Kredi Haber
Bilinmeyen Numara Sorgulama
0

Sizi arayan numaranın kim olduğunu mu merak ediyorsunuz? Bilinmeyen numara sorgulama servisleri ile kafanızda ki soruları atın gitsin. İşte telefon numara sorgulaması yapabileceğiniz hizmetler ile ilgili detaylar…

Yabancı bir numara tarafından sürekli olarak rahatsız edilen ve bu numaranın kime ait olduğunu merak edenlerin kullanabilecekleri çok farklı seçenekler bulunmaktadır. Bilinmeyen numara sorgulama işlemini internet üzerinden hizmet veren web siteleri üzerinden ya da 118 numaralı hatlar üzerinden yapılmaktadır.

Yakın bir geçmişe kadar numara öğrenmek için devletin vermiş olduğu bir numarayı kullanmak yeterli oluyordu. Ancak günümüzde bu sektörün özelleştirilmesi ile birlikte bu hizmeti veren firma sayısı artış gösterdi. Belirli bir konuşma süresi ödemesi yapmaya razı olarak bu hizmetlerden faydalanmak mümkündür. Tabi bu hizmetlerin her zaman sonuç vermesi mümkün olmuyor. Çünkü bazı numaralar kullanıcı tarafından bu hizmetlere kapatılmıştır.

Bilinmeyen Numara Sorgulama Ücretsiz

Bilinmeyen numarayı bulabilmek için bir ücret ödemek istemiyorsanız eğer girişi yapılan bir web sitesi bulabilirseniz orada yapma şansınız var. Google’da, Facebook içerisinde arama yapabilirsiniz. Bu sayede o numaranın kime ait olduğunu öğrenmek mümkündür.

Bilinmeyen numaraları bulma hizmeti veren hatlar müşterilerinden belirli bir ücret talep etmektedir. Bunu ödemek istemeyenler için alternatif arama yöntemleri olarak internet arama motorlarını kullanmak kalıyor. İsterseniz Whatsapp’ı kullanarak da öğrenmeniz mümkündür. Bilinmeyen numaraya herhangi bir isim vererek telefonunuza kayıt ettikten sonra Whatsapp’a giriş yapmalısınız. Eğer o isim bu uygulamayı kullanıyorsa resmini görerek kim olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

Bilinmeyen Numaralar Nasıl Öğrenilir?

Bilinmeyen numaraları öğrenmek için Turkcell, Avea veya Vodafone’a göre farklı hizmetler veren kalanları kullanabilirsiniz.

Avea için 118 55 numarasını arayabilir veya kısa mesaj atarak sorgulama yapabilirsiniz. Kısa mesaj veya aramak için dakika başına 1,25 TL ödeme yapmanız gerekiyor. Türkcell için aynı hizmeti 2222’ye mesaj atarak alabilirsiniz. Bu mesaj için 1.49 TL ödeme yapmalısınız. 118 32 numarasını arayarak 1.25 TL dakika başına konuşma ücreti ödeyerek aramanızı yapabilirsiniz.

Vodafone üzerinden bu hizmeti almak isteyenler 7048 numarasına kısa mesaj atabilir veya 118 42 numaranı arayarak bu hizmeti alabilirler. Bu işlemler için ödemeniz gereken ücret 1.25 TL’dir.

118 80, 118 70, 118 18 ve 118 60 gibi çok farklı kanallardan birisi arayarak veya mesaj atarak bilinmeyen numarayı öğrenmeyi denemek mümkündür. Bu firmalar hizmetlerini dakika başına 2.97 TL alarak yapmaktadır. Sadece bilinmeyen numaralar konusunda değil aynı zamanda farklı sorulara cevap vermek içinde hizmetlerini sunmaktadırlar.

En İyi Numara Sorgulama Sitesi

İnternet üzerinden bu hizmeti veren çok sayıda numara sorgulama sitesi bulunmaktadır. Bu siteler arasında ki siteler arasından en iyi hizmeti vereni bulmak çok belli olmaktadır. Çünkü belki de tüm numaralar için arama yapmak mümkün olsa da genellikle doğru sonuç almak mümkün olmamaktadır.

Çünkü numaralar sitelerde yer alsa da içerisinde kime ait olduğuna dair bir bilginin girilmiş olduğunu göreceksiniz. Resmi olarak bu sorgulama hizmeti veren bir firma bulunmamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ