Kredi Haber
Ataşehir Modern
0

İstanbul Anadolu Yakası Ataşehir ilçesinde hayata geçirilecek olan Ataşehir Modern projesinde fiyatlar daire tipi, büyüklüğü ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor.

1.106 konutun bulunduğu ve teslimlerin Mart 2021’de yapılması planlanan Ataşehir Modern projesi daire fiyatları 562 Bin TL’den başlıyor.

Sadece Konum Değil Mimarisiyle de Ön Planda

Zamansız çizgileriyle sadelik ve şıklığı bir arada sunan proje mimari açıdan da adından söz ettirmeye aday. Gerek dairelerdeki oda seçenekleri ile gerekse bahçe teraslı, havuzlu, büyük metrekareli ya da penthouse tarzı daire seçenekleri sadece her ihtiyaca her yaşam tarzına değil aynı zamanda her zevke de hitap ediyor.

Tüm bunlara ilave olarak dairenizin iç mimaride klasik ya da modern çizgilerden hangisine sahip olacağına karar verebileceğiniz gibi Ataşehir Modern’in benzersiz tasarımıyla Adalar, Marmara Denizi ya da İstanbul Manzaralarından hangisine sahip olacağına da siz karar verebilirsiniz.

Sosyal Olanaklar

İş ve alışveriş merkezi olarak konumlanan Ataşehir’in merkezinde yer alan proje büyük meydanları, mağazaları, dinlenme alanları ve süs havuzları ile şehir içinde ama şehrin gürültüsünden izole bir yaşam sunuyor. Projede yer alan fitness salonları, yüzme havuzları ve yoga stüdyosu ile zinde bir yaşama kavuşabilirken restoran ve kafelerde arkadaşlarınızla keyifli sohbetler yapıp karaoke ve parti odasında eğlenerek komşularınızla kaynaşabilir ya da davet odasında yer vereceğiniz organizasyonlarınız ile misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz. Proje bünyesinde yer lan Joy Kitchen ise yemek yapmayı sevenlerin diledikleri yemekleri arkadaşlarıyla yapmayı deneyebilecekleri laboratuvar mahiyetinde.

Ataşehir Modern

Fiyatlar

Ataşehir Modern projesi 78 ile 440 metrekare büyüklüğe sahip dairelerden oluşuyor. Büyüklük ve özelliklerine göre ön talep fiyatları 562 bin TL’den başlıyor.

Ataşehir Modern ne zaman teslim – Lens Yapı güvencesi ile İstanbul’un Ataşehir ilçesinde inşa edilecek olan projede teslimlerin Mart 2021’de yapılması hedefleniyor.

İletişim

  • Adres: Ataşehir İstanbul
  • Telefon Numarası: 0216 580 98 81
  • Mail Adresi: info@atasehirmodern.com
  • İnternet Adresi: atasehirmodern.com

Ataşehir Modern Nerede

Ataşehir Modern, İstanbul Anadolu Yakası’nda yer alan Ataşehir ilçesinde hayata geçiriliyor. Ataşehir konut bölgesi sosyo-ekonomik durumu “A+” olan bireylerin ağırlıklı olarak yaşadığı ilçe konumunda. Yaklaşık 405 bin nüfusa sahip olan ilçenin yaş ortalaması 32. İlçenin yüzde 50’sini erkek yüzde 50’sini bayan nüfus oluştururken yüzde 17’lik kısım üniversite mezunu.

Konum

Ataşehir Modern özellikle İstanbul Finans Merkezi projesi kapsamında yıldızı parlayan ve uzun bir süre de parlayacağa benzeyen Ataşehir’de yer alıyor. Ataşehir’in Kadıköy, Üsküdar ve Ümraniye gibi ilçeler ile E-5 ve E-6 yollarının kesiştiği noktada yer alan merkezi lokasyonu ve iş, alışveriş ve eğlence merkezi olarak konumlanması projeye de yansıyor.  Brandium AVM, Ülker Sports Arena, Memorial Ataşehir Hastanesi, Novada AVM, gibi noktalar ile Yeditepe Üniversitesi, Acıbadem Üniversitesi, Ataşehir Anadolu Lisesi gibi pek çok eğitim kurumuna yakınlığı ile ön plana çıkıyor.

Ataşehir Konut Piyasası

5 yıl aradan sonra konut değer artışlarının enflasyon rakamlarının altında olduğu Türkiye’de 2017 yılında konut fiyatları ortalamada %9,9 oranında artış sağladı. Kentsel dönüşümün en yoğun olarak yaşandığı şehir İstanbul’da ise konut fiyatlarında %6,1 oranında düşüş meydana geldi. Başkent Ankara ise %4,5 ile en çok değer kaybeden ikinci şehir oldu. İstanbul konut piyasasında Ataşehir ilçesi son bir yılda satılık konut fiyatlarında %0,34 artış göstererek yatırımcıların ilgi gösterdiği bölgelerden biri oldu. Bölgedeki konutların metrekare birim fiyatları 4.734 TL olurken, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 16 yıl olarak öngörülüyor.

İstanbul Anadolu Yakası’nda bulunan Ataşehir ilçesinde ortalama 100 metrekare büyüklüğe sahip olan konut fiyatları konumu, özellikleri, sosyal olanakları gibi özelliklere bağlı olarak 350 Bin TL ile 600 Bin TL arasında değer buluyor. 5 yıl önce Ataşehir’de metrekare birim fiyatları 1.925 TL iken, günümüzde ortalama 4.734 TL seviyelerinde seyrediyor. Konut kira fiyatlarının 1.850 TL ile 3.100 TL arasında olduğu ve Ataşehir Modern projesinin hayata geçirildiği bölgedeki konut projelerinde daire fiyatları son 5 yıl içinde %76 oranında artış gösterirken, konut kira fiyatları ise %34 artarak yatırımcıların yüzünü güldürdü. İstanbul genelinde ise konutların ortalama metrekare birim fiyatları 5 yıl içerisinde %113 artış gösterdi ve 3.832 TL oldu. Ülke genelinde ise artış oranı %82,5 oldu.

Genel Olarak

34.145 m² alan üzerinde yükselen Ataşehir Modern projesinde Flex, Balance ve Grand olmak üzere 3 kule bulunuyor ve daire seçenekleri 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 şeklinde sıralanıyor. Proje kapsamında toplamda 106 adet konut ve 44 adet ticari birim yer alıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ