şartların sağlanması halinde müşterilerine bu imkanı sunuyor. Bu kredi yapılandırma ile karıştırılabiliyor. Yapılandırma kredisi icra takibine sunan borçlar için sunuluyor. Ancak bu hizmet kredi kartı ve krediler için sunuluyor. Bu kredinin hangi bankalar tarafından kimlere verildiği hakkında gerekli bilgisi aşağıda ki detaylardan öğrenmeniz mümkün olacaktır.

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?

Bankalar borç kapatma kredilerini genellikle farklı şekillerde duyurmaktadır. Genelde kara listede olan, icra takibine düşmüş müşterileri için kredi verildiği vurgusu yapılsa da bankalar bu şekilde kredi vermeyi tercih etmiyor. Yani eğer icra takibine düşmüş bir borcunuz varsa banka size bu hizmetini sunmayacaktır.

Bu kredi daha çok bankalar tarafından istenilen borçların kapatılması için sağlanıyor. Daha çok diğer bankalarda bulunan borçların kapatılması için sunulan bir hizmet çeşididir. X bankasında borcu olanlar ve icra takibine düşmeyenler, Y bankasına giderek başvurularını yaparak bu krediyi kullanabilirler. Bu kredilere başvuranlara uzun vadeli olarak uygun kredi oranlarıyla verildiğini de ekleyelim. Bu krediyi almak isteyenlere sunan bankalar aşağıda faiz oranlarıyla birlikte görülebilmektedir.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Kamu bankaları başta olmak üzere sektörde yer alan tüm bankalar müşterilerine borç kapatma kredisi sunmaktadır. Farklı kredi miktarları, vade seçenekleri ve faiz oranları ile bu kredi sunulmaktadır.

31 Aralık 2018 tarihinden önce bankalara borcu olanlar başvurularını yapma hakkına sahiptir. Ziraat Bankası 24 ay için %1,10, 60 ay için %1,20 üzerinden kredi imkanı sunuyor. Vakıfbank 100 bin TL’nin altı için %0,98, 100 bin ile 750 bin TL arası için %1,25 ve 750 bin TL’nin üzeri için %1,50 faiz oranıyla kredi sunuyor.

Borç kapatma kredisi sunan diğer bankalar ING Bank, İş Bankası, Akbank, Denizbank, Şekerbank, KuveytTürk, Alternatif Bank, Halkbank, Garanti Bankası ve sektörde ki diğer bankalar olarak sıralanmaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Veren Banka Kredi Miktarı Vade Süresi Sigorta Tahsis Bedeli Tahsis Bedeli
Şekerbank Borç Kapatma Kredisi 100.000 TL 60 Ay Var Binde 5
Burgan Bank Borç Transferi Kredisi 100.000 TL 60 Ay Var Binde 5
DenizBank Transfer Kredi 65.000 TL 60 Ay Var Binde 5
QNB Finansbank Borç Kapatma Kredisi 50.000 TL 60 Ay Var Binde 5
Halkbank Dost İhtiyaç Kredisi 50.000 TL 60 Ay Var Yok

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ