Kredi Haber
Anında Kredi Nasıl Çekilir? Şubeye Bankaya Gitmeden Kredi
0

Anında kredi tabiri, pek çok bankanın, özellikle düşük tutarlı ihtiyaç kredisi için kullandıkları bir hizmettir. Anında kredi başvurusunun yapılabilmesi için daha önceden bankanın müşterisi olmanız ve bilgilerinizin eksiksiz olması gerekmektedir. Peki anında kredi nasıl çekilir? Bankaya ve şubeye gitmeden kredi çekmek hakkında tüyoları yazımızın devamında aktarıyoruz.

Daha önceden kredi kullandığınız, daimi müşterisi olduğunuz bir bankadan anında kredi başvurusu yapmak için alternatif işlem kanallarını kullanmanız yeterli olacaktır. Borçluluk oranı, kredi notu gibi ana kriterler kimlik numaranız tarafından otomatik kontrol sistemiyle incelenir ve uygunsa krediniz anında kullandırılır.

ATM cihazları, internet bankacılığı gibi şubeye gitmeden bankacılık işlemlerinin yapıldığı alternatif işlem kanalları, anında kredi başvurusu için kullanılabilmektedir. Akıllı telefon, tablet gibi cihazlarla, oturduğunuz yerden, internet bankacılığından başvuru yapabilirsiniz.

Anında Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternet bankacılığı üzerinde hemen hemen tüm bankaların anında kredi linki bulunmaktadır. Bu link tıklandığından karşınıza kredi miktarı ve geri ödeme vadesi seçenekleri çıkacaktır. İlgili bilgileri ihtiyacınıza göre girdikten sonra, sistemde eksik bilginiz yoksa kredi başvurunuz değerlendirmeye alınır.

Kredi değerlendirme aşaması, kimlik numaranız üzerinden Kredi Kayıt Bürosu tarafından işlenen borçluluk oranınız, geri ödeme performansınız ve gelir durumunuzun kontrolü ile devam etmektedir. Şartların uygun olması durumunda krediniz kefilsiz ve belgesiz olarak hesabınıza aktarılacaktır.

Anında kredi başvurusu sonucu kısa mesaj, mail gibi iletişim bilgilerinize iletilecektir. Bazı durumlarda talep etmiş olduğunuz krediden daha düşük miktarlar otomatik olarak onaylanabilir. Eksik evrakın olması durumunda belgelerin tamamlanması ve kredi kullandırımı için şubeye davet edilmeniz de mümkündür.

Bankaların Anında Kredi Şartları ve Kredi Tutarlarının Belirlenmesi

Anında kredi şartları aslında şubeden kullandırılan kredilerle aynı özelliklere sahiptir. Geri ödeme ve faiz oranı gibi kredi ile ilgili bilgiler, kredi kullandırım ekranında sizlere sunulmaktadır. Eksik bilgi ve belgenin olmadığı her bankadan anında kredi başvurusu yapabilir, evrak tamamlama ve sıra bekleme gibi sorunlarla uğraşmadan kredinizi kullanabilirsiniz.

Alternatif işlem kanalları üzerinden mevcut müşterilere kullandırılan anında kredi tutarları, kişinin ihtiyaç duyduğu rakam ve borçluluk oranı kontrolü belirlenmektedir. Bankalar, kişiye özel olarak kullandırılan anında kredi hizmetinde kredi tutarını sistem üzerinde kayıtlı olan gelir ve borç dengesinin otomatik olarak değerlendirilmesiyle belirlemektedirler.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ