Kredi Haber
Avcılar Caddebostan Bornova
0

İzmir’in Bornova ilçesinde hayata geçirilecek olan Avcılar Caddebostan Bornova projesinde fiyatlar daire tipi, büyüklüğü ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor.

202 konutun bulunduğu ve teslimlerin Haziran 2019’da yapılması planlanan Avcılar Caddebostan Bornova projesi daire fiyatları 316 Bin TL’den başlıyor.

Şehrin Kıymetlisi

Avcılar İnşaat tarafından yapılmakta olan Caddebostan projesi Bornova’da Yeni Bornova diye de bilinen Bayraklı semtinde yer alıyor. Projede daire teslimlerinin 2019’da başlaması ön görülüyor.

Proje, Park Bornova AVM, Forum Bornova ve IKEA, gibi alışveriş merkezleri, Türkan Özilhan ve Ege Üniversitesi Hastaneleri ile Yaşar Üniversitesi, Bornova Anadolu Lisesi, Özel İzmir Türk Koleji ve İzmir Koleji gibi eğitim kurumlarına birkaç dakika mesafede yer alıyor. Avcılar Caddebostan projesi ayrıca Kemalpaşa OSB’ye 15 ve Manisa OSB’ye 25 km uzaklıkta bulunuyor. Yakın bir süre içerisinde kullanıma açılması beklenen İstanbul – İzmir otoyoluna komşu olması projeye değer katan başka bir unsur.

Avcılar Caddebostan Bornova

Proje Özellikleri

Avcılar Caddebostan projesi 6 bin m²’lik alanda 2 blok halinde yatay mimariye sahip olarak 8 kat olarak yükseliyor. Proje tasarımında daha çok ailelerin tercih ettiği 2+1, 3+1 ve 4+1 şeklindeki daire seçeneklerine yer verilirken stüdyo ya da 1+1 tipindeki dairelere yer verilmemiş. Projede daire büyüklükleri ise 62,5 m² ile 172 m² arasında değişiyor.

Sosyal ve Sportif İmkanlar

Avcılar Caddebostan projesinde konforunuz için her şey düşünülmüş ve bu kapsamda 1.500 metrekarelik büyüklüğü ile İzmir’in en büyük kapalı sosyal tesisine yer verilmiş. Proje bünyesinde yer alan sosyal tesise ilave olarak hemen önünde adeta proje sakinleri için özel yapılmış gibi duran 18 bin m²’lik peyzaj alanı yer alıyor.

Proje bünyesinde ise hem yazın serinleyip güneşlenme imkânı veren açık yüzme havuzu hem de yaz kış demeden her koşulda kullanabileceğiniz kapalı yüzme havuzu bulunuyor. Ayrıca mini futbol, mini golf sahaları, masa tenisi ve langırt da projede yer alan diğer sportif imkanlar arasında yer alıyor.

Fiyatlar

Avcılar Caddebostan Bornova projesi 70 ile 200 metrekare büyüklüğe sahip dairelerden oluşuyor. Büyüklük ve özelliklerine göre fiyatlar 316 Bin TL ile 439 Bin TL ‘den başlayan fiyatlar arasında değişkenlik gösteriyor.

Daire Tipi Fiyatlar
2+1 Daireler 316 Bin TL’den Başlayan Fiyatlar
3+1 Daireler 439 Bin TL’den Başlayan Fiyatlar

Avcılar Caddebostan Bornova ne zaman teslimAvcılar İnşaat güvencesi ile İzmir’in Bornova ilçesinde inşa edilecek olan projede teslimlerin Haziran 2019’da yapılması hedefleniyor.

İletişim

  • Adres: Bornova – İzmir
  • Telefon Numarası: 0232 344 28 24
  • Mail Adresi: info@avcilarinsaat.com.tr
  • İnternet Adresi: avcilarinsaat.com.tr

Avcılar Caddebostan Bornova Nerede

Avcılar Caddebostan Bornova, İzmir’in Bornova ilçesinde hayata geçiriliyor. Bornova konut bölgesi sosyo-ekonomik durumu “B” olan bireylerin ağırlıklı olarak yaşadığı ilçe konumunda. Yaklaşık 425 bin nüfusa sahip olan ilçenin yaş ortalaması 33. İlçenin yüzde 50’sini erkek yüzde 50’sini bayan nüfus oluştururken yüzde 12’lik kısım üniversite mezunu.

Avcılar Caddebostan Bornova

Bornova Konut Piyasası

5 yıl aradan sonra konut değer artışlarının enflasyon rakamlarının altında olduğu Türkiye’de 2017 yılında konut fiyatları ortalamada %9,9 oranında artış sağladı. Kentsel dönüşümün en yoğun olarak yaşandığı şehir İstanbul’da ise konut fiyatlarında %6,1 oranında düşüş meydana geldi. Başkent Ankara ise %4,5 ile en çok değer kaybeden ikinci şehir oldu. İzmir konut piyasasında Bornova ilçesi son bir yılda satılık konut fiyatlarında %2,31 artış göstererek yatırımcıların ilgi gösterdiği bölgelerden biri oldu. Bölgedeki konutların metrekare birim fiyatları 3.297 TL olurken, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 21 yıl olarak öngörülüyor.

İzmir’de bulunan Bornova ilçesinde ortalama 100 metrekare büyüklüğe sahip olan konut fiyatları konumu, özellikleri, sosyal olanakları gibi özelliklere bağlı olarak 250 Bin TL ile 410 Bin TL arasında değer buluyor. 5 yıl önce Bornova’da metrekare birim fiyatları 1.575 TL iken, günümüzde ortalama 3.297 TL seviyelerinde seyrediyor. Konut kira fiyatlarının 1.000 TL ile 1.700 TL arasında olduğu ve Avcılar Caddebostan Bornova projesinin hayata geçirildiği bölgedeki konut projelerinde daire fiyatları son 5 yıl içinde %90 oranında artış gösterirken, konut kira fiyatları ise %82 artarak yatırımcıların yüzünü güldürdü.

Sevdiklerinizle “aman komşular sesten rahatsız olmasın” düşüncesi olmadan rahat rahat eğlenceli vakit geçirebilmeniz için cep sineması ve karaoke alanı bulunan projede güne dingin ve ferah bir şekilde nokta koyabilmeniz için spa, sauna ve hamama da yer verilmiş.

Avcılar Caddebostan Bornova, bünyesinde evinize sığamadığınız çeşitli etkinliklerinizde kullanabileceğiniz bir toplantı salonuna da yer veriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ