Kredi Haber
Ağaç Ev
0

Ağaç ev, 1 ya da fazla yetişkin ağaç gövdesinin çevresinde ya da dallarının arasında inşa edilen ve çoğu zaman iş, oyun ve kısa süreli konaklama şeklinde amaçlar ile kullanılan ahşap evdir. Ağaç ev nasıl yapılır, fiyatları ne kadar? Merak edenler ve ilgilenenler için ağaç ev hakkında bilinmesi gerekenler…

Ağaç ev son zamanlarda birçok insanın araştırdığı ve özel arsa ve bahçelerine yaptırmayı tercih ettiği ahşap malzemelerin kullanılarak yapıldığı evlerdir. Özellikle çocukların çok sevdiği onlara tıpkı masallarda yaşıyormuş gibi hissettiren bu evler çocuklara özel olarak da yapılabilir. Önceden yapımı çok zor olan ağaç evlerin günümüz de yapılması ve ödeme koşulları oldukça iyidir. Ağaç ev yapmak ya da yaptırılmak istendiğinde dayanıklılık amacıyla çam ağaçları tercih edilebilir. Çam ağacının haricinde de kayın ve meşe ağaçları da tercih edilebilir.

Bu ağaçlar ile ev yapılmak istendiğinde işlenmiş ağaçlar ya da kütük kullanılabilir. Kütük olarak kullanılmak istendiğinde kenet sisteminin bilinmesi gerekir. Ağaç evler yapılırken malzemelerin neler olduğu ve nasıl kullanılacağı araştırarak öğrenmek gerekir. Ayrıca ağaç evler için özel yalıtım sıvısı ve yapıştırıcılar kullanılması, hava geçirgenliğini en az düzeye indirecektir. Böylece evi sürekli kullanacak kişiler kış koşullarında da rahat edebilir. Evin çatısının yapılmasında daha çok bindirme çatı ve beşik çatı kullanılmaktadır. Çatının aydınlatılması için çatıya özel pencere açılabilir.  Yapılma süreleri kısa olması ve maliyetin düşük olmasından dolayı avantajlıdır.

Ağaç Ev Fiyatları

Ağaç ev fiyatları normal olarak yapılan evlere göre çok daha uygun fiyattadır. Ayrıca ahşap malzeme en iyi yapı malzemesidir, hiçbir şekilde katkı maddesi ve toksik madde içermez. İnsanların özellikle kendi doğal yaşam alanlarına inşa ettiği bu evlerin fiyatları evi yapacak firmaya göre değişmektedir. Ayrıca kişinin kendisinin yapması daha uygun maliyette olabilir. Tabi bunu yaparken işin çok iyi bilinmesi gerekir aksi takdir de tüm emekler ve malzemeler boşa gidebilir. Ahşap ev fiyatlarının firmadan firmaya değişiklik gösterdiğini bilinmesi gerekir. Genel olarak ahşap ev fiyatları;

  • 12 m² ahşap ev= 24.000
  • 27 m² ahşap ev= 50.00
  • 36 m² ahşap ev= 66.000
  • 42 m² ahşap ev = 77.000
  • 46 m² ahşap ev = 85.000

Ağaç ev fiyatları genel olarak yukarıda sıralandığı gibidir. Ahşap ev yaptırmak isteyen kişiler, bu alanda çalışma yapan firmalardan detaylı bilgi alarak ödeme koşullarını öğrenebilir. Bütçesine ve ihtiyaç duyulan m² büyüklüğünde ev yaptırılabilir.

Çelik Konstrüksiyon Ev Hakkında Bilgi

Kütük Ev Hakkında Bilgi

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ