Kredi Haber
Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Başvurusu
0

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Başvurusu

Küresel çapta dünyayı tehdit eden ve ülkemizde de gerek ekonomik gerekse sosyal hayatta bir çok kısıtlama gelmesine sebep olan Covid-19 sonrası oluşan hasarların giderilmesi için devlet bankaları tarafından yapılan kampanyalar ile virüsün vatandaşlar üzerindeki yıkıcı etkisi hafifletilmek istenmiştir.Devlet bankaları tarafından yapılan bu kredi başvuru kampanyasına düşük ve orta düzey gelire sahip bireyler başvurabileceklerdir. Unutulmamalıdır ki başvurularda gelir düzeyi orta ve düşük ailelere yardım amaçlanmıştır. Özellikle virüs döneminde işlerini ve gelirlerini kaybeden vatandaşlar için kira ve gıda olmak üzere temel ihtiyaçlarını karşılamada kolaylık sağlanması amaçlanmaktadır.Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından sunulan Temel ihtiyaç destek kredisi ve bu kredi başvurusunda bulunurken dikkat etmeniz gereken hususları yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

Temel İhtiyaç Kredisi Bizlere Ne Sunmaktadır?
İlk 6 ayı ödemesiz ertelemeli olarak 36 ay vadeye kadar verilen temel ihtiyaç kredisinde başvuru limiti 10.000 TL olarak belirlenmiştir. Aylık eşit taksitler şeklinde ödeme kolaylığı da kredi başvurusunda öne çıkan noktalardandır. Kredinin sunulmasındaki en temel amaçların başında bu zor günlerde vatandaşlara destek sağlanması hedeflenmektedir.

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Temel ihtiyaç destek kredisi başvuru şartlarını inceleyecek olursak eğer hane halkının aylık elde ettiği kazanç toplamının 5.000 TL ve altında olması gerekmektedir.  Bu yüzden gelir düzeyi belirtilen rakamlardan yüksek olan vatandaşlardan ziyade orta ve düşük gelir düzeyine sahip haneler hedeflenmektedir.Başvuru yapmayı düşünenler devlet bankalarından yalnızca bir tanesine başvuru yapılabilmektedir. Sadece bir bankaya yapılan başvuru değerlendirmeye alınacaktır.

Ayrıca aynı aileden sadece bir kişinin başvuru yapma hakkı bulunmaktadır. Yani her haneden bir başvuru değerlendirmeye alınacak bunun dışındakiler geçersiz sayılacaktır.Bu kredide temel amaç virüsün hasarlarını düşürmek ve hane halkına yardımcı olmaktır.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Kişiler bankaların mobil şube veyahut internet şubeleri aracılığıyla kredi başvurusu talebinde bulunabileceklerdir. Ayrıca mobil üyelikleri bulunmayanlar şubelerden bireysel olarak da başvuru yapabileceklerdir.Salgın döneminde bankaların önlerinde yığılma olmaması ve hastalığın daha fazla yayılmasını önlemek maksadıyla başvuru çeşitliliği sağlanarak vatandaşlara kolaylık sağlanması amaçlanmaktadır.

Diğer Başvurular: PTT Kredi Başvurusu | PTT Kart Başvurusu | Kredi Kartı Başvurusu

Kredi Başvuru Sonuçları Ne Zaman Belli Oluyor?
Kredi başvurusu yapan vatandaşların gerekli şartları karşılayıp karşılayamadıkları bankalar tarafından değerlendirilerek sonuca bağlanmaktadır. Kamu bankalarından yalnızca birine yaptığınız başvuru değerlendirmeye alınıp başvuru sonucunda ilgili banka tarafından kredi kullanması uygun görülen vatandaşlar bankalar tarafından bilgilendirilerek kredi başvuru sonucu vatandaşlara iletilmiş olacaktır.

İş yerlerini kapatan veyahut işlerinden olan vatandaşların bu dönemi en az hasarla geçirmesi hedeflenerek sunulan bu kredi de başvuru talebi oldukça yoğun olmaktadır.Kredi başvurusunda bulunmadan önce bankaların sitelerinde gerekli şartları ve başvuru adımları hakkında detaylı bilgilendirmeleri okuyabilirsiniz.

Not: Başvurular Haziran Ayı İtibariyle Bitmiştir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ