Kredi Haber
Bir Evim Olsa Diyenler Kira Öder Gibi Ev Sahibi Oluyor
0

Bir Evim “benim de bir evim olsa ancak bankaların faizi inşaat şirketlerinin senetleri ile uğraşmasam” diyenler için “ortak ev alma” sistemi diye tanımlanabilecek ve altın günlerine benzetilebilecek bir sistemdir. Üstelik birevim.com ile peşinatınız olsa da olmasa da ev almanız mümkün, tek yapmanız gereken Birevim’e kayıt olmak ve ödemelerinizi düzenli bir şekilde yerine getirmek.

Nasıl Ev Sahibi Olunur?

Bir Evim ile ev sahibi olmak artık çok kolay. Banka kredisi ile ev almak isteyenlerin ev bedelinin asgari %80’i kadar peşinata sahip olmaları şart iken Bir Evim’de hiç peşinatınız olmasa da ev alabilirsiniz. Bir Evim’de sizleri ev sahibi yapabilecek Ev Alma Yöntemleri şunlardır.

Sıra Tespitli Tasarruf Sistemi: Bu sistem ile yapmanız gereken ne kadarlık bir ev almak istediğiniz ve aylık ne kadarlık taksit ödemek istediğinize karar vermektir. Bu aşamadan sonra birevim.com sizleri vade-taksit yapısı sizlere en uygun gruba sizleri dahil eder ve noter huzurunda sıra çekilişi yapılır. Yapılan çekiliş sonrası evinizi ne zaman teslim alabileceğiniz belli olur. Evinizi teslim aldıktan sonra ödeyeceğiniz taksitler bir miktar artacaktır ancak bunlar toplam ödemeniz gereken tutarı azaltan artışlar olacaktır.

Sıra Tespitli Tasarruf Sistemi V2: Bu yöntem de Sıra Tespitli Tasarruf Sistemi ile hemen hemen aynı işleyişe sahiptir. Tek farkı bu sistemde toplam ödenmesi gereken tutarın daha çabuk bitirilebilmesi için taksitler yıllık %8 artırılırken ev alındıktan sonra kalan taksitlere de binde 4 zam gelir. Bu zamların hepsi toplam ödenmesi gereken tutarı azaltmaya yardımcıdır.

Serbest Planlı Tasarruf Sistemi: Bu sistemde de ne kadarlık bir ev almak istediğiniz ve ne kadarlık bir vade süresince taksit ödemek istediğinizi yine kendiniz belirlersiniz. İlave olarak ara ödemeler yaparak evi daha erken alma ya da borcunuzu daha erken bitirmiş olmanın rahatlığına daha erken ulaşma gibi imkânı elde edebileceğiniz gibi evi teslim aldıktan sonra taksitlerinizi dilediğiniz oranda artırarak da borcunuzun erken bitmesini sağlayabilirsiniz. Peşinat ödeyip ödememek de yine sizin tercihinize kalmış bir durum.

Konut Değer Endeksli Tasarruf Yöntemi: Bu sistemde ev alma sıranızın gelmesini beklerken konut fiyatlarında meydana gelebilecek artışlarında sisteme girişte belirlediğiniz tutarı artırması hedeflenmiştir. Şöyle ki; öncelikli olarak ne kadarlık bir ev almak istediğinize ve aylık ne kadarlık bir taksit ödemek istediğinize karar verirsiniz. Bu tercihlerinize göre size en uygun gruba katılımınız yapılır ve noter huzurunda yapılacak kura ile sıralama oluşturulur. Sonrasında ise tüm grup üyelerinin taksitleri Merkez Bankası Konut Fiyat Endeksine oranlanarak her ay güncellenir. Böylelikle evini alma sırası sonraya kalanlar olası fiyat artışlarından etkilenmemiş olur. Bu sistemde hiçbir şekilde peşinat alınmaz.

Birevim ya da benzeri yöntemlerle değil de konut kredisi çekerek ev sahibi olmayı mı düşünüyorsunuz? 120 ay vadeli mi yoksa 240 ay vadeli mi kredi çekmeli sorusunun yanıtı için satilikdairekonut.com/blog/konut-kredisi-120-ay-mi-240-ay-mi-cekilmeli.html sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir Evim’in Kazancı Nedir? Nasıl Güvenebilirim?

Bu sistemde en çok sorulan sorulardan biri de “Kredi vermiyor, faiz almıyorsa ya da kendine ait evleri satmıyorsa Bir Evim neden bu işi yapıyor?” Özellikle son zamanlarda pek çok vaatle insanlardan para toplanıp bu vaatlerin onda birinin dahi yerine getirilmediği pek çok olay ortaya çıktığından bu soru gerçekten önem taşıyor.

Öncelikle Bir Evim ile yapılacak olan tüm sözleşmeler noter huzurunda yapılır. Böylelikle sözleşmeleri dilediğiniz gibi inceleyebilir muhattap olduğunuz kişilerin gerçek kimliği hakkında şüpheye düşmezsiniz. İkinci olarak da Bir Evim sizden aldığı taksitleri kendi hesabında tutmaz bunlar ile aynı grupta bulunduğunuz katılımcıların ev alması sağlanır. Ve bu evler Bir Evim adına ipotek ettirilir. Yani Bir Evim’in size olan borcu kadar ipotek ettirdiği evi bulunmaktadır.

Son olarak Bir Evim tüm bu işlemler karşılığında gayrimenkul değerinin %6,9’u ile %9,9’u arasında bir organizasyon ve çalışma ücreti alır ki bu da bu işin tamamen resmi ve dürüst bir ticaret için yapıldığının göstergesidir. Bir Evim benzeri hizmet veren diğer kuruluşlar ise Eminevim, Fuzulev ve Finansevim

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ