Kredi Haber
And Pastel
0

İstanbul Anadolu Yakası Kartal ilçesinde hayata geçirilecek olan And Pastel projesinde fiyatlar daire tipi, büyüklüğü ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor.

1.200 konutun bulunduğu ve teslimlerin Aralık 2018’de yapılması planlanan And Pastel projesi daire fiyatları 535 Bin TL’den başlıyor.

Genel Hatları İle Proje

7 blok ve 1.243 üniteden oluşan projede toplam alanın %70’i peyzaj alanı olarak ayrılmış. Çeşitli bloklarında Prens Adaları manzarası sunan proje kapsamında yer alan çarşı AND PASAJ olarak adlandırılıyor. AND PASAJ fırın, manav, eczane, lostra gibi alışveriş imkanlarının yanı sıra kuaför, kuru temizleme ve sağlık gibi hizmetler de sunuyor. Site içerisinde tüm ihtiyaçların giderilebilmesine yönelik olarak proje merkezinde alışveriş ve yemek alanları yanı sıra kafeler ve sosyal alanlar yer alıyor.

Ve… Çocuklar…

Çocuklara projede özel önem verilmiş. Onların birlikte eğlenerek büyümeleri için çocuk oyun alanları ve proje merkezinde okul öncesi eğitim alanı (kreş) bulunuyor. İlave olarak okula gidip gelirken güven içinde olmaları için servis bekleme alanına yer verilirken peyzajda çocuklara zarar verebilecek dikenli, zehirli ya da haşerat çekebilecek ağaç ve bitkilerden kaçınılmış, düşme çarpma gibi ihtimaller de göz önünde bulundurulmuş ve sivri köşeli peyzaj malzemelerinden uzak durulmuş. Uyarı levhaları çocuklara hitap edecek şekilde tasarlanmış ve banyolarda kaymaz malzemeler kullanılmış. Çocuklar rahatça tırmanabilsinler diye yetişkin ağaçlara yer verilmiş, onların da vakit geçirebilecekleri organik bahçeler düzenlenmiş.

And Pastel

Fiyatlar

And Pastel projesi  62 ile 250 metrekare büyüklüğe sahip dairelerden oluşuyor. Büyüklük ve özelliklerine göre fiyatlar 535 Bin TL ile 1 Milyon 690 Bin TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Daire Tipi Büyüklük Fiyatlar
1+1 Daireler 65 m² – 118 m² 535 Bin TL – 1 Milyon 116 Bin TL
2+1 Daireler 88 m² – 186 m² 660 Bin TL – 1 Milyon 672 Bin TL
3+1 Daireler 136 m² – 225 m² 963 Bin TL – 1 Milyon 613 Bin TL
4+1 Daireler 186 m² – 232 m² 1 Milyon 200 Bin TL – 1 Milyon 690 Bin TL

And Pastel ne zaman teslim – AND Gayrimenkul güvencesi ile İstanbul’un Kartal ilçesinde inşa edilecek olan projede teslimlerin Aralık 2018’de yapılması hedefleniyor.

İletişim

  • Adres: Esentepe Mahallesi Erkılıç Caddesi No:8 Kartal – İstanbul
  • Telefon Numarası: 0850 393 40 00
  • Mail Adresi: satis@andgayrimenkul.com.tr
  • İnternet Adresi: andpastel.com

And Pastel Nerede

And Pastel, İstanbul Anadolu Yakası’nda yer alan Kartal ilçesinde hayata geçiriliyor. Kartal konut bölgesi sosyo-ekonomik durumu “B-” olan bireylerin ağırlıklı olarak yaşadığı ilçe konumunda. Yaklaşık 450 bin nüfusa sahip olan ilçenin yaş ortalaması 33. İlçenin yüzde 50’sini erkek yüzde 50’sini bayan nüfus oluştururken yüzde 13’lük kısım üniversite mezunu.

Projenin Konumu

Kartal’da eski Anadolu Motor fabrikası arazisinde yükselen AND Pastel merkezi konumu ile dikkat çekiyor. Kadıköy – Kartal Metro hattına ve D-100 karayoluna 300 metre mesafede yer alıyor. Anadolu Adalet Sarayı, Sabiha Gökçen Havalimanı, Maltepe Park AVM ve Kartal İskelesi ve İDO Pendik İskelesi de proje yakınında yer alan önemli noktalar arasında.

And Pastel

Kartal Konut Piyasası

5 yıl aradan sonra konut değer artışlarının enflasyon rakamlarının altında olduğu Türkiye’de 2017 yılında konut fiyatları ortalamada %9,9 oranında artış sağladı. Kentsel dönüşümün en yoğun olarak yaşandığı şehir İstanbul’da ise konut fiyatlarında %6,1 oranında düşüş meydana geldi. Başkent Ankara ise %4,5 ile en çok değer kaybeden ikinci şehir oldu. İstanbul konut piyasasında Kartal ilçesi son bir yılda satılık konut fiyatlarında %0,31 artış göstererek yatırımcıların ilgi gösterdiği bölgelerden biri oldu. Bölgedeki konutların metrekare birim fiyatları 3.462 TL olurken, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 21 yıl olarak öngörülüyor.

İstanbul Anadolu Yakası’nda bulunan Kartal ilçesinde ortalama 100 metrekare büyüklüğe sahip olan konut fiyatları konumu, özellikleri, sosyal olanakları gibi özelliklere bağlı olarak 260 Bin TL ile 430 Bin TL arasında değer buluyor. 5 yıl önce Kartal’da metrekare birim fiyatları 1.563 TL iken, günümüzde ortalama 3.462 TL seviyelerinde seyrediyor. Konut kira fiyatlarının 1.000 TL ile 1.750 TL arasında olduğu ve And Pastel projesinin hayata geçirildiği bölgedeki konut projelerinde daire fiyatları son 5 yıl içinde %78 oranında artış gösterirken, konut kira fiyatları ise %99 artarak yatırımcıların yüzünü güldürdü. İstanbul genelinde ise konutların ortalama metrekare birim fiyatları 5 yıl içerisinde %113 artış gösterdi ve 3.832 TL oldu. Ülke genelinde ise artış oranı %82,5 oldu.

Projenin Sunduğu Sosyal ve Sportif İmkanlar

Projenin spor imkanları arasında açık – kapalı yüzme havuzu fitness merkezi, squash ve golf alanları, basketboldan futbola farklı sporlara hitap eden “ball court” bulunuyor. Türk hamamı, sauna, buhar odası projenin imkanları arasında.

AND Pastel, sakinlerinin becerilerini geliştirmeleri için kişisel gelişim stüdyolarına yer vermiş. Bununla beraber dostlarınızla gerçekleştirmek istediğiniz özel etkinlikler için etkinlik odaları, arka bahçe huzuru yaşamak isteyenler için hamak alanı ve sevdiklerinizle keyifli sohbetler edip hoşça vakitler geçirebilmeniz için site içerisinde “mahalle kahvesi” düşünülmüş.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ