Kredi Haber
Ahşap Ev
0

Ahşap, çok eski yıllardan bu yana ev yapımında kullanılan malzemelerin başında geliyor. Tabii ki yıllar içerisinde inşaat malzemeleri değişti ve farklılık göstermeye başladı. Ancak ev sahibi olmak isteyen birçok kişinin ahşap ev konusunda ilgisi hala devam ediyor. Mimaride günümüzde de hala büyük geniş yer kaplayan ahşap malzemeler teknoloji ile birleştiğinde ortaya harika ürünler çıkıyor.

Sadece tek katlı ya da iki katlı ev seçenekleri değil dünya genelinde ahşap malzemeden yapılan devasa gökdelenler bile bulunuyor. Bunun yanı sıra ahşap evler artık pratik çözümler haline de gelmeye başladı. Tıpkı prefabrik evler gibi sadece birkaç gün içerisinde fabrika ortamında üretilerek kurulumu yapılan ahşap evler mevcut. Üstelik oldukça ekonomik fiyatlarla ve tamamen tercihe göre üretilebiliyorlar.

Türkiye’de geçmişi çok eski yıllara dayanan ahşap evleri özellikle İstanbul’da birçok semte gittiğinizde görebilirsiniz. Tamamen doğal bir malzeme olan ve betonarme yapıların yerine nefes alabilen bir ev imkanı sunan ahşap ev seçeneği günümüzde de çok tercih edilen bir seçenek haline geldi.

Tabii ki sadece bu malzeme yapısı gereği ile değil aynı zamanda depreme dayanıklı olmasıyla da birçok kişi kullanmaya başladı. Ahşap evler konusunda bakımları eksik edilmediği sürece uzun ömürlü de denilebilir. Hem ekonomik hem de uygun fiyatlı aynı zamanda pratik bir ev çözümü arıyorsanız kesinlikle tercihinizi ahşap evlerden yana kullanabilirsiniz. Ahşap ev yaptırmak isteyenler için oldukça geniş bir seçenek yelpazesi bulunuyor. Tercih edeceğiniz ağaçtan evinizin boyutuna kadar her şeye kendiniz karar verebilir kısa süre içerisinde üretimini isteyebilirsiniz.

Özellikle bir kır evi yaptırmak istiyorsanız son dönemlerin gözde trendleri arasında yer alan bungalov tarzı evler, artık firmalar tarafından kişiye özel olarak da üretiliyor. Fabrika ortamında üretilen ahşap evler sizin istediğiniz yere firma tarafından ulaştırılıyor ve kurulumu yapılıyor.

Ahşap Ev Fiyatları

Ahşap ev fiyatları tamamen sizin tercihinize göre değişiyor. Örneğin boyut ve istediğiniz malzemenin kalitesi fiyat konusunda farklılık gösterecektir. Ama küçük boyutta bir el istiyorsanız genellikle ortalama metrekare fiyatını 600-700 TL aralığında bulabilirsiniz. Ahşap evler, taş binalar ve betonarme evlere göre daha uygun fiyata mal oluyor. Üstelik herhangi bir inşaat alanına yapılmadığı için sizin için ekstra bir stres yaratmıyor. Fabrikada üretilen ev demonte olarak istediğiniz yere getiriliyor ve kuruluyor.

Ahşap ev konusunda herkesin merak ettiği başka bir soru ise ruhsat alınması ve proje çizdirilmesi gerekli mi soru soruluyor. İnternette bu konuda kulaktan dolma çok fazla bilgi var. Belediyeden izin alınmadığı iddia ediliyor fakat bu gerçeği yansıtmıyor. Ahşap bir ev yaptırırsanız bile sonuç itibarıyla ortaya bir yapı çıktığı için proje çizdirmenin ve belediyeden izin almanız şart. Fakat belediyelerin bu konuda uygulamaları değişebiliyor. Bu anlamda size en doğru bilgiyi çalışmak istediğiniz firma verecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ