Kredi Haber
A101 Kimin?
1

A101 Yeni Mağazacılık A.Ş kurumsal ismi ile 28 Mart 2008 yılında kurulan ve indirim mağazacılığı sektöründe hizmet veren A101 sahibi kim özellikle Fethullahçı Terör Örgüt’üne yönelik yapılan baskın ve operasyonlarda merak edilen konular arasına girmeyi başarmıştı. A101 kimin, FETÖ’cü vatandaşlar tarafından merak edilen sorular arasında.

121 mağaza ile sektöre çok hızlı bir giriş yapan A101‘in şimdilerde Türkiye’nin 81 ilinde 6 bin 850 şubesi bulunuyor. Ülkenin her bölümünde faaliyet gösteren perakende marketler zincirinin 16 adet bölge müdürlüğü bulunuyor. 15 Temmuz darbesi sonrası yönetim kurulu üyelerine yönelik gerçekleştirilen operasyonlar ile FETÖ Terör Örgütü’ne mensup olduğu yönünde algı oluşan A101, yönetim kurulu üyelerinin serbest bırakılması ile iddiaların asılsız ve doğru olmadığı ortaya çıkmıştı. Her hafta aktüel kataloglarının yayınlandığı ve kampanyalı ürünlerinin büyük ilgi gördüğü şirketin %79,21 ile önemli bölümü Turgut Aydın Holding‘e ait. Kalan ortaklık yapısını ise İrfan Hacıosmanoğlu %10,08, Sayın Grup %6,71 ve Murat Sungurlu %4 ile tamamlamaktadır.
A101 Kimin
Hard discount sistemi ile yönetilen A101 Yeni Mağazacılık A.Ş, müşterilerine uygun fiyatlar ile gıda ürünlerinin yanı sıra tüketim ürünleri de sunmaktadır. Peki Hard discount nedir? Türkçe olarak dilimizde “Yüksek indirim” anlamına gelen bu sistem 1929 buhranının ardından Amerika Birleşik Devleti merkezli olmak üzere hayatımıza girmiştir. 1990 itibari ile yaygınlaşan Hard discount sistemi zaman geçtikçe farklı ivmeler kazanmaya devam etmektedir.

A101 Patronu Kim?

  • Yönetim Kurulu Başkanı – Ahmet Yaşar Aydın

  • Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı – Turgut Aydın

  • Yönetim Kurulu Üyesi – Ayhan Aydın

Aktüel ürünlerinin ve indirim kataloglarının her hafta kağıt ve broşür olarak basılıp dağıtıldığı A101 ürün grupları ile zengin ve çeşitli içeriklere sahip. Et ve et ürünlerinin yanı sıra süt ve süt içeren gıda ürünleri, içecekler, bakliyat ve unlu ürünler, kuruyemiş ve çerezler, kahvaltılık ürünler, bisküvi ile şekerleme ürünleri, temizlik ve kozmetik ürünlerinden sebze, meyve ve gıda dışı birçok ürün grupları bulunmaktadır.

A101 Aktüel Ürünler ve İndirim Kataloğu

Kurulduğu 2008 yılından günümüze kadar en düşük fiyatlar ile en kaliteli ürünleri müşterilerine ulaştırmaya odaklanan A101, bu amacına yönelik her geçen gün yeni şube ve mağazaları ile ülkenin her yerinde yaşayan vatandaşlara hizmet vermeye çalışmaktadır. Şu ana kadar 81 ilde mağazası bulunan A101 marketleri, 850 ilçede toplamda 6 bin 500 mahallede verdiği kaliteli ürün, düşük fiyat hizmeti ile sektörün öncülerinden olmaya devam etmektedir. A101’de bu hafta aktüel ürünler ve indirim kataloğunda hangi ürünler var www.a101.com.tr adresinden inceleyebilir ya da “Bizden Haberdar Olun” bölümünü doldurarak fırsat ürünleri ve broşürleri takip edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 1 Yorum Var)
  1. Bülent dedi ki:

    a101 ve fetö ilişkisi henüz tamamen kesinleşmiş değil.

BİR YORUM YAZ